Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fddsfwfa11

Armed Assault 2 - 15 FPS w kampanii

Polecane posty

Witajcie. Mam taki problem i bardzo prosiłbym o pomoc. Kilka lat temu jak miałem jeszcze słabego kompa (amt athlon 1 rdzeniowy 2.4 ghz czy jakoś tak\kartę geforce 6600 128mb i 1gb ramu) na windows xp arma chodziła płynnie na wysokich detalach. 2 lata temu ulepszyłem komputer na win 7 ultimate 32 bity\ati radeon 4800hd i amd athlon 64 4200+ 2.21 ghz. Grałem głównie w multi i bawiłem się w edytorze i miałem średnio 30 fps. Teraz postanowiłem przejść kampanię i co? Mam 15 fps :ohmy: Co zrobić żebym mógł grać tak jak wcześniej? Dlaczego mam lepszy sprzęt i arma chodzi mi gorzej?

Bardzo prosiłbym o pomoc.

Chciałbym jeszcze dodać że problemy ze spadkiem fpsów w grach zaczeły się przed wymianą wiatraczka na procesorze. Zacząłem coś w biosie próbować zmieniać i coś płynność spadła. Czy da się jakoś wrócić do poprzednich ustawień bez reinstalacji systemu?

PS. W armii tak się dzieje niezależnie czy gram na max czy na minimalnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś przypadkiem zmieniłeś w BIOSie, to po prostu przywróc standardowe ustawienia (default). Ponieważ jednak zmieniałeś wiatrak i od tego się zaczęło, to być może, iż go źle założyłeś i teraz procek się przegrzewa. Jak zakładałeś wentylator, czy nałożyłeś nową pastę termoprzewodzącą? Sprawdź temperatury kompa w spoczynku i stresie, użyj do tego np. programu HWMonitor i wrzuć screeny na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak smarowałem. Zaraz sprawdzę temperatury i wstawię fotki.

Ps. Karta to ati 4850 hd sorki za pomyłkę

Zaraz sprubuję bios zresetować i zobaczę co się stanie.

Po resecie biosu płynność trochę wzrosła lecz nieznacznie. Ciekawe czy win 7 ma z tym coś wspólnego.

post-146623-1309706056_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzieje się tak od czasu grzebania w BIOSie i założenia wentylatora, czy od zawsze (czyli przejścia na Win7)? Poza tym, nie wiem czy temperatury, które podałeś są w spoczynku (zaraz po włączeniu kompa) czy w stresie (włączasz HWMonitor i grasz z 15 minut)? Dodatkowo: podaj markę model i moc zasilacza. A i jeszcze jedno pytanie: czy to się dzieje tylko w tej grze, czy też i w innych, bo po tym co napisałeś, to do końca nie jestem pewien?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki na szybko pisałem. Głównie to się dzieje w armii ale od przejścia na win 7 spadła też wydajność metro 2033. Ale to tylko w tych 2 przypadkach. Z metrem to mam tylko 2.5 gb ramu więc się nie dziwię że tak jest ale z armią to się zaczęło od czasu grzebania w biosie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się w innych grach raczej nic nie zmieniło, to nie wiem jaka może być tego przyczyna. Może jednak coś zmieniałeś od tamtego czasu np. stery do karty graficznej (aktualizowałeś), spróbuj ze starszymi (albo i z nowszymi). BTW jak na siódemkę to masz mało pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...