Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

Smutne to... Spodziewałem się naprawdę wybitnej gry. No cóż... grałem chwilkę w demko i było niezłe lecz nie zmiotło mnie tak jak np. demko Bioshock. Ale jednak miałem nadzieję że w pełniaku będzie lepiej, że dopiero w późniejszych etapach gra się rozwinie :(

Chociaż może jednak przypadnie mi do gustu, dam jej szansę :)

Ktoś napisał że jest gorsza od COD4 a to dla mnie była by już prawdziwa klęska bo ja niestety tej serii przez jej wszechobecne skrypty w ogóle nie trawię :)

Bioshock to imo gra roku! Ale Crysis zly nie jest ba jest bardzo dobr! ( i zobaczcie kto to mowi:) Piekna grafa, solidny gameplay i ciekawe miejscowki. Jedenz szesciu najlepszych tegorocznych FPSow. A wszystkie szesc to prawdziwe perelki. W ogole co to byl za rok dla FPsow. Lol

Najpierw swietny The Darkness potem miazdzacy Bioshock, Halo 3 a na koniec trzy przepotezne strzaly w postaci Orange Boxa, CoD4 i Crysisa.

Najlepszy rok w histori FPSów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Bioshock to RPG.......

Tak jasne, bo sa zdolnosci i upgrade broni to juz RPG. Lol Najbardziej RPGowe sa w Bioshocku questy nie? :D Bio to FPS. Nie ma co dorabiac tu niewiadomo czego.

A Crysis jest beznadziejny, podobnie jak COD4. Potwierdza się bardzo smutna rzecz: FPS-y schodzą na konsole (poziomem, długością i wykonaniem).

Jesli "schodza" na konsole to ida we wlasciwym kierunku. Co masz do poziomu FPSow na konsole znawco? Co masz do ich wykonania? Jakies obiekcje co do poziomu i wykonania takich gier jak Bioshock, Darkness, Vegas, Halo3, Orange Box, CoD4?

Po za tym uzasadnij moze "beznadziejnosc" Crysisa. Kufa no nie zebym ja bronil pecetowej gry :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dorzucił do tych najlepszych FPSów STALKERA - chyba najbardziej klimatyczna gra, w jaką miałem okazję w ostatnim czasie wchłonąć. Ale zapewne wielu sie tu zburzy :)

A co do Crysisa to jednak wcale nie jest źle, wręcz przeciwnie - po pewnym czasie rzeczywiście gra się rozkręca. Tak więc - nie sugerować sie demem! Gra się w to świetnie i mi jakoś te wspomniane bugi nie wadzą - tym bardziej że sporej większości po prostu nie zauważyłem :P

W jaką Wy wersję graliście ? :)

A PREY wyszedł w ubiegłym roku i też jest to IMO świetna gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś powiedział...

Tak więc - nie sugerować sie demem!

Demo to jest Nic w porównaniu z fabułą w full i multiplayerem. Oczywiście gra posiada pełno błędów, sam na niektóre się natknąłem, ale da się żyć.

W multiplayera czasami się gra po kilka godzin, szczególnie power struggle, kiedy to przejmujemy punkty na mapie (coś ala battlefield 2).

Ktoś skrytykował AI - jak włączacie grę na easy - normalka, czasami całą grę na pięsciach da się przejść (nie licząc użycia bazook na pojazdy/kosmitów). Jeśli włączycie AI na deltę, to nie wiem czy pierwsi trzej koreańcy was nie zabiją ;)

A co rozumiecie przez to że jest przereklamowany? Czego niby w grze nie ma co obiecywał Crytek? S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej reklamie produktu jest pewna kłamliwa perswazja, ale jakoś kapitalizm jeszcze nie upadł przez niezadowolenie konsumentów.

Jakby nie było tych podniecających zapowiedzi to też byśmy mieli taką samą grę, a środowisko graczy samo by wykrzykiwało z zachwytu "Crysis, Crysis, Crysis" na całe gardło i by się posypały posty o tym co można nawywijać w gierze. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem sobie wczoraj jeszcze raz Crysisa po wczesniejszym graniu w CoD4, Assassin's Creed i Uncharted.

Pierwszy raz mialem okazje zagrac w Crysisa na nowym kompie:

procek: intel c2d 2.66ghz ( mocno podkrecony )

grafa: EVGA e- ge force 8800gts (640mb)

plyta: asus p5k

pamiec: geil 2 gb 800 ultra dc ( tez mocno podkrecone)

winda: vista

dx: 10

Wlaczylem wszystko na full i zatkalo mnie... jakaz ta gra jest biedna graficznie! :shock: Co z tego ze powala gestosc roslinnosci na dzunglowych etapach skoro cala reszta wyglada duzo slabiej niz u konkurencji. Wiadomo ciecia w oprawie musialy byc bo dostalismy duza interakcje i poniekad otwarte tereny. Biorac to pod uwage trzeba okreslic Crysisa jako piekna gre. To nie ulega watpliwosci.

Ale jak sie przyjzec poszczegolnym elementom to niestety Crysis odpada przy konkurencji.

Wykonanie wody, HDR, oswietlenie, tekstury, animacje przeciwnikow. Tutaj Crysis sie wylozyl niestety.

BTW: Dwa elementy ktore wczesniej, podczas przechodzenia kampani jakos nie zwrocily mojej uwagi:

1. Stalkerowe zachowanie przeciwnikow. Jestem przyzwyczajony do gier w ktorych przeciwnik po przyjeciu paru kulek na klate nie biega tak dziarsko jak wczesniej. Niestety niczym w Stalkerze animacja trafien jest tragiczna. nagminnie zdazaja sie sytacje ze walimy z kalacha komus po klacie a on nawet nie drgnie:/

2. Fizyka :shock: Na to co sie dzieje na ekranie znajduje jedno wytlumaczenie. Ta gra nie dzieje sie na naszej planecie. Poprostu inna grawitacja, przyciaganie itp :wink:

Crysis to bardzo dobry FPS. Tyle i az tyle. Napewno jednak nie jest imo zadna rewolucja technologiczna. Od strony oprawy to scisla czolowka ale absolutnie nie pierwsze miejsce. Powiedzialbym ze okolice czwartego 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z CoD 4 to ma lepszą grafę, więc o co chodzi?

Polemizowalbym odnosnie wykonania niektorych elementow.

Ogolnie Crysis pod wzgledem animacji, tekstur, efektow itp czyli w takim ogolnym wizualnym odbiorze wypada dla mnie gorzej od Uncharted, Assassina i CoD4 a poniekad gorzej od Bioshocka. Czesc z tego to sa bardzo subiektywne odczucia ale w kilku aspektach Crysis wyraznie slabuje w porownaniu z wymienionymi grami 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem pełną wersję z najnowszymi sterownikami... Noo cóż.. Efekt taki sam jak w demie - tj. ok 20fpsów na medium przy średniej akcji. Hmm.. No na siłę można by pograć, ale po co? Wygląda to to gorzej, niż ostatnio wychodzące tytuły, a przy tym działa tak ze 2x wolniej. Lipka lipka. Gra będzie musiała poczekać na nowy komputerek bo jak narazie to granie w ten tytuł mija się z celem (w moim przypadku ofkorz :P). Buuu nie lubię cryteka (póki co :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak grałem w demo to na ustawieniach na high (oprócz shaderów) z wyłączonym AA i rozdziałką 1024 na 768 (?) dało się nawet pograć. Co ciekawe, etap nocny bardziej haczył niż dzienny.

Jeszcze raz zainstaluję demko z CDA to przetestuję inne ustawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie mocno zastanawiam nad zakupem Crysisa. Gra kusi niemiłosiernie, z tym, że jak dla mnie ma baardzo poważnego konkurenta, CoD4. Jakoś zawsze bardziej bawiła mnie eksterminacja ludzi, a nie potworów. Poczekam na najnowsze CDA, bo tam recki obu gier.

btw dziś w Saturnie widziałem Limitowaną Edycję Crysisa w metalowym pudełku za 119, a obok niej zwykła edycja, również za 119 :wink:

chyba w pon odpalę demko najnowszego działa panów z Niemiec. Zobaczymy czy skopie mnie tak, jak demo CoD4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem wszystko na full i zatkalo mnie... jakaz ta gra jest biedna graficznie!

Nie no... to teraz jestem prawie pewny że gramy w jakieś dwie różne wersje tejże gry :)

Biedna graficznie? buhaha. Jak dla mnie z pewnością jest to najładniej wyglądająca giera wydana do tej pory.

Zwaliło mnie z nóg zdanie że Crysis wygląda gorzej od Assasina :shock: (jak dla mnie to AC wygląda dosyć pokracznie, chociaż przyznaje że grało się w to to fajnie)

To chyba tylko kwestia gustu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

chyba w pon odpalę demko najnowszego działa panów z Niemiec. Zobaczymy czy skopie mnie tak, jak demo CoD4.

Ja osobiście brałbym CoD4. Single player jest fajny, aczkolwiek oskryptowany (chociaż mi to tam nie przeszkadza). Ale największym plusem jest świetny, mega grywalny multiplayer z systemem rang.

A crysis u mnie musi poczekać na lepsze czasy.. buu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem w to dzielo sztuki przez duze "S" u kolegi, i jestem zachwycony - a gralem tylko na Medium detalach - pozostane przy tym, bo brak mi slow. Nie bylem tak zachwycony od czasow FarCry'a! Ta gra to po prostu arcydzielo! Gdybym pracowal w CDA, dalbym 11/10 i znaczek jakosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bioshock to RPG.......

Tak jasne, bo sa zdolnosci i upgrade broni to juz RPG. Lol Najbardziej RPGowe sa w Bioshocku questy nie? :D Bio to FPS. Nie ma co dorabiac tu niewiadomo czego.

A Crysis jest beznadziejny, podobnie jak COD4. Potwierdza się bardzo smutna rzecz: FPS-y schodzą na konsole (poziomem, długością i wykonaniem).

Jesli "schodza" na konsole to ida we wlasciwym kierunku. Co masz do poziomu FPSow na konsole znawco? Co masz do ich wykonania? Jakies obiekcje co do poziomu i wykonania takich gier jak Bioshock, Darkness, Vegas, Halo3, Orange Box, CoD4?

Po za tym uzasadnij moze "beznadziejnosc" Crysisa. Kufa no nie zebym ja bronil pecetowej gry :shock:

Po kolejnych postach już chyba nie bronisz ;)

A mówiąc o beznadziejności miałem głównie na myśli uproszczenia i krótkość rozgrywki (krótkość dotyczy zresztą wszystkich ostatnio wydanych FPS-ów) oraz niespójności i nielogiczności rozgrywki.

Co do kolejnych wypowiedzi innych -> jak można tak chwalić Crysisa? Jak możecie nie widzieć słabości i niedoróbek tej gry? Czemu ładna grafika wystarcza wam żeby się zachwycać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych postach już chyba nie bronisz

Nie chce mi sie pisac juz o grze o ktorej dawno zapomnialem. Jestem obecnie zmasakrowany i wbity w ziemie Mass Effectem (MOC!!!) a Crysisa traktuje jak dobry blockbusterowy hicior w kinie. Wejsc, dobrze sie bawic, wyjsc, zapomniec 8)

A mówiąc o beznadziejności miałem głównie na myśli uproszczenia i krótkość rozgrywki (krótkość dotyczy zresztą wszystkich ostatnio wydanych FPS-ów) oraz niespójności i nielogiczności rozgrywki.

Dla mnie akurat krotki singiel to zbawienie:) Szczegolnie w takim okresie zimowo- jesiennym jak ten. To co sie dzieje na rynku to jest to co powinno dziac sie okragly rok! Grasz w jedna gre a w tym czasie wychodza trzy kolejne hiciory i tak non stop. Bosko :D

A Crysis byl ok. Prosty, krotki ale widowiskowy i pieknie podany. Wydany w takim terminie ze stal sie dla mnie akurat swietna zagryzka przed Assassinem :P

Co do kolejnych wypowiedzi innych -> jak można tak chwalić Crysisa?

Mozna, mozna. Kwestia tego jak podchodzisz do gry i czy potrafisz sie wyluzowac i przestac napinac z powodu jakistam rozwiazan ktorych oczekiwales w nieco innym wydaniu :twisted:

PS: I zeby bylo wiadomo ze zemna wszystko w pozadku: Crysis ssie jak wiekszosc pecetowych gierczynek ale jak na ta platforme jest i tak dobry a jak na gre ogolnie to calkiem znosny :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis ssie jak wiekszosc pecetowych gierczynek

Jak się gra tylko ciągle w durnowate strzelanki masowej produkcji, to jakie można mieć pojecie o różnorodności pozycji na tej platformie?

Gdzie na moim GF7600GT moge sobie zęby połamać a nie drzewa.

A na moim GS się łamały, a demo przeszedłem na ustawieniach high.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...