Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

Popieram - rozgrywka zaserwowana w demie to nic innego jak utarty schemat. IMO grafa Crysis przewyższa walory, które serwuje nam sama rozgrywka - trochę więcej w tej kwestii można było się spodziewać po następcy FarCry'a. Mam wrażenie, że trochę za dużo nad grafą popracowano a za mało nad samą rozgrywką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przedewszytskim demo obnaza brak klimatu. Jakiegokolwiek konkretnego klimatu. Ot taka zemieslnicza robota. Techniczny pokaz mozliwosci silnika i tyle. Zero polotu, zero pomyslu na jakas ciekawa "atmosfere" i gameplay.

Demo ssie pauke i tyle.

Demo Crysisa porazka!!!!

8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za bardzo daliście się przekonać kampanii reklamowej? Z Far Cry była nieco inna sytuacja wyskoczył nagle i większości graczy zaszokował. Nie wiem czego oczekiwaliście po Crysisie, ale szeroko pojęte „utarte schematy” występowały także w Far Cry-u (i da się to samo powiedzieć o prawie każdym FPS-ie). To samo z klimatem albo go czujesz albo nie.

Na Crysisa nie nastawiałem się jak na niewiadomo co, dlatego też jestem zadowolony ze świetnego gamepleya, z modyfikacji broni i z ciekawych właściwości nano suit. Demko z przyjemnością dwukrotnie ukończyłem, gra nie nudzi się tak szybko bo wrogów można podejść na wiele sposobów. Crysis jest dla mnie solidnym, nieoficjalnym następcą Far Cry. Wprawdzie już mnie tak nie zaskoczył, ale i tak gra się świetnie. Może po prostu po tak hucznych zapowiedziach wymagania graczy są zbyt wygórowane.

Ja po demku jestem nastawiony bardzo optymistycznie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo ssie pauke i tyle. Demo Crysisa porazka!!!
:roll:

Rozumiem ,że gra Cię nie powaliła ale bez przesady możliwości w grze są ogromne, grafika cudna ,a fabuła + multi zapowiadają się fajnie.

Nie jest to przełom na miarę Far Cry jak fani mawiają (mnie osobiście aż tak nie powalił) ale kupując Crysisa nie wyrzucisz z pewnością pieniędzy w błoto. Mówienie ,że demko zasysa trzon jest totalnie nieusprawiedliwione.

Ja Crysisa z pewnością kupię ale jako fan Call of Duty pieniążki na przyszłe miesiące giercowania przeznaczam na nowy tytuł z tej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo Crysisa porazka!!!

Nie no aż tak źle to bym tego nie nazwał. Oczywiście gameplay tej gry troszkę zawodzi w sumie to może być ten sam "efekt" jak z Doom3 - za duże oczekiwania i wielkość swego poprzednika. Nie jest to rewolucja czy coś takiego ale na pewno to będzie hit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Crysis bedzie hitem to ja nie watpie. Hype robi swoje.

Dokładnie ja jestem ciekaw co pokaże full wersja na etapach tzw "lodowych"...Ech 16 listopada już tuż, tuż przyznam, że ciśnienie rośnie - dawno nie było takiego wysypu fps'ów jak tego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to prawda, że lans jest przy tego typu grach, ale nie przesadzajmy, nie ma jakichś specjalnych podniet Crysisem w mediach. To, co o nim mówią, to sama prawda i nie widzę tu żadnego HYPE. A gra stanowczo daje radę, ma nawet niższe wymagania, niż myslałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to prawda, że lans jest przy tego typu grach, ale nie przesadzajmy, nie ma jakichś specjalnych podniet Crysisem w mediach. To, co o nim mówią, to sama prawda i nie widzę tu żadnego HYPE. A gra stanowczo daje radę, ma nawet niższe wymagania, niż myslałem :)

Ta nie ma hypu :roll: 2 lata systematycznie tlucze sie ludziom do glow ze Crysis to rewolucja technologiczna. Myslisz najpiekniejsza grafa- mowisz Crysis. Kazdy filmik z gameplyu dokaldnie analizowany. Ogolna podnieta w prasie, sitach, forach itp itd. Cisnienie zrobilo sie przez te dwa lata gigantyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tobie się zrobiło ciśnienie :lol: Dobra reklama (tzn. nie przesadzona) dobrej gry jest wskazana, i tak jest moim zdaniem w przypadku Crysis'a. A jeżeli dla ciebie to jest już przereklamowane - nic się nie da na to poradzić, reklam w ogóle ciężko uniknąć, z grami jest tak samo.

"...2 lata systematycznie tlucze sie ludziom do glow ze Crysis to rewolucja technologiczna..." - Nie wiem, jak inni, ale tłuczenia do głów nie zauważyłem( co nie zmienia faktu że Crysis rewolucją jest).

"...Myslisz najpiekniejsza grafa- mowisz Crysis..." - To moje przświadczenie jako gracza, wynikłe nie z ilości obejrzanych zapowiedzi, a z odczuć po nich.

"...Kazdy filmik z gameplyu dokaldnie analizowany..." - Nie spotkałem się z czymś takim, a jeżeli było coś takiego, to zrobili to dziennikarze, bo taką mają pracę, albo programiści bo... taką mają pracę.

"...Ogolna podnieta w prasie, sitach, forach itp itd..." - To prawda, że w CDA już tego było za dużo, ludzi na forach często usprawiedliwiać, a na to, że jest w wielu mediach też nic nie poradzisz, przecież polityka jest w telewizji, internecie, radiu i prasie, a nikt nie mówi, że jest podnieta polityką. Słowem - wyluzuj, nikt nie każe dołączać się do tego wiwatującego tłumu :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reklamowania tej rewolucji w rozgrywce to racja troszkę przegięli z tym. Pamiętam jak kiedyś w CDA, ktoś napisał, że Crysis będzie tym dla Far Cry czym Far Cry był dla innych gier (mogłem nieco namieszać ale sens wypowiedzi był właśnie taki). Szczerze co do tego mam wątpliwości...Ale może się mile zaskoczę. Co do rewolucji technologicznej to bez dwóch zdań takowa w tym przypadku zachodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest za rewolucja, jeśli ona wymaga coraz lepszych podzespołów komputerowych?

Niestety a może stety tak to już jest...Zawsze tak było, że nowe gierki wymagały podzespołów charakteryzujących się dobrą wydajnością. Coz to co oglądamy na monitorze jest okupione dużym zapotrzebowaniem na moc. I raczej tego nie zmienisz. Co więcej to jest element rozwoju kompów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co nie zmienia faktu że Crysis rewolucją jest

Gdzie, z ktorej strony???

Gameplay to ( oceniajac demko) zwykly FC i o zadnej rewolucji nie ma mowy.

Technologiczna rewolucja??? Co nia niby jest? Wykozystanie zunifikowanych shaderow pod DX10? AAx 16? :D Moze silnik liczacy fizyke? Dobry ale nie az tak jak mozliwosci jakie daje chocby AGEIA PhysX a i ten oststni nie jest juz zadna rewolucja.

Crysis jest jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie gier na rynku, to fakt. Czy najladniejsza to juz kwestia subiektywnych odczuc.

Ale gdzie ta rewolucja? :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozsz sprecyzowac ten " niekontrolowany potok myslowy"? :shock:

:P

hehe

jak zwykle troszkę za szybko myślałem i za wolno pisałem ;)

koleś napisał, o tym co napisał ma sam nie wiedział do końca co pisze ;p

każdego dnia są jakieś rewolucje każdego dnia pojawia sie jakiś pomysł który rewolucjonizuje nasze życie tylko z większości sobie nie zdajemy sprawy

z każdą nawet najgorsza grą przemysł sie rozwija idzie naprzód

i nie wazne czy mamy doczynienia z platformą pc czy xbox lub coś innego

to co pokazuje crysis za 5 lat będzie przestazałe i brzydkie należy sie na to przygotować

to dopiero poczatek prawdziwej rewolucjii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gameplay to ( oceniając demko) zwykly FC i o zadnej rewolucji nie ma mowy.

Tu się zgodzę, demko to taki FC+ kombinezon oczywiście świetne Al, fizyka...To wszystko czyni z tej produkcji hit, ale o rewolucji w gameplay na razie nie ma mowy. Tak jak już wspominaliśmy wielokrotnie to tylko demo, które jest tylko niewielkim fragmentem gry...A fragment ten bazuje w szczególności na klimie z FC - co nie zmienia faktu, że to tylko fragment...Zaś cala gra może być okraszona nieziemskim klimatem, który powali nas wszystkich (szczerze jestem ciekaw innych poziomów)...A poziom z demka będzie tylko miłym powrotem do czasów FC.

Co do silnika gry to jest rewolucja nie chcę mi się wymieniać tych wszystkich bajerów...Ale tak na zdrowy rozsądek...Była kiedyś gra wykorzystująca tyle nowinek technicznych na raz? Nie było. A więc Crysis jest można powiedzieć prekursorem w tej dziedzinie - co w tym przypadku można nazwać rewolucją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej zasadzie kiedy za pare lat zobaczysz Crysisa 4, powiesz: " to dopiero poczatek prawdziwej rewolucji" :wink:

nie napisze :

qrde aleeeeee...

:D:D:D

wtedy moge dodać JA pierd... aleeee... :lol:

a potem powiem nio kompa to mi nie starcza:)

i znów będę musiał kombinować

jest też opcja, ze ta rewolucja mi sie nie spodoba

i w tedy nic nie napisze( bo te rewoluje mimo wszystko coraz mniej mi sie podobają)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika gry to jest rewolucja nie chcę mi się wymieniać tych wszystkich bajerów...Ale tak na zdrowy rozsądek...Była kiedyś gra wykorzystująca tyle nowinek technicznych na raz? Nie było. A więc Crysis jest można powiedzieć prekursorem w tej dziedzinie - co w tym przypadku można nazwać rewolucją.

Crysis nie jest jedyna gra wykozystujaca tyle "nowinek techncznych". Nie chce mi sie wymieniac. Poszperaj troche.

W kazdym razie jest bez watpienia jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis nie jest jedyna gra wykorzystująca tyle "nowinek technicznych".

Jasne, że nie ale też w żadnej z tych gierek połączenie tych wszystkich technologi nie daje tak piorunującego wrażenia. Ja przynajmniej nie spotkałem gry, która tak wiernie odwzorowałaby tropikalne wyspy, ocean. Oprawa wizualna w Crysis sprawia, że człowiek zaprzestaje grac i po prostu podziwia krajobrazy...Takich gier za dużo nie ma...Ostatnio miałem coś takiego przy Far Cry'u i bodajże Biochock'u (tam też oświetlenia, woda, wnętrza pomieszczeń można nazwać majstersztykiem). Dlatego mówię, że Crysis pod względem technologicznym jest naprawdę wyjątkowy. Co będzie z klimatem tej gry jako całość - zobaczymy. Zarówno może być kaszanka jak i rewelka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo takie samo jesli nie wieksze wrazenie robia Uncharted i Ratchet & Clank: Future. Oczywiscie ciezko porownywac bo to zupelnie inne klimaty i design ale od strony wizualnej oraz od strony wszelakich efektow graficznych obie te gry masakruja galki nawet bardziej niz Crysis. Bardziej bo obok genialnej grafiki zaskakuja ciekawym designem czego o demku Crysisa absolutnie powiedziec nie mozna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem w demo u kolegi. Gra wymiata, szczególnie początek ze spadochronem, a jeszcze bardziej to że małe zwierzęta np. kraby ,kury, mewy żywe można podnieść.po dnie oceanu chodzą kraby, rybki pływają. Ogólnie gra o zawał przyprawia. Działał na średnich detalach na sprzęcie za 1000zł....

Ja JUŻ zbieram na nowego kompa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...