Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

W Far Cry też dało się grać na relatywnie słabszym kompie. Ja grałem na GF 2 Titanium i 256 RAM.

Gra wygląda wtedy biedniej troche, ale nie zmienia to faktu, że jednak chodzi płynnie. Z Crysisem pewnie też tak będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajajaaj... nie wydaje mnie sie.. Troche to naciągane wydaje mnie sie... I to bardzo. No chyba że ktoś 3 lata temu kupił kompa za jakieś 5-7 tysięcy.... Więc ja sobie raczej nie pogram... Eh.. Pozostaje czekać na Stalkera..

Konfig swojego kompa masz w podpisie?? Jezeli tak, to chyba powinien Crysis na min zahulac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam Crysis'a nie boję. Mam Core2Duo 6400, 2048 RAM i GF 7900 GTO. A póki pozycja Visty się nie unormuje to nie widzę sensu wydawania prawie dwóch kafli na 8800 dla DirectX 10.

Jeśli jednak zajdzie już taka konieczność to o wiele lepsze karty będą kosztować tyle co moje GTO od nowości, czyli niecały tysiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis zahula nawet na 3 letnim PC. sami sprawdźcie

No, to może pogram :wink:

Może i będzie działać, ale sęk w tym CZYM przykuje wtedy uwagę gracza. Bo co Crysis prezentuje prócz świetnej grafiki i wszystkiego co z nią związane? No ale cóż więcej dodać. Pożyjemy zobaczymy. Wszystkie te obietnice twórców gier naprawdę można sobie... zresztą sami sobie dokończcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis zahula nawet na 3 letnim PC. sami sprawdźcie

No, to może pogram :wink:

Może i będzie działać, ale sęk w tym CZYM przykuje wtedy uwagę gracza. Bo co Crysis prezentuje prócz świetnej grafiki i wszystkiego co z nią związane? No ale cóż więcej dodać. Pożyjemy zobaczymy. Wszystkie te obietnice twórców gier naprawdę można sobie... zresztą sami sobie dokończcie.

No ee... Inteligentni przeciwnicy? Fajny kombinezon, modyfikowalne bronie? Takie tam.. Prawie nic... Tak jak w FC.. Tam też tylko ładna grafa i inteligentni przeciwnicy.. Pomijam fabułe bo ta w FC była beznadziejna. A ponoć w Crysis ma być wielowątkowa i bardzo ciekawa(ponoć będzie mogła zginąć jakaś ważna postać dla fabuły, ot choćby dowódca i wszystko będzie sie toczyć dalej. Tylko inaczej niż by przeżył.. Też w sumie nic nie znaczące bzdury..)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ponoć to, ponoć tamto. Tylko chciałem zwrócić uwagę na to, że wszyscy, no przynajmniej większość słysząc słowo Crysis - kojarzą to z bajeczną grafiką. Entuzjazm ciut opadł gdy ujawniono wymagania minimalne. Jeszcze troszkę bardziej gdy dostępny w sieci był filmik, na którym owa gierka zdeczka klatkowała.

Fajny kombinezon, modyfikowanie broni, super AI... czy to nie zblednie kiedy całość nie będzie działała płynnie na zadowalającym poziomie nr1 Crysisa - grafiki? Oczywiście narazie można sobie spekulować, dyskutować, zastanawiać się cóż to będzie ten Crysis i ja podobnie jak tutaj zgromadzeni TEŻ liczę na to, że wyniknie z tego coś naprawdę fajnego, a nie tylko fajerwerki graficzne.

PS: w dyskusji/wyrażaniu poglądów naprawdę obejdzie się bez ironii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Ostatnio na gamespocie jednak mówili, że gra pójdzie tylko na Direct 10. Za nimi cytowałem. Ale, gdyby poszła na xp byłoby super. Zamiast wywalać forsę na nowy os będę mógł kupić nową kartę grafiki :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przecież jakby puścili tylko na DX10 to już całkiem by się sami załatwili...

Na DX9 słyszałem, że na bank będzie i oczywiście będzie wyglądać gorzej niż na DX10... Sęk tylko w tym jak to będzie działać na tym DX9. Ja tam przeżyje brak niektórych wodotrysków (wszak DX9 też sporo potrafi) - ważne, żeby działało płynniutko :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie polecam poskładanie sobie kasy na PS 3. Jest spora szansa, że gra pojawi się na tym sprzęcie. Oficjalnie raczej jednak nikt nie potwierdzi tego przed premierą Visty, gdyż ten rzekomy exclusive jest obwarowany licznymi umowami finansowymi. Na CES Jack Mamais nieco załagodził sytuację "Nie dla Next Gena", mówiąc jedynie o skupieniu się na PC, ale zaznaczył że ich ludzie obserwują rynek i trzymają rękę na pulsie i nie wspomniał nic w stylu: "Crytek only on PC". Ponadto istniały sugestie, iż jedyną możliwą platformą ze względu na większą moc obliczeniową, która może unieść bez problemy Crysis jest właśnie PS 3. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, w studiu CryTek od dłuższego czasu zadomowione są devkity do PS 3... i X360. Jak też wiadomo, silnik (CryEngine 2) wykorzystany do gry, jest na dzień dzisiejszy kompatybilny z PS 3 i X360. Można więc rzec, że wszystko jest podane na tacy, lecz w częściach. Trzeba poskładać, co zapewne potrwa. Czy wersje będą się różnić? Zależy od woli CryTeku, może być tak jak w przypadku Far Cry: Instincts , a może tak jak w przypadku ulepszonego względem poprzednich wersji Obliviona na PS 3? CryTek umie robić konwersje, Khaimzon wypowiadał się, że muszą dobrze posprawdzać czy trzeba będzie coś uciąć, o ile w ogóle cokolwiek będzie (a prawdopodobnie, że nie, ewentualnie jakieś minimalne cięcia, spowodowane słabą jeszcze wiedzą programistyczną na nową konsolę :) ). Więc jeśli kogoś nie stać na super PC-ta, za którego ulepszanie co rok będzie wydawał drugie tyle, można sobie sprawić PS 3. Dla nieco kasiastych nie jest tak źle, konsola podczas premiery nie będzie droższa niż PS 2 podczas swej premiery, a na dodatek dostaje 30 tytułów na start, w tym VF 5 czy Motorstorm. No i ma odtwarzacz nowego formatu, który póki co rokuje na wygranie z HD DVD. Czyli Blue Ray. Za taką cenę, plus konsola, to praktycznie za darmo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... Jakoś za PSami nie przepadam ogólnie. A to że Crytek obserwuje rynek konsol to normalna sprawa. Jakoś nie podniecałbym sie tak na Twoim miejscu. Bo nie ma czym. A jak grać na konsoli to tylko z klawiaturą i myszą. Bo w shootery na padzie to tak jak małpa z papierosem. Ehh... Do samej gry jeszcze tyle czekać trzeba.... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... Jakoś za PSami nie przepadam ogólnie. A to że Crytek obserwuje rynek konsol to normalna sprawa. Jakoś nie podniecałbym sie tak na Twoim miejscu. Bo nie ma czym.

Jeśli Crysis uważasz, że "nie ma czym" to eh...

A jak grać na konsoli to tylko z klawiaturą i myszą. Bo w shootery na padzie to tak jak małpa z papierosem. Ehh... Do samej gry jeszcze tyle czekać trzeba.... :(

Oj tu byś się zdziwił. Nie ma co porównywać pada i myszki+klawiatury, z racji iż gry są robione pod dany kontroler i jedynym intrygującym wyjątkiem będzie Shadowrun, w którym będą się mogli ze sobą mierzyć posiadacze konsol i komputerów. Pokazuje to jednak fakt, iż pad dawno przestał być gorszy od myszki, gdybyś oglądał mecze pr0 na padach, to zobaczyłbyś iż dynamiką dorównują myszkom i klawiaturom. Ogółem nie dziwie się, bo sam gram na padzie w FPS-y i wiem, że to kwestia przekonwertowania siebie. Wystarczy odpowiednia czułość gałki i nasz żołnierz będzie się obracał bardzo szybko. I pad ma tą zaletę, że masz wszystko blisko obu dłoni, a ja nie potrafię grać np. na WSAD i myszce. Co do gier, które są tworzone pod pada, przeważnie jednak mają mniejszą dynamikę, ale dla mnie jednocześnie większy realizm. To znaczy, że obracamy się nieco wolniej - a dzięki myszce to możemy przeważnie walić piruety w powietrzu, obracać się w ułamku sekundy, ect. Dla mnie to mało realistyczne. Sądzę, że CryTek weźmie pod uwagę platformę, może to i szkoda, bo pad jest dość niedoceniany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.. Bardziej realistycznie... Powiedzmy.. Ja padów do kompa do strzelanek nie uznaje i już. Za bardzo sie PieC skonsolował. Nawet jeśli chodzi o gry. Popatrzcie na takie Call of duty2.. Szkoda gadać. Jak grać padem to tylko w sportowe gry. Choć i to konieczne jakieś nie jest. A co do Crysisa to wolałbym żeby był PieCowym exclusivem. Bo konsolowcy sie podniecają bo mają Gears of war. No i jakoś szybko przecież ucięto plotki że Crysis wyjdzie na konsole nowej generacji.

PS. Tak uważam że nie ma czym. Zapewnienia że grafika będzie super, inteligentni przeciwnicy etc są zawsze w zapowiedziach. A taki UE3 nie wygląda dużo gorzej CryEngine2.. W sumie to już znudziło mi sie oglądanie ciągle filmików. Bo ile można? Taka tam papka dla mas żeby podtrzymywać napięcie wokół gry. Która nie wiadomo kiedy wyjdzie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała wiadomość:

Twórcy gry postanowili, ku uciesze graczy, ujawnić trochę szczegółów dotyczących grafiki, rozgrywki i spraw technicznych. Oto one:

* Chociaż nie wszystkie twarze postaci są modelowane unikatowo, to każda będzie miała indywidualny wygląd dzięki grymasom, teksturom i cieniom.

* Aby uzyskać realizm ruchów każdą twarz wyposażono w mięśnie. Chodzi tu o coś więcej, niż tworzenie kolejnych modeli tej samej tworzy. Gdy np. postać się uśmiecha, jej skóra na twarzy ma wybrzuszać się w konkretnych miejscach, jakby miało to miejsce w rzeczywistości.

* Będzie 15 typów pojazdów nawodnych, lądowych i powietrznych. Gracz będzie mógł używać większości z nich, o ile nie wszystkich.

* Każdy listek w grze będzie opisany pod względem stanu fizycznego. Obecnie możliwości techniczne nie pozwalają na zdefiniowanie każdego listka jako obiektu trójwymiarowego, więc zamiast tego będą to obiekty dwuwymiarowe, ale z zachowaniem faktycznych cech fizycznych.

* Lotniskowiec występujący w grze jest opracowywany z przerwami przez 2 lata. Po dodaniu do modelu wszystkich szczegółów będzie wyglądał „powalająco”.

* Cały lotniskowiec będzie dostępny dla gracza w trybie multiplayer (w trybie singleplayer niektóre obszary nie będą). Nie będzie przerw spowodowanych wczytywaniem danych podczas wchodzenia i wychodzenia z lotniskowca, co należy uznać za duży sukces.

* Można się domyślać, jak trudne może być zmienianie modeli z klimatu tropikalnego w zmrożony krajobraz, ale dzięki twórcom CryEnigne 2 będzie to łatwe zadanie.

* W grze zostanie umieszczony pełny arsenał ludzkiej broni, włącznie z występującymi po raz pierwszy w grach minami przeciwpancernymi i kierunkowymi minami przeciwpiechotnymi.

* Gracze będą mogli toczyć pojedynki na pistolety.

* Będzie można podnosić odbezpieczone granaty i odrzucać je przeciwnikowi. O ile się zdąży.

GOL

Powiem tyle: wow :shock: . Im bliżej premiery to gra zapowiada się coraz bardziej smakowicie. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tyle. Pooglądajcie filmiki z CES 2007. Pomyślcie jakie oni mają tam maszyny. I powiem Wam tyle ze gra skacze. Dziękuje. Jak zobaczyłem tamten filmik to nic mi po zapowiedziach. Nie pogram do kolejnego upgradu sprzętu... Eh.. Kiedy ten Stalker w Polsce no..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj toś mi podpadł bratku... Nie czytałeś widać tematu numeru gdy był o Crysisie.. A szkoda. Głupot byś nie gadał. Za scenariusz Crysisa odpowiada Hoollywoodzki scenarzysta. A sama fabuła ma być wielowątkowa. I na przykład możliwa będzie sytuacja że masz eskortować dowódce oddziału do kolegów. Jednak on ginie. I w każdej chyba strzelance misje powtarzać trzeba od nowa. Ale nie w Crysis! :lol: Na tym polega złożoność fabuły Crysis. A podobno plan Obcych ma być wyjątkowo perfidny.. I inny niż na początku sie spodziewa gracz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj toś mi podpadł bratku... Nie czytałeś widać tematu numeru gdy był o Crysisie.. A szkoda. Głupot byś nie gadał. Za scenariusz Crysisa odpowiada Hoollywoodzki scenarzysta. A sama fabuła ma być wielowątkowa. I na przykład możliwa będzie sytuacja że masz eskortować dowódce oddziału do kolegów. Jednak on ginie. I w każdej chyba strzelance misje powtarzać trzeba od nowa. Ale nie w Crysis! :lol: Na tym polega złożoność fabuły Crysis. A podobno plan Obcych ma być wyjątkowo perfidny.. I inny niż na początku sie spodziewa gracz.

To że fabułe pisze Hollywoodzki scenarzysta wcale nie znaczy, że fabuła musi być niesamowita ( ale może taka być ;) ). Widziałem kilka trailerów z Crysisa i sądze, że w grze może być za dużo skryptów. Były 3 różne trailery z ataku wielkiego obcego na statku jakimś(?). Jakimś dziwnym trafem obcy zawsze rozwalał samolot/helikopter (?) ludzi i wbijał się w statek... Ale mam nadzieje, że takowych skryptów nie będzie za dużo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przecież jakby puścili tylko na DX10 to już całkiem by się sami załatwili...

Na DX9 słyszałem, że na bank będzie i oczywiście będzie wyglądać gorzej niż na DX10... Sęk tylko w tym jak to będzie działać na tym DX9. Ja tam przeżyje brak niektórych wodotrysków (wszak DX9 też sporo potrafi) - ważne, żeby działało płynniutko Very Happy

Tak nawiasem mówiąc to Bump Mappingi, Shadery 3.0, HDR, bloom i inne bajery to dla mnie nie sa specjalnie przestarzałe. A karte DX10 kupię tylko wtedy gdy juz nie będzie gier na DX9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że fabułe pisze Hollywoodzki scenarzysta wcale nie znaczy, że fabuła musi być niesamowita ( ale może taka być ;) ). Widziałem kilka trailerów z Crysisa i sądze, że w grze może być za dużo skryptów. Były 3 różne trailery z ataku wielkiego obcego na statku jakimś(?). Jakimś dziwnym trafem obcy zawsze rozwalał samolot/helikopter (?) ludzi i wbijał się w statek... Ale mam nadzieje, że takowych skryptów nie będzie za dużo...

No jednak w grach muszą być jakieś skrypty... I znowu powtarzam: Przeczytaj Temat Numeru z CDA. Pisało tam że skrypty są ograniczone do minimum. Zauważ też że walka z robotem wygląda inaczej za każdym razem.. Wspólny jest tylko skrypt że robot rzuca helikopterem w mostek na statku..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać w www.google.pl crysis wymagania i nacisnąć enter.. To nie boli. Ale niech tam.. Oto i one:

Minimalne:

CPU: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz

Graphics: Nvidia 6200 or ATI X1300 - Shader Model 2.0

RAM: 768MB on Windows XP or 1GB on Windows Vista

HDD: 6GB

Internet: 256k+

Optical Drive: DVD

Software: DX9.0c with Windows XP

Zalecane(tu przygotuj sie na szok):

CPU: Dual-core CPU (Athlon X2/Pentium D)

Graphics: Nvidia 7600 or ATI X1600 Pro (SM 3.0) or DX10 equivalent

RAM: 1.5GB+

HDD: 6GB

Internet: 512k+ (128k+ upstream)

Optical Drive: DVD

Software: DX9.0c with Windows XP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać w www.google.pl crysis wymagania i nacisnąć enter.. To nie boli. Ale niech tam.. Oto i one:

Minimalne:

CPU: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz

Graphics: Nvidia 6200 or ATI X1300 - Shader Model 2.0

RAM: 768MB on Windows XP or 1GB on Windows Vista

HDD: 6GB

Internet: 256k+

Optical Drive: DVD

Software: DX9.0c with Windows XP

Zalecane(tu przygotuj sie na szok):

CPU: Dual-core CPU (Athlon X2/Pentium D)

Graphics: Nvidia 7600 or ATI X1600 Pro (SM 3.0) or DX10 equivalent

RAM: 1.5GB+

HDD: 6GB

Internet: 512k+ (128k+ upstream)

Optical Drive: DVD

Software: DX9.0c with Windows XP

Dla mnie to nie szok , bo skoro grafika jest taka zaje ... realistyczna , to czemu wymagania mają być niskie

żeby tylko przed premierą te wymagania nie wzrosły ... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...