Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hohen95

Słuchawki i karta dzwiękowa

Polecane posty

Proszę o pomoc w wyborze karty dźwiękowej i słuchawek z zastosowaniem do gier -zwłaszcza MP FPS. Obecnie mam słuchawki Plantronics 367 i Xonara DG, z obu jestem bardzo zadowolony, ale chciałbym przejść na "wyższy poziom" dzwięku w grach. Fundusze:

Słuchawki max 250zł (myślałem już o SS 5Hv2)

Karta Dźwiękowa max 250zł (myślałem o Xonarze DX)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX nie da Ci poprawy jakości dźwięku w stosunku do DG, jeśli korzystasz tylko ze słuchawek (trochę lepsza jakość elektroniki zostanie zanegowana przez brak wzmacniacza). Postęp osiągniesz dopiero na Xonarze D2 (który jest też przy okazji bardzo uniwersalny) albo na już dość drogim Xonarze ST (tylko słuchawki, ale karta wspaniała). Możliwym jest, że uda Ci się kupić w zamierzonej cenie używanego Audiotracka Prodigy HD2, ale raczej bym w to wątpił.

Jak więc chcesz zrobić? Ja bym zasugerował albo wstrzymanie się z zakupem karty i kupieniem tylko lepszych słuchawek (i tak sam bym zrobił), albo wydał całą kwotę na ww. Audiotracka i zbierał na słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym upgradem karty dzwiekowej bedzie wspomiany Audiotrak Prodigy HD2. a ok. 270zl mozna go sciagnac z Korei przez ebay. Tak przynajmniej bylo kilka miesiecy temu. Xonar DX nie poprawi dzwieku w sposob uzasadniajacy cene takiej przesiadki.

Sluchawki Steelseries sa bardzo slabej jakosci pod wzgledem dzwieku jak i wykonania. Jesli chcesz lepszej jakosci dzwieku, to daruj sobie wszystkie sluchawki 'dla graczy'. Platrony sa jednymi z nielicznych sluchawek 4gamers z przyzwoitym dzwiekiem, wiec zeby polepszyc jakosc systemu, nalezy skupic sie na sluchawkach z prawdziwego zdarzenia, a nie zabawkach z logami znanych firm.

Dobrym wyborem powinny byc Sennheiser HD555. Sluchawki bardzo uniwersalne i ladnie kreuja srodowisko dzwiekowe w grach. Do tego wystarczy wyciagnac z ich muszli pianki zaslaniajace otwory i dzwiek zmienia sie w to, co oferuja HD595. W polaczeniu z Prodigy HD2 takie sluchawki sprawdza sie swietnie w grach i muzyce. Do tego mozna dokupic mikrofon zalmana lub media-tech MT390 Clip i masz jeden z najbardziej oplacalnych zestawow, ktory nadaje sie do wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 500zł można z fartem wyrwać HD2 + używane HD555/HD595. ale to tylko do lepszych gier. do cs 1.6 wystarczą Ci CAL!... do bardziej uniwersalnych zastosowań polecam wybrać powyższe senki. jedyną opcją poza HD2 jest dx.

@kuba a to że masz słuchawki warte max 150 za i kupione za 50 to nie powód je polecać. w końcu ich sklepowa cena to 250zł...

P.S. zmodowane HD555 właśnie sprzedaję z powodu przesiadki na HD595 więc jak chcesz to pisz. używałem właśnie z HD2 (250zł ściągane z Korei - zero problemów). chociaż z DX'em też nie powinno być problemu. z czym do DX'a nie wiem czy nie lepiej brać HD555...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...