Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artemis

Wiedźmin 2 - problem z teksturami/oświetleniem ?

Polecane posty

Potrzebuje pomocy z pewnym problemem z teksturami, a mianowicie z czymś takim : http://screenshot.xfire.com/s/114147615-4.jpg

Problem wystąpił wcześniej, ale aktualizacja sterowników ( albo reinstall gry, który wyniknął z pewnych głupich posunięć ) naprawił ten problem. Teraz niestety powrócił. Jest ktoś w stanie pomóc ?

GeForce GTX 460 1 GB

Intel Core 2 Duo 2,4 Ghz E6600

3 Gb RAM

Dodatkowo czasem się zdarza, że po wybraniu ''Uruchom grę'' w Launcherze przez chwilę pojawi się logo, a potem z powrotem otwiera się launcher. Irytujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy z pewnym problemem z teksturami, a mianowicie z czymś takim(...)

Witaj w klubie. Mam identyczny problem i skopiuje swój post z innego tematu:

Nie tylko wy macie problem z tymi dziwnymi kolorami w grze. Z tego co piszecie, to macie taki sam problem jak ja - kolory w zależności od nachylenia kamery są pomarańczowe, albo szare. (później podrzucę linka do screena jak to wygląda) Sam staram się rozwiązać ten problem i ... mam pewien trop. :)

Mój sprzęt to:

PhenomX4 955

4GB Ram

GF GTX460

Gdy pierwszy raz odpaliłem Wiedźmina to właśnie miałem ten problem. Później pobrałem sterowniki nVidii 270.xx (wcześniej miałem 266.xx) i po ich zainstalowaniu, oraz ponownym uruchomieniu komputera obraz wyświetlał się poprawnie. Jednak gdy na drugi dzień znów chciałem zagrać (tj. dziś), problem powrócił. Podejrzewam więc, że któreś ustawienia w panelu kontrolnym nVidii są przyczyną takiego stanu rzeczy.

EDIT: Tak to wygląda w moim przypadku. Na filmiku otwierającym kampanię jest trochę inaczej - duuużo jaskrawiej.

wiedmin2.th.jpg wiedmin22.th.jpg

Jak go rozwiążę to dam ci znać. :) Jeśli będziesz pierwszy to również liczę na informację o tym w jaki sposób się z tym uporałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem gdy uszkodził mi sie gts450 w kilku grach raz na jakiś czas znikały mi podobnie tekstury

W moim przypadku to nie jest możliwe. Gdyby rozwiązanie było takie proste to:

a) nie działo by się to tylko w Wiedźminie 2 (wszystkie inne gry działają bezproblemowo),

b) nie wpłynąłby na to upgrade sterowników do karty graficznej,

c) błąd nie powróciłby (bo wcale by nie znikł) po pewnym czasie po aktualizacji sterowników.

NVidia wydała już sterowniki beta 275.xx, które mają dużo wspólnego właśnie z Wiedźminem. Liczę, że w następnym tygodniu trafią one już do normalnego obiegu oraz, że patch do Wiedźmina coś w tej kwestii zdziała, bo inaczej to porażka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy z pewnym problemem z teksturami, a mianowicie z czymś takim : http://screenshot.xfire.com/s/114147615-4.jpg

Problem wystąpił wcześniej, ale aktualizacja sterowników ( albo reinstall gry, który wyniknął z pewnych głupich posunięć ) naprawił ten problem. Teraz niestety powrócił. Jest ktoś w stanie pomóc ?

GeForce GTX 460 1 GB

Intel Core 2 Duo 2,4 Ghz E6600

3 Gb RAM

Dodatkowo czasem się zdarza, że po wybraniu ''Uruchom grę'' w Launcherze przez chwilę pojawi się logo, a potem z powrotem otwiera się launcher. Irytujące.

miałem to samo (1152 x 768) poprostu mniejsz ROZDZIELCZOŚĆ zmieniłem na 800 x 600 i już działa jak należy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko "powróciło" do normy gdy pomieszałem trochę w panelu sterowania nvidii. W sumie nie wiem, która opcja usunęła ten błąd (zmieniłem kilka szczegółów w 3 albo 4 pozycjach), ale obecnie mam tak ustawione :

nvidiacr.th.jpg nvidia2dh.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie pomocy technicznej Wiedźmina 2 można przeczytać "Graczą posiadającym karty graficzne NVIDII zaleca się również uaktualnienie sterowników do wersji 275.27 beta z 17 maja, lub nowszych." więc wypróbujcie tą wersje,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to, że krótko po napisaniu postu gra SAMA wróciła do normalnego stanu, bez żadnych błędów : o Póki co nie wiem, czy gdy teraz włączę będzie w porządku czy nie, ale chyba faktycznie trzeba poczekać aż wydadzą te nowe sterowniki.

Tak jak sądziłem, problem powrócił. Liczę na to, że niedługo sam się znowu naprawie, póki nie znajdzie się permanentne rozwiązanie tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sądziłem, problem powrócił. Liczę na to, że niedługo sam się znowu naprawie, póki nie znajdzie się permanentne rozwiązanie tego problemu.

Ja w swoim przypadku znalazłem permanentne rozwiązanie i nie jest to ustawienie podane powyżej. Sytuacja: włączam wiedźmina rozdzielczości np. 1600x1050 (nie pamiętam dokładnie ile tam jest px i może cyfry źle podałem) - błędu nie ma, po wyłączam grę i ponownie włączam zmieniając rozdzielczość na 1920x1080 i mogę spokojnie grać bez tego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...