Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

killerafi95

Wiedźmin 2 - błąd transferu pliku

Polecane posty

Ja dzisiaj zakupiłem Wieśka, i mam też problem z data.cab 2. Szczerze, nie wydaje mi się, żeby to był problem z napędem, wielokrotnie miałem crc styczność ( głównie za sprawą CD-Action ) i zauważyłem jedno, jeśli błąd wyskakuje w tym samym momencie, zawsze, to na 99% walnięta jest płytka, jeśli jednak błąd pojawia się czasami na początku, czasami na końcu, w trakcie, itd.. to wina sprzętu. Ja jutro pożyczę wersję kuzyna, zainstaluje, oddam mu a swoją wysyłam do CDP, nie mi przyślą działającą.

Pożyczyłem Wieśka od kuzyna i .... jutro idę kupić nowy napęd. Na tym już nie chce czytać. Swoją drogą co za świństwo, ja rozumiem słabą optymalizację żeby wymusić kupienie lepszej karty graficznej, ale zapisywanie nośnika w taki sposób, aby dwuletnia nagrywarka nie dała rady go odzczytać to cios mocno poniżej pasa. W każdym razie to ostatnia nowa gra którą kupiłem, od teraz tylko używki i steam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi ma problem z data2.cab który mija, gdy skopiują na HDD ten plik zgrany na innym kompie i zainstalują grę z dysku, nie z płyty. Wychodzi na to, że wielce prawdopodobne jest, że to sprzęt jest za stary.. Póki co wnioskuję tylko to, bo tylko to jest najlogiczniejszym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie to samo, zatrzymuje się cały czas w tym samym miejscu i wyskakuje ten sam błąd co u innych. Próbowałem u kolegi ale to samo i w tym samym miejscu. I teraz jeśli chodzi o reklamacje to mógłby ktoś powiedzieć jak to wszystko załatwić ? z góry dziękuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moja wersja nie działała, kuzyna wersja nie działała, pomyślałem że mam za stary napęd ( 2 lata, Lite-ON 20A-1L ), spróbowałem grę skopiować na dysk mojego laptopa, made in 2005. I działa, da się zainstalować, da się skopiować pliki, napęd który prawie już nie czyta płyt, dla którego trzeba płytę poruszać palcem aby zaczął łaskawie chodzić, skopiował wszystkie pliki jakby nigdy nic ( model Compaq DVD-ROM DV28EB01 ). I to bez żadnego upgradu softu, bez zmieniania transferu danych, tak po prostu. Normalnie paranoja jakaś, nie wiem co za debil, ćwierćinteligent, sklonowana offfffca, projektował zabezpieczenia, bądź wypalał te płyty, w każdym razie, osoba bądź osoby odpowiedzialne za całą to idiotyczną sytuację, ale mam nadzieję że ich wszystkich jasny trąd, dżuma i syfilis weźmie do wszystkich diabłów. I możecie mi dać bana za moje wypociny, nie po to bulę tyle kasy żeby musiał się jeszcze mordować z przenoszeniem plików z laptopa na PC-ta, bo komuś coś się tam uroiło w jego chorym, zboczonym umyśle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż miałem ten sam problem, 2h instalowania od nowa i nic nie chciało pomóc. Spróbowałem skopiować zawartość płyty na lapka i o dziwo bez problemu wszystko przeszło bez problemu. Spróbujcie w ten sposób lub tak samo na innym kompie może pomoże ;)

Pozdrawiam, Dżejkop ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam błąd, ale pomogło mi zmienienie ustawień transferu danych napędu. (Sposób sprawdzony na Windows 7, bo taki system operacyjny mam)

Dla systemów Windows XP Home/Professional:

Kliknij Start -> Ustawienia -> Panel Sterowania (w widoku klasycznym) lub Start -> Panel Sterowania -> Wydajność i Konserwacja (w widoku kategorii)

Wybierz System, przejdź do zakładki Sprzęt, a następnie wybierz Menedżer urządzeń

Przejdż do zakładki Kontrolery IDE ATA/ATAPI, rozwiń menu (klikając na znaku +), kliknij prawym klawiszem myszy na nazwie kanału dla którego podpięty jest napęd (zazwyczja będzie to kanał pomocniczy - Pomocniczy kanał IDE) i wybierz właściwości

Wybierz zakładkę Ustawienia zaawansowane. Zmiany trybu transferu należy dokonywać dla kanału na którym podpięty jest napęd. (zazwyczaj będzie to urządzenie podrzędne). Należy przestawić tryb DMA na Tylko PIO Mode.

W systemach Windows XP, w celu dokonania zmian należy być zalogowanym jako administrator systemu, a w edycji Home dodatkowo uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

Dla systemów Windows Vista/Windows 7:

Kliknij Start -> prawym przyciskiem myszy kliknij na ikonie Komputer -> wybierz Właściwości

Po lewej stronie znajdź i kliknij link Menedżer Urządzeń

Przejdż do zakładki Kontrolery IDE ATA/ATAPI, rozwiń menu (klikając na znaku +) - wyświetlona zostanie lista kontrolerów. Wejdź we Właściwości kolejnych kanałów i przejdź na zakładkę Ustawienia Zaawansowane.

We Właściwościach jednego z kanałów, na zakładce Ustawienia Zaawansowane jako Typ Urządzenia podane będzie "ATAPI CD-ROM" - to jest właśnie kanał, do którego podłączony jest napęd optyczny.

We "Właściwościach urządzenia" odznacz opcję "Włącz DMA" i zapisz zmiany.

Wprowadzenie tych zmian wymaga posiadania pełnych uprawnień administratora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...