Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dirian

Ostateczny wybór Radeona - HD 4850 czy HD 4870

Polecane posty

Stoję przed ostatecznym wyborem karty graficznej. Mam dwie oferty - Palit HD 4870 512 mb GDDR5 Dual Sonic i Sapphire HD 4850 512 GDDR3 Vapor-X. Obie w tej samej cenie - 250 zł. Z tym, że ta druga na gwarancji, jeszcze pół roku.

Komp prezentuje się następująco:

AMD Athlon x2 64 5000+ 2,6 @ 2,95 GHz

4 GB DDR2

Fortron 400W GHN

Gram w rozdziałce 1280x1024, bo mam dość stary monitor. Za jakiś czas zamierzam go wymienić na coś lepszego, więc pewnie rozdziałka podskoczy do 1680x1020 (na full hd się raczej nie napalam przy tym procku).

I tutaj pojawia się pytanie - którą kartę wybrać? Mam poważny dylemat i myślę o tym od kilku godzin. Od razu mówię, że procka nie będę wymieniał w tym roku, jak już to do wymiany pójdzie od razu płyta główna + procek, ale to nie szybciej niż na początku 2012, bo szkoda mi kasy na chwilę obecną + zbieram na prawko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tylko czy przy tym procku jest sens ładować się w HD 4870? Przy HD 4850 trochę kusi mnie gwarancja oraz bardziej pewna - w moim mniemaniu - firma.

Jest sens w HD 4870, ale masz racje Sapphire bedzie pewniejszym wyborem :-)

Moge Ci opuscic cene mojego Sapphire HD 4870 do 285zł. ;)

PS. Chodzi Ci zapewne o rozdz. 1680*1050. Wtedy jak najbardziej wskazany jest HD 4870 (o 1/4 szybszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, last question. Czy przy moim Athlonie w ogóle zauważę jakąś różnicę pomiędzy HD 4850, a GTS 250 czy HD 4870? Bo gdzieś wyczytałem, że nie, więc jak mam płacić 60 zł więcej za świadomość posiadania lepszej karty, a nie przełoży się to na wydajność, to podziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. I teraz pojawia się pytanie - 512 MB czy 1 GB?

Dokładniej zastanawiam się nad tymi kartami:

GTS 250 Dark Knight 1 GB

Sapphire HD 4850 512 mb Vapor-x

Tą pierwszą dostanę za 245 zł z przesyłką, Radeona natomiast za 260 z przesyłką + pół roku gwarancji. Tylko nie wiem co z tą pamięcią, chyba przy GTS 250 nie do końca jest sens brać 1 GB bo i tak karta tego nie ogarnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest szansa że *jakaś* różnica w wydajności będzie... choć to już na dobrą sprawę kwestia gustu. Niemniej osobiście bym się kierował w stronę GTS250 skoro jest tańszy, choć gwarancja przy HD4850 to też niby jakiś argument ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...