Skocz do zawartości

Gothic


DzikuXXX

Polecane posty

1) Handel - kiedy kupiec ma np. 11 brył rudy a ja mam item za 6 brył, jak rozdzielic te 11? Żeby nie wrzucał do okienka trade 11 tylko 6?

2) Ekwipunek - miejsce konczy sie? A jesli tak to mozna miec jakis dom zeby skladowac tam graty?

3) Umiejetnosci - no wiec mozna pakowac tylko w sile i zrecznosc, tak? Ale mozna sie gdzies nauczyc jakis dodatkowych umiejetnosci jak np. wieksza celnosc z luku czy to tylko zalezy od zrecznosci?

No to by było na razie tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co pamiętam CTRL albo LPM i się najpierw stopniowo co 1 wrzucało do okna trade, coraz szybciej aż do większych ilości.

2. Nie kończy się, jak chcesz to możesz wrzucić do jakiejś skrzyni ale nie polecałbym.

3. Wszystkiego co chcesz się można nauczyć u nauczycieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rudę to najlepiej jej w ogóle nie wydawać, wtedy nie będziesz musiał jej rozdzielać. ;) To nie był do końca żart, ponieważ ja tak gram i nigdy u kupców nie wydałem złamanego grosza, a wręcz przeciwnie wymieniałem towary na rudę. Czekają Cię duże wydatki, a rudy w kolonii jest mało. Ruda potrzebna będzie min; w różnych zadaniach, do zapłacenia za zbroje, oraz właśnie do opłacenia nauczycieli, a to pobierane jest automatycznie. Nauczyciele mogą nauczyć Cię różnych umiejętności takich jak: walka bronią jedno i dwuręczną, kuszą, łukiem, no i jeśli zostaniesz magiem będziesz musiał poznać czary. Oprócz umiejętności przydatnych w walce, nauczyciele mogą nauczyć Cię jeszcze innych umiejętności takich jak: myślistwo, otwieranie zamków, kradzież, czy akrobatyka. To wszystko dużo kosztuje, dlatego zalecam szczególnie na początku gry, oszczędność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kolega jest strażnikiem...

EDIT: Wg niektórych poradników Thorus uczy broni dwuręcznej strażników w 2. i 3. rozdziale, a DzikuXXX pisał, że ma 3 rozdział i jest strażnikiem, a mimo to nie mógł się nauczyć tej umiejętności. Ja zawsze uczyłem się broni jednoręcznej na max i Thorus ZAWSZE uczył mnie walki bronią dwuręczną. Tak czy inaczej jest to sposób na 100% sprawdzony. Choć możliwe, że trzeba tylko 1 poziom, a nawet żaden. Nigdy tego nie sprawdzałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Musialem wbic na maksa zeby moc sie uczyc.

I znow problem: pokonałem pierwszego golema. Zostały 2. Mam tylko jeden zwoj na kule ognia ktora jest na niego zasłaba a nigdzie tych zwojow nie mozna kupic. Co robic? Mam ledwo 10 many wiec jakies inne mega czary raczej nie wchodza w gre :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwoje można kupić u magów ognia - stary obóz i wody - nowy obóz. Manę można zwiększyć o kilka punktów paląc jeden z typów bagiennego ziela (nie pamiętam który, ale są 3, więc warto kupić wszystkie 3 rodzaje. Niestety to działa tylko raz. Za pozostałe rodzaje dostaniemy jedynie kilka XP).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Stary Obóz jest już zamknięty. Naprawdę nie ma co kombinować, ognisty pocisk będzie najlepszy przy tak małej ilości many. Swoją drogą przydałoby się ją zwiększyć, ponieważ nawet teleportować będzie można się tylko raz, a potem trzeba będzie się przespać. BTW tego golema można chyba, także załatwić ręcznie, czyli zwykłą bronią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-młotem mozna ubic tylko pierwszego, probowalem reszte nie da sie

-stary oboz jest zamkniety

-jedna kula ognia to zamalo, pytalem sie gdzie kupic bo za &!@!% nigdzie nie ma

-tych serc (czy co to tam jest) chyba uzyc nie moge bo jak tam przebieglem na chamca to sie okazalo ze musze je oddac komustam/czemustam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Stary Obóz jest zamknięty to spróbuj w Nowym albo u świrów na bagnach. Tam na pewno są jacyś sprzedawcy. Szukaj u nich eliksirów które na stałe zwiększają ilość many. I też takich, które ją uzupełniają bo jak masz mało to nie dasz rady jednym ciosem powalić golemów. Ewentualnie odpalasz skradanie w nocy i okradasz ludziom skrzynki. Musisz też mieć jakieś czary na ognistego golema, pamiętaj o tym.

W Nowym Obozie powinien być jeden mag, który pilnuje kopca rudy, drugi w takiej chałupce jak idzie się do Saturasa (tego głównego maga, dawno grałem, nie pamiętam dokładnie imienia). Z nimi chyba dało się handlować.

Jest jeszcze opcja, której też dokładnie nie pamiętam. U Saturasa można zostać Magiem Wody i potem uczyć się czarów. Może wtedy jedynym problemem będzie uzupełnianie many.

Musisz kombinować i dużo łazić. Tej gry nie da się zepsuć przez złe prowadzenie postaci, zawsze jest jakaś alternatywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...