Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masio

Temperatura cpu, a nowy wentylator

Polecane posty

Ok, dziękuję za pomoc. Czyli flex plus wentylator, jeszcze nie wiem, który, ale któryś z tych co mi poleciłeś. A tak sobie myślę, może mógłbym dać do wyciągania powietrzna ten wentylator, który kupiłem? Czy raczej się nie da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to na razie go zostawię. Dziękuję za pomoc. Jeszcze tylko będzie to na pewno pasować na tą płytę? msi 870-c45. Mam nadzieję, że ten zalman tam wejdzie. Aha i te wentylatory, noiseblocker i scythe są porównywalne, czy może za którymś z nich bardziej byś się opowiadał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dziękuję za pomoc. Patrzę jeszcze na te wentylatory, noiseblocker jest z tą autoregulacją, ale scythe są rożne. Jest taki bez regulacji na takim pasku z obrotami 200-1300. Pozniej z tym paskiem 470 - 1900 , 500 - 1500 i ten najdroższy za 39 zł z regulacja na max 740-1900 i min 470- 1300. Który będzie najlepiej spełniał swoją rolę? Ten najdroższy ;) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już komplikuje, za to przepraszam ;)

Mam takie trzy:

http://allegro.pl/scythe-slip-stream-120mm...1487266427.html

http://allegro.pl/scythe-slip-stream-120-p...1521125750.html

http://allegro.pl/scythe-slip-stream-120-p...1523974430.html

Która będzie rozwiązaniem ?

Na komputerze, owszem chciałbym pograć, ale nie jestem jakimś maniakiem, więc jaka jest taka górna granica obrotów jaką musi mieć wentylator?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych bym wziął wersję "PWM & V.R.", bo jest o tyle ciekawa że można regulować zakres obrotów w jakim działa PWM. Tak więc sam sobie dobierzesz optymalne ustawienia. :)

Chyba chodziło Ci o dolną granicę ;) Dobry wentylator już od 700-900rpm powinien porządnie schłodzić procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworu brak, ale jakoś sobie poradzę. Czytałem, że po wyjęciu płyty montaż jest w miarę prosty. Wiesz może tylko za pomocą czego, jest przytwierdzany ten zalman do płyty? Bo wentylator za pomocą takich drucików? Dobrze widziałem ;)?

Aha, patrzyłem jeszcze na ten wcześniejszy wentylator o którym była mowa SilentiumPC Sigma EVO 120 mm. Czytałem, że jest dobry i cichy, więc może będzie się opłacać go kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: sam użytkuję kilka Sigm i jak na swoją cenę nie można im nic zarzucić, są bardzo dobre. W zestawie otrzymujesz też adapter na 7V - jeśli stwierdzisz że wentylator jest zbyt głośny możesz go tym adapterem nieco spowolnić.

Co do montażu -> http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...r-review-6.html może to trochę rozjaśni ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ten poradnik trochę mi wyjaśnia. A co do tego evo to wierząc opiniom to jest to w miarę cichy i wydajny wentylator. Najgorsze jest to, że nie mogę się zdecydować. Mierzyłem dzisiaj i jeśli ten mugen ma około 16 cm to może i by się zmieścił, ale na styk. Więc dalej zostałem przy flexie. Mam nadzieję, że w końcu rozwiałem swoje wątpliwości i wszystko będzie działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, chyba dobrze trafiłem.

Ostatnio do wyżej wspomnianego procka (AMD Phenom II X4 955 Black Edition) zamontowałem wyżej wspomniane chłodzenie (Zalman CNPS10X Flex) + wentylator SilentiumPC Zephyr 120 i muszę powiedzieć, że temperatura spadła, ale - jakby to powiedzieć - szału nie ma. W spoczynku temp. wynosi ok. 30°C, a w stresie (tzn. np. przy renderingu kilku klocków w 3ds Maxie) ok. 50°C (wcześniej, jeśli dobrze pamiętam temperatura wahała się w granicach 40 i 60°C). Czy to normalna temperatura? Jeśli tak i wszystko jest w porządku to jak daleko mogę się posunąć przy OC?

Equipment:

Proc i cooler: AMD Phenom II X4 955 Black Edition + Zalman CNPS10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120 x1

Mobo: Gigabyte GA-MA790X-UD3P

Grafika: GeForce GTX285 1GB

RAM: 4GB DDR2 1066MHz (Kingmax)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, raport z akcji:

Po kilku udanych próbach na niższym mnożniku ostatecznie zwiększyłem go do 18.5x, uzyskując 3.7MHz. Niestety przy napięciu 1.4V komp się wyłączał po ok. 5min teście z OCCT (temperatura nie przekraczała 60°C). Podkręciłem więc napięcie do 1.45V i po 30stu minutach z OCCT wszystko wydaje się być ok (temperatura po jakichś 10min osiągnęła 63°C i przestała rosnąć). Ogólnie rzecz biorąc: gitara.

Dzięki za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w końcu kupiłem zalmana flex'a i sigme evo. Montowało się całkiem nieźle, chociaż przyznaję, że flex jest dużo większy w rzeczywistości niż na zdjęciach. Zestaw jednak sprawuje się świetnie. Podczas normalnego użytkowania nie przekracza 35, a w czasie 55. Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, a w szczególności użytkownikowi yojo2 ;) Dzięki wielkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...