Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dirian

Dołożenie ramu - czy jest sens?

Recommended Posts

Posiadam w komputerze 2 GB pamięci ram Kingstona DDR2 pracujących w dual channel. Niestety dość wolnej pamięci - 667 mHz. I tutaj pojawia się pytanie - czy jest sens dorzucać do tego dodatkową kość? Bo wtedy się rozsypie dual channel z tego co mi wiadomo. Jestem dość ciemny w temacie pamięci ram, więc zgłaszam się po pomoc. Z góry dzięki.

Aha - więcej, niż 3 GB nie wsadzę, bo mam XP 32 bit.

Link to comment
Share on other sites

Jak wyżej - na wydajność to w zatrważający sposób nie wpłynie, ale może zmniejszyć liczbę przycięć i innych takich. Krótko mówiąc - drobne usprawnienia, ale bez rewolucji.

Przy pracy z systemem na większe zmiany bym nie liczył, chyba że robisz coś szczególnie pamięciożernego (np. obróbka filmów).

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedzi. W takim razie chyba nie ma sensu, bo gry mi się z powodu ramu raczej nie tną, ale myślałem, że zwiększy to nieco szybkość działania systemu.

"Problem" rozwiązany - temat do zamknięcia.

Link to comment
Share on other sites

Cały czas męczy mnie ten ram. Jako, że przesiadłem się na 64 bitowego Windows 7 mocno zastanawiam się nad dokupieniem 2 kości 2x1 GB. Jak już wspomniałem, obecnie posiadam kości Kingston DDR2 2x1 GB 667 mhz. Zastanawiam się nad zakupem pamięci z forumowego targowiska - https://picasaweb.google.com/11684098523217...537811186607186

Czy te pamięci "zgrają się" z moimi Kingstonami? Jak to będzie wyglądać? Będzie 2x Dual Channel?

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...