Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 04/2011 zawartość

Polecane posty

Czemu służy patch do Call of Juarez?

Na pewnej stronie przeczytałem że patch poprawia drobne błędy,optymalizuje działanie i zwiększa stabilność gry.

@up

cytuje sam siebie:

"Jest sposób na ten czarny ekran.Gdy po obejrzeniu loga Ubisoftu pokazuje się czarny ekran dajemy Ctrl+Alt+Del.W zakładce procesy dajemy prawy klawisz na procesie z grą>Ustaw priorytet>Wysoki.Wtedy włączamy grę z paska i powinno działać."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boskie są te numery archiwalne !!! eh, to zadęcie ! to zadęcie !!! w połączeniu z literówkami ! cud, miód i wisienki !

Wstępniak 01/96

"To co trzymają PAŃSTWO w rękach jest (...)"

no właśnie, od kiedy to my na Ty jesteśmy ? :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrachując lekko od tematu...błagam powiedzcie mi proszę czy w numerze 5/2011 będzie mass effect? Bo właśnie chcę kupić, a znając życie po kupnie tej jakże zacnej gry znajdzie się ona na coverze w CD-A...przecież nie proszę o wiele <prosi> ;D

Nikt ci nic nie powie.A poza tym kupuj w ciemno.Nawet jakby dali w CDA to te 20zł wydanych na grę nie będą wyrzucone w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

@LysyMaximus

Na takie pytania nikt Ci nie odpowie nawet prywatnie, zapomnij. Poza tym, co za różnica, czy będzie w CDA, czy nie. Gdybym przy każdej grze, którą mam zamiar zakupić zastanawiał się nad tym, czy będzie w CDA, to chyba nie kupiłbym połowy gierek, które mam (druga połowa jest od EA, a że oni nie lubią sprzedawać licencji do pism, to się nie trzeba martwić xD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić film o J. Karpińskim zamiast wałkować te same tematy o PRL. Przeglądałem te stare numery w PDF - zdziwiłem się, że to czasopismo było takie hmm... poważne w porównaniu do TS czy SS. Są opisy gier, ale także sporo artykułów na temat różnych programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze brawo dla redakcji za super pełniaki ! CoJ jest super!!

Mam pytanko ,wiem że to nie kulturalnie tak ale czy by dało się dać w kolejnym numerze Cd Actions grę: Theatre of war pola zagłady ? Jeśli tak był bym wniebowzięty:).

Pozdrawiam najlepsze czasopismo..... i jego twórców też :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Matix, jeśli CDA nie ma w planach jej dołączenia do pisma to nie. Poza tym jak już wspominałem i inni wspominali nikt Ci takich informacji nie udzieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Smugg, to Ty nie wiesz, że Twój kot kupowałby Whiskas?

A teraz jeszcze trochę o numerze (jak zwykle szybko się zebrałem do napisania):

Bardzo fajna zapowiedź Battlefielda 3, Phnom naprawdę świetny tekst napisał, rewelacja po prostu, również fajna zapowiedź Prototype'a 2. Ba, nawet zacząłem się interesować jedynką, która nigdy mnie do siebie nie przekonała. I nie podoba mi się ocena Dragon Age'a II. 7+ to zdecydowanie zbyt mało dla tej gry. Owszem, nie jest tak dobra jak Początek (8+ dla Początku to według mnie też za mało), ale potrafi wciągnąć i mimo nie najpiękniejszej grafiki, gra jest całkiem łatwa. W ogóle według mnie obie części powinny mieć oceny przynajmniej o jedno oczko wyższe, ale to tylko moja opinia i rozumiem, że ktoś może uważać inaczej, dlatego Smugglerze nie besztaj mnie za te dwa, czy trzy zdanka ;)

PS Smugg, pamiętaj, że wciąż głęboko wierzę, że to Ty zrecenzujesz Wieśka ;) For Ferelden xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc,co sądzicie o tym,że naszym ulubionym redaktorom już tak bardzo się nudzi i tak bardzo nie maja co robisz z ta całą kasiora,że sobie wytłaczają daty wszystkich lat istnienia CD-action jak i wielką piętnastkę stworzoną z różnicy w fakturze pomiędzy strefą wytłoczoną i czystą na okładce numeru 4/2011 ?W ogóle ktokolwiek poza mną to zauważył?Ja wiem że och i ach,ale to już spowodowało takie realne "Oh you guys,you so crazy" :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Smugg, pamiętaj, że wciąż głęboko wierzę, że to Ty zrecenzujesz Wieśka ;) For Ferelden xD

Na razie moja maszynka go nie udzwignie ale mysle o upgrade. Gorzej, ze jesli mialbym grac w gre "dla recenzji" to juz nie ma tej radochy, co "dla siebie" bo zamiast cieszyc sie gra to czlowiek koncentruje sie na wyszukiwaniu wad itd. Sie zobaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer

Numer urodzinowy w końcu przeczytany, czas na wydanie opinii.

Tekst o Battlefield 3 (a jeszcze bardziej screeny) zachęcił mnie do pomyślenia o zmianie komputera na coś bardziej aktualnego. Mój obecny już temu wyzwaniu nie podoła, a czas najwyższy znaleźć jakieś wsparcie dla "Call of Duty: Modern Warfare", w który się pasjami zagrywam. Cel misji mam wyznaczony, przewidywana realizacja - koniec roku. Akurat zaraz po wyjściu BF3 :ok: . Oczywiście o ile nic mi nie pokrzyżuje tych ambitnych planów. Myślę, że to będzie świetna gra.

W tym roku czekam na dwie polskie gry: Wiedźmina i Dead Island. O ile od CDP raczej spodziewam się przynajmniej dobrego produktu, o tyle klimat gier Techlandu - a dokładniej obu części Call of Juarez oczarował mnie kilka dni temu, bo choć obie mam z CDA, to pierwszą część traktowałem kompletnie obojętnie. Dzięki produkcjom City Interactive hołdowałem przekonaniu, że polskie shootery są w 99% słabymi budżetówkami bez większego pomysłu, robione na kolanie i z chęci szybkiego zysku jak najmniejszym kosztem. Czyli kicz i kit dla niekumatych.

Dołączenie do kolekcji Więzów Krwi wywołało u mnie chęć wypróbowania produkcji rodem z Techlandu i muszę powiedzieć, że wielką szkodą jest, że Techland w części trzeciej zamierza odejść od Dzikiego Zachodu w stronę już mocno zagospodarowaną czyli we współczesność. Z zapowiedzi gra "Call of Juarez: The Cartel" wygląda słabo, dla mnie mało interesująco, a w Więzach Krwi autorzy pokazali, że była (i chyba dalej jest?) szansa na stworzenie czegoś więcej niż tylko shootera. Moim zdaniem gra pokroju Red Dead Redemption byłaby dla tej ekipy osiągalna i chętnie trzecią część widziałbym właśnie w tym stylu. Otwarty świat, questy, pojedynki, bardziej rozbudowane multi itd. Szkoda, że póki co Techland poszedł w tę stronę, ale cóż... Na dobrą sprawę nie wspierają już swoich CoJ-ów, bo wyszedł tylko jeden patch do każdej części. Cud, że działają jakieś serwery trybu sieciowego (przy okazji zachęcam posiadaczy Więzów Krwi do gry w multi i zakładania swoich - nawet tymczasowych - serwerów. Im nas więcej, tym lepiej, a multi w WK jest naprawdę niezłe).

Natomiast obraz Dead Island po złożeniu dostępnych informacji prezentuje się znakomicie i jestem tym tytułem bardzo zainteresowany. Oczywiście mnie też trailer wgniótł w fotel, jak wiele innych osób. Pierwsza gra z zombie w tle, która ma u mnie szansę :smile: .

W numerze jest kilka recenzji "dużych", oczekiwanych gier: TDU 2, Bulletstorm, Homefront, Shogun 2, Dragon Age 2, ale choć przeczytałem recenzje to mało która gra mnie interesuje, z różnych względów. TDU 2 jak widzę zawiodło, bo lepsze stało się wrogiem dobrego. Bulletstorm to radosna strzelanka, nie czekałem na nią i nie tego w tej chwili szukam; może kiedyś wyląduje na coverze CDA - wtedy kupię. Homefront to z kolei "poważna" strzelanka, ale z recenzji w CDA i opiniach w necie wynika, że jest to tytuł słaby, nadęty, pompatyczny i z bezsensowną fabułą (Korea napada na USA, hmmm..., równie dobrze można by powiedzieć, że Marsjanie atakują). Total War jak zwykle zbiera 9-tki, a zaraz potem okazuje się, że nie taka to piękna gra jak ją malowali. Z opinii użytkowników na różnych forach już zaczyna wynikać, że tytuł jest udany, ale nie rewolucyjny/rewelacyjny, a błędy zawiera podobne jak wszystkie poprzednie odsłony serii (głównie chodzi o raczej słabe AI i dyplomację). Czyli po prostu zmiana szaty graficznej.

Za to bardzo przyjemnie było wrócić pamięcią do niektórych tytułów gier po przeczytaniu artykuły "Przełomowe gry 15-lecia". Wiele ze starszych tytułów doczekało się remake'ów lub kontynuacji, niektóre z nich mnie rozczarowały (jak słaby Starcraft II, nawet nie udało mi się zaliczyć dema :dry: , gra sprzed lat jedynie odświeżona, droga jak diabli i pocięta na trzy kawałki dla wyciągnięcia jeszcze większej kasy :down: ), inne mile zaskoczyły (Fallout 3, King's Bounty: Legenda).

Z tego samego powodu (pamięć :wink: ) z zainteresowaniem przeczytałem artykuł "15 lat minęło" choć zwykle omijam dział sprzętowy w CDA szerokim łukiem. Rok 1996 był rokiem, kiedy żyłem komputerami i miałem wielu znajomych, którzy też oddychali krzemowym pyłem naturalniej niż powietrzem. Świetnie było wrócić wspomnieniami do tamtych czasów.

Trzy DVD do taka rozpusta, że jak na razie tylko krążek z Więzami Krwi wylądował w odtwarzaczu. Pozostałe jeszcze nie zdążyły. I to jest fajne :thumbsup: .

NIestety z żadnego dodatkowego prezentu nie skorzystałem. Koszulki mnie nie interesują, prenumeratorem nie jestem, w Rappelz nie gram, twórczości Anny Brzezińskiej nie lubię... Jednym słowem - nie mam tym razem szczęścia :rozpacz::smile:.

Numer udany, było o czym poczytać i jednocześnie interesująca zawartość płyt. Dobra robora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

@Smuggler

I ten dylemat: 9, czy może 9+? A może 8+? Nigdy do końca nie wiadomo jaką ocenę wystawić ;) Jednak nie ukrywam, że bardzo chętnie przeczytałbym jakąś reckę w Twoim wykonaniu ;) Tylko tego mi brakuje do szczęścia :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, pora na jakąś opinię, bo numer wystygł a już szykują się przecieki do kolejnego... ;] Tekstowo, jak mogłem podejrzewać, numer mnie nie zawiódł a zdecydowanie mocnym punktem programu była zapowiedź Battlefield 3, który jakościowo niemal na pewno pobije serię Acti/IW czy kogo tam jeszcze, ale cała reszta nie odstaje i raz jeszcze są to dobrze zainwestowane pieniądze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym numerze nie znalazłem zbyt wiele rzeczy dla siebie. Ostatnio w ogóle te numery podsumowujące mnie dobijają. Co chwile jakieś opinię redaktorów jakie gry lubi, co mu się podobało przez ostatnie 15 lat, co mu się udało, a co nie... Czytam to czytam i nagle dochodzę do wniosku, że co mnie to obchodzi i 10 stron tekstu w tył. Recenzji gier nie czytam, też mnie to mało interesuje, więc niewiele pozostało.

Człowiek vs świnie, czy jakoś tak, to jeden z lepszych tekstów. Czytałem już sporo o tym człowieku, ale o nim nigdy dość. Do tego niewiele o sprzęcie i mało interesujących mnie newsów. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów już tydzień przed premierą nie mam co czytać. Zwykle pasuje idealnie, co najwyżej drugi raz czytam NL,a teraz... Jakbyście dali tipsomaniaka, to miałbym jakiś zapas, a tak... No szkoda, czekam z niecierpliwością na następny numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwile jakieś opinię redaktorów jakie gry lubi, co mu się podobało przez ostatnie 15 lat, co mu się udało, a co nie... Czytam to czytam i nagle dochodzę do wniosku, że co mnie to obchodzi i 10 stron tekstu w tył. Recenzji gier nie czytam, też mnie to mało interesuje, więc niewiele pozostało.

Tego nie czytasz, tamtego nie czytasz... Stary to co Ty tam w ogóle czytasz? Okładkę? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
Tego nie czytasz, tamtego nie czytasz... Stary to co Ty tam w ogóle czytasz? Okładkę? ^^

Zauważ ile czasu mu to zajęło. Oceniając na oko to przeczytał 1/5 zawartości pisma w kilka tygodni :rolleyes: . To musi być światowy rekord.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam CDA wyłącznie na "posiedzeniach", inaczej nie starczyłoby mi lektury nawet na 2-3 dni i to bez czytania na siłę czy rezygnacji z czegokolwiek. Tekstu tam jest przecież mało, większość to obrazki, którym nie zwykłem się przyglądać.

Interesują mnie głownie nowinki sprzętowe i te krótkie informacje a'la news na początku pisma i też w dziale sprzętu. NL i AR dla rozrywki i publicystykę czytam zawsze, choć zwykle dla "odklepania". Recenzje gier mnie zupełnie nie interesują, w dzisiejszych czasach wystarczy spojrzeć na screen, by wszystko o grze wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...