Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tomek605

Forum na stronke

Polecane posty

a napisz mi w którym momencie dokładnie wyskakuje ci ten komunikat?

zrób jeszcze tak: wyczyść konto (z plików), otwórz sobie instrukcję i teraz krok po kroczku, dokładnie tak jak jest opisane, wszystko od nowa, może gdzieś jakaś literka ci uciekła i całość poszła się kochać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc tez inna przyczyna, o wiele bardzie trywialna - jesli wpiszesz adres:

http://moja.domena.ovh.org/phpbb

i nie postawisz slasha ("/") na końcu serwer potraktuje to jako odwołanie do pliku i wyswietli zabroniony dostęp.

Co prawda w faq jest podana nazwa z slashem, ale jak ty to wpisujesz?

Poza tym - w panelu administracyjnym konta jest zintegrowany instalator forum. Wystarczy wypełnić formularz i proszę - forum gotowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketsu miał rację - zapomniałem slasha na końcu...

Włącza mi się panel instalacyjny ale po wypełnieniu pól pojawia i kliknięciu na zacznij instalacje komunmikat dalej się pokazuje:

phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.

Access denied for user 'www.soccer-fan.o'@'localhost' (using password: YES)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam mały problemik, chciałbym zupdatować jedną ze starszych wersji phpbb2 (maj 2005) do najnowszej, przy okazji korzystam z paru modyfikacji (color ranks, color groups, mod cp itp)... i w czym problem? W tym że czytałem na wielu forach iż są z tym problemy (z updatowniem modów) i jest to obrzydliwie paskudna sprawa. Żeby nie opierać się na suchych faktach - robiłem pare testów i mimo dokładnego analizowania logów, konfigów i struktury forum - po update w najlepszym razie wywalało tylko błędy na forum, które uniemożliwiały korzystanie z niego (w najgorszym poszła db).

To była pierwsza część pytania - druga to taka, że po postawieniu nowego forum, postawieniu CR, CG, GGmod i dodaniu dodatkowego pola w profilu (w stylu "Skąd", "Wiek" itd) forum pada nieodwracalnie, backup na nic - po prostu pada.

Pozdrawiam i mam nadzieję że Wies.niak już to przerabiał, bo ja po prawie rocznej przerwie w dłubaniu we forach - wysiadam (te nowe wersje jakieś coraz bardziej dzikie ^^). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart990 -> phpbb by Przemo pobrałeś z oficjalnej strony? jeśli tak, to masz najnowszą wersję i nie ma co aktualizować. jak wiesz jest to forum z dużą ilością modów, więc podstawę stanowi czyste phpbb i możliwe, że jest ono starsze niż dostępne najnowsze. jeśli o to ci chodzi właśnie i chcesz je aktualizować, to jedyne co mi się widzi, to po prostu czyste najnowsze phpbb zainstalować i po kolei mozolnie dodawać nowe mody (jest jeszcze easymod, który służy do instalacji modów, ale jakoś nie zawsze chciał kooperować ze mną).

Obi-San -> z góry mówię, że moja znajomość php i mysql jest conajwyżej mizerna, więc będę pisał ogólnikami w oparciu o skromne doświadczenie...

update - sytuacja tak jak u poprzednika, nowe forum + mody na czysto, a później podmiana / nadpisanie bazy danych. najlepiej do tego mieć phpmyadmina, a przy tworzeniu backupu zrobić, żeby dodawał tabelki w razie ich braku.

opisz w jaki sposób dodajesz te pola, czy robisz to ręcznie czy w oparciu o jakiś mod? bo możliwe że pomijasz jakiś fragment "układanki" (nie wiem na ile się orientujesz w ogólnej strukturze forum, więc piszę jak piszę...). kiedy forum padało napewno wyświetlało jakieś errorki, podaj co to było, bo może do czegoś dojdziemy.

nie przeceniajcie mnie, komputery to moja druga miłość, ale jestem samoukiem w znaczniej mierze, więc nie mam kompleksowej wiedzy. robiłem różne rzeczy, ale nigdy nie zgłębiłem czegoś do mistrzowskiego poziomu, raczej zawsze lizałem po wierzchu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi-San -> z góry mówię, że moja znajomość php i mysql jest conajwyżej mizerna, więc będę pisał ogólnikami w oparciu o skromne doświadczenie...

update - sytuacja tak jak u poprzednika, nowe forum + mody na czysto, a później podmiana / nadpisanie bazy danych. najlepiej do tego mieć phpmyadmina, a przy tworzeniu backupu zrobić, żeby dodawał tabelki w razie ich braku.

Nie no, właśnie wszystko było cacy - podmienione tabele w bazie (sprawdzane po pare razy), dokładnie zmieniony kod forum (w odpowiednich miejscach oczywiście), themy pomodyfikowane odpowiednio... a po prostu często później generowało tylko białą stronę (blank page) lub po prostu uroczy "error", bez podania konkretnego powodu. Czasami wybijało phperror, ale to kiedyś jak jeszcze nie wiedziałem gdzie zrobiłem błąd. Jestem w kropce, ale póki co - inaczej sobie z tym poradziłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...