Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pterek

wymiana grafiki

Polecane posty

Proszę o pomoc. Mój problem polega na tym iż nie wiem jakie zmiany zastosować przy modernizacji kompa. Chodzi głównie o grafikę.

Mój zestaw to:

płyta asus p5k

ram 2x1gb corsair 800mhz

procesor c2d E4500 2,2 ghz

grafika gts 8800

hdd seagate 250 gb

zasilacz corsair 450 W VXEU

sys. oper. XP (w planie win7)

pytanie1: Czy do tej konfiguracji zasadna jest wymiana na kartę grafiki pokroju gtx460 ? Czy procesor nie będzie wąskim gardłem (opcja wymiany na c2d E 7500 lub c2Q 8300)

pytanie2: Czy do w/w konfiguracji mogłaby być karta gf gts 450 bez wymiany procesora

Nadmienię że zestaw używany jest na lcd 19 w rozdzielczości 1280x1024 głównie do gier.

pytanie3: Czy zasilacz wystarczy przy opcjonalnej wymianie z pytania 1.

z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Ale mam jeszcze pytanko w kwestji procesora, jeżeli pominiemy Q6600 to lepszym wyborem jest C2D 7xxx czy może C2Q Q8xxx. Aha i czy warto się pchać w grafikę pokroju geforce 460 przy mojej rozdzielczości 1280x1024(to max ) ,czy może wystarczy np GTS 450. No nie chciałbym dopłacać do marketingu karciarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wymienionych procków to zdecydowanie lepszy Q8XXX, ze względu na cztery rdzenie.

Co do karty... do tej rozdzielczości GTS450 powinien wystarczyć, niemniej GTX460 starczyłby Ci zwyczajnie na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwota na modernizację to 1000 zł. No, nie chciałbym kupować sprzętu na zapas, lepiej akurat, a w przyszłości się zobaczy. Zdaję sobie sprawę, że najlepiej wymienić wszystko( nowy komp), ale nie stać mnie, przynajmniej na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...