Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

jezus

iPod touch 4g 8gb czy wart swojej ceny?

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad kupnem iPoda Touch czwartej generacji 8gb. Chciałbym się dowiedzieć czy jest wg was wart 900zł, tyle chcą za niego w Euro.

Dodam że interesuje mnie głównie słuchanie muzyki gry i wygodny interfejs.

Jestem szczególnie zainteresowany opiniami osób które miały dłuższą styczność z tym urządzeniem.

Jeśli nie polecicie mi jakiś inny odtwarzacz ? (oczywiście już bez gier)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem posiadaczem iPod Touch 4G od ponad miesiąca. Jestem z niego bardzo zadowolony. Ma, poza dzwonieniem, prawie te same funkcje co iPhone, szalenie dokładny dotykowy wyświetlacz i bardzo przejrzysty interfejs.

Obecnie posiadam gry Real Racing 2 oraz Dungeon Hunter 2, i obie działają wyśmienicie. Nic nie przycina. Warto także wspomnieć, że w 4G jest obsługa wyższych rozdzielczości dzięki tzw. Retina Display. W porównaniu z iPhonem 3G mojego kolegi, ikonki, napisy itd. są o wiele bardziej ostre.

Jeżeli nie posiadasz w domu WiFi, to trochę to urządzenie straci swoją moc, ale to tylko moje zdanie.

Kamerka/ Aparat robi zdjęcia w zadowalającej jakości, pod warunkiem że zapewnisz mu odpowiednie oświetlenie, czyli, albo będziesz robił zdjęcia w dzień, albo obiekt który fotografujesz będziesz czymś oświetlał.

Pojemność 8GB w moim przypadku spokojnie wystarcza, by pomieścić muzykę + 2 Gry i zostaje mi jakieś 1GB wolnego, ale to szybko się zapełnia.

Polecam dokupić sobie jakieś inne słuchawki niż te, które serwuje nam Apple, gdyż ja wolę dokanałowe, czyli, jak to ja je nazywam - "czopki". Wiem wiem, niby szkodliwe dla słuchu, no ale cóż, dopóki słyszę mogę cieszyć się muzyką w najwyższej jakości! :tongue:

Muzyka - wiadomo, brzmi zależnie od słuchawek, ale jest wiele "profili" na jakie iPod może się zmienić, czyli np. Więcej basów, Więcej wokalu, Pop, Rock, Jazz, Głośność. To tylko kilka, które można znaleźć w ustawieniach.

Dla jednych zaletą a dla innych wadą - mnie jest to obojętne - są rozmiary tego urządzonka. Bardzo cienkie, wygodnie trzyma się je w dłoni, jedynym problemem jest to, że trzeba się przyzwyczaić do nie-wystających przycisków pogłaszania i ściszania. Przyciski te są pod lekkim kątem na obudowie, a to przez to, by w kieszeni nic nam się nagle nie nacisnęło. Ja, po miesiącu, już się przyzwyczaiłem.

Czy to urządzenie ma jakieś minusy? Dla mnie jeden - by przesyłać pliki między komputerem a iPodem wymagany jest iTunes, którego obsługa jest tak irytująca, jak tylko możnaby sobie ją wyobrazić. No cóż, nic nie jest idealne...POLECAM!

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...