Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest

Rozwiązany: Smartfon MAX 900-1000 PLN

Recommended Posts

Powoli rozglądam się za smartfonem, maksymalna cena to 900-1000 zł, ale jeśli jakiś tańszy też będzie OK, to nie mam nic przeciwko.

Skromne wymagania:

? GPS

? duży, dotykowy wyświetlacz (koniecznie pojemnościowy), najlepiej minimum ~3,5"

? Wi-Fi

? bardziej zależy mi na grach i internecie niż masie zbędnych aplikacji

? Motorola (także Milestone) zdecydowanie (raczej) odpada. Nie bardzo jestem przekonany do tej marki, poza tym może jednak coś ciut nowszego? MM wyszła pod koniec 2009.

...i to póki co tyle. Jak sobie jeszcze coś przypomnę, to dopiszę.

Zależy mi na tym, by telefon nie był "ceglasty" i na w miarę przyszłościowej architekturze (szczególnie mam na myśli to, aby można było w miarę długo aktualizować Androida, bowiem np. pewne gry wymagają Androida w nowej wersji). Klawiatura jest mi zbędna, ale jeśli będzie w miarę solidna, w porządku.

Link to comment
Share on other sites

Zgodzę się z metalfanem - lepiej, niż Galaxy S będzie trudno, bo wkraczamy na poletko wchodzących właśnie dwurdzeniowców.

Ewentualnie urządzenia z nieco starszą wersją PowerVR (SGX530), czyli właśnie Motorole (MM 1 i 2, Defy).

HTC Desire Z i HD też by się jeszcze w miarę nadały, ale cenowo będzie ciężko zmieścić się w limicie.

Link to comment
Share on other sites

[edit]

OK, nieco się dowiedziałem. Z tego co wiem, MM2 nie będzie oficjalnie sprzedawana w Polsce, są jedynie 'resztki' telefonów na allegro, które kupili pracownicy Motorolli po niższej cenie... chyb, że sprzedawca mnie oszukuje.

Co do telefonów, to szukam czegoś co będzie przyszłościowe, jeśli chodzi o gry, a nie jest iPhone'm. Powiedzmy, że cena może lekko wykraczać poza limit, ale nie więcej, niż do 1200 zł.

Bo co do tej MM mam lekkie zastrzeżenia w tej kwestii, zaś zupełnie nie wiem, co myśleć o Milestone XT720. Choć po krótkich oględzinach, interesujący wydaje się Samsung Galaxy S, który ma naprawdę duży potencjał jeśli chodzi o gry i nie tylko. A biorąc pod uwagę, że telefon z nVidia Tegra 2 (dwa rdzenie) w sensownej dla mnie cenie pojawić się może dopiero za kilka(naście?) miesięcy, to chyba Galaxy S jest najrozsądniejszym wyborem?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie przeszkadzają ci, takie drobnostki jak brak lampy, niezbyt duża możliwość modyfikacji romów i wygląd taniego telefonu to bierz galaxy s. Ja jednak zdecydowałem się na HD2 i nie żałuje bo możliwości modyfikacji są przeogromne a o aktualizacje nie trzeba się martwić bo załatwią to userzy z xda co do motoroli dla normalnego użytkownika jest super ale jeśli oczekujesz czegoś więcej to zapomnij, motorola ma zablokowany bootloader więc nie wgrasz nowego romu czyli np androida 2.3 a z aktualizacjami w motoroli jest słabo ja np nie doczekałem się w swojej milestone na froyo, tylko 2 tyg temu ją sprzedałem.

Link to comment
Share on other sites

więc nie wgrasz nowego romu czyli np androida 2.3

Jest już chyba z 5 ROMów opartych od Gingerbread więc to akurat to bujda.

ja np nie doczekałem się w swojej milestone na froyo, tylko 2 tyg temu ją sprzedałem.

Froyo nieoficjalnie dostępne było już 6 miesięcy temu. Na razie Motorola powoli wdraża swoje oficjalne Froyo. Dziś już jeden kraj więcej może się nim cieszyć tj. Indie. Zbliża się w stronę Europy.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie więcej się nie zastanawiam tylko biorę Samsunga Galaxy S. Wprawdzie trzeba będzie nieco bardziej zacisnąć pasa, ale co tam. Problem rozwiązany. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...