Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Perth

Komputer się zawiesza - przegrzewanie gpu?

Recommended Posts

Witam!

Mam mały problem. Pierwszy raz zauwazyłem go grając w nowego MOHa. Otóż bo kilku minutach gry komputer się zawieszał tzn. dysk chyba dalej chodził, a na monitorze czarno, po wyłączeniu Anty Aliasingu wszystko chodziło gładko. Później grając w COH OP wystepował ten sam problem, gdy grając w kampanii po kilku minutach włączała się cut scenka. Teraz mam ten problem ze Stalkerem Cien Czarnobyla z modem Stalker Complete, w znacznym stopniu poprawia grafikę i inne aspekty rozgrywki, kilka minut gry i zwiecha. Ostatni log przed zwiechą pokazywał temp. karty 74 C, więc to chyba nie jest powodem, temp. cpu w normie. Procesor Core 4 Quad, karta Radeon HD4850 TOP, 4 GB RAM, zasilacz 550W (czy cos koło tego). Z innymi grami nie mam/miałem takiego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Speedfan pisze ze 46 C, co do zasilacza, modelu nie jestem sobie w stanie przypomniec, jak będe miał troche czasu to zobacze/poszukam, ale jestem w 101% pewien że to nie jest jego wina. System Win XP sp 3.

Link to comment
Share on other sites

46C to temperatura pod obciążeniem? Podejrzanie mało. Jakie masz chłodzenie i jaki dokładnie procesor? Czym obciążałeś procesor podczas pomiaru?

Przy losowych zwiechach pod obciążeniem praktycznie zawsze zasilacz jest jeden z pierwszych komponentów w kolejce do sprawdzenia.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za zwołoke. Dane z Speedfana podobno nie są najblizsze prawdy. Zasilacz Chieftec GPS-500AB-A 500W, procesor Core 2 Quad Q6600 2,4 ghz box. Obciążanie? sprawdzając temp. grałem w Stalkera Complete, wyniki zapisywane do pliku, bo później zwiecha.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...