Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzikipytonzlasudeszczowego

Komputer 1000zł

Polecane posty

Obecnie posiadam komputer z takimi oto częściami:

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-DS3L [DDR2, PCI-E]

Pamięć RAM: DDR2 2x1024 MB

Zasilacz: Chieftec GPS-500AB-A

Stacja dysków: LG DVD GH20NS10 SATA

Dysk twardy: Seagate 250 GB Barracuda

Obudowa: CoolerMaster Elite330 RC-330-KKN1-GP (bez zasilacza)

Karta graficzna: GeForce GTS250 512MB DarkKnight

Procesor: Intel Core2 Duo E4600 2.40 GHZ BOX

Grałem w ME2 i od tego momentu komputer przy lekkim rozgrzaniu się wyłącza, tak jakby odłączono go od prądu (ME2 psuje zasilacze!).

Muszę uzdrowić komputer, ale nie mam funduszy ;) Także są 3 wersje:

1. Kupić nowy zasilacz, tylko jaki i czy na pewno to jego wina?

2. Dokupić części, by ożywić trochę tego grata, niekoniecznie przez zasilacz.

3. Zrobić totalny miks i wydać trochę kasy na ulepszenie kompa. Jak?

Chciałem połączyć swojego kompa z zestawem z konfiguracji świątecznej CDA.

Chcę dokupić:

Płytę główną: Asus P7H55 M ? H55, DDR3

Procesor: Intel Core i3 540, 3,06 GHz

Pamięć RAM: 2xGoodram DRR3, 2GB/1333

Zasilacz (bo może mój nie działa): Fortron FPS460-60GHN 80+, 460 W

I to się mieści, mam nadzieję, w kwocie 1050 zł. Jeżeli obudowa nie będzie pasowała, wydatek wzrośnie do 1200 zł i to jest mój limit cenowy.

Będzie możliwe wykorzystanie starych i nowych części? Jeżeli nie, to co mogę zrobić, a jeżeli tak, czy mogę zrobić coś lepiej w tym przedziale cenowym.

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza nie ma co w ciemno kupować - najpierw należy sprawdzić, czy obecny jest przyczyną problemu. Pożycz od kogoś sprawny zasilacz i podłącz do swojego komputera - jeśli problem ustąpi to istotnie winny jest zasilacz.

Co do części:

479 zł AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=18357

215 zł MSI 770-C45 /AMD 770, DDR3-1600/

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=23582

149 zł GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=4679

= 843 zł

Masz tu wydajniejszy, czterordzeniowy procesor. Wskazane jest poczekanie na płyty główne AM3+ (będą kompatybilne również z nowymi procesorami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam akurat żadnego znajomego, który by mi odstąpił zasilacz, bo ja nie jestem w stanie zagwarantować, że czegoś nie zepsuję. Sam będę składał kompa z tych części po raz pierwszy, tyle że jak zniszczę swoje to mniejsza, a cudze to będzie kłopot.

Pytanie brzmi ile trzeba na te płyty czekać, bo jak na razie to chłodzę kompa powietrzem atmosferycznym, a idzie wiosna i zaraz tego dobrego zimna zabraknie.

Rozumiem, że dysk twardy, stację dysków, obudowę będę mógł bez problemu wykorzystać?! No i kartę muzyczną, zapomniałem dopisać, Creative Xtreme Music.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko że ja nie mam jeszcze nawet tych 8 stówek i będę musiał je jakoś zdobyć, a te kolejne płyty na pewno będą miały jakąś specjalną cenę... Czy może już coś wiadomo?

A jak nie to rozumiem, że mogę zamawiać te części, wszystko połączyć (nawet ze starym zasilaczem) i tylko jakby co go wymienić (nie wybuchnie nic?!)?

Jeżeli chodzi o AMD to jestem totalnie zielony, zawsze miałem do czynienia z Intelem, więc tutaj polegam wyłącznie na Was i trochę Wikipedii, która tłumaczy, co to jest AM3+ ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam akurat żadnego znajomego, który by mi odstąpił zasilacz, bo ja nie jestem w stanie zagwarantować, że czegoś nie zepsuję. Sam będę składał kompa z tych części po raz pierwszy, tyle że jak zniszczę swoje to mniejsza, a cudze to będzie kłopot.
Z jednej strony tak, z drugiej bądź co bądź szkoda wymieniać podzespół bez sprawdzenia czy naprawdę jest wadliwy (w końcu to dodatkowe koszta których chyba wolisz uniknąć). Skombinuj chociaż miernik elektryczny i zmierz zasilaczowi napięcia w spoczynku i pod pełnym obciążeniem.
Pytanie brzmi ile trzeba na te płyty czekać, bo jak na razie to chłodzę kompa powietrzem atmosferycznym, a idzie wiosna i zaraz tego dobrego zimna zabraknie.
Asrock już ogłosił trzy płyty AM3+. Nie podano co prawda daty ich premiery, ale myślę że to kwestia tygodni. Cena również jest nieznana, niemniej najtańsza z nowych płyt to następca 870 Extreme3 (~300zł) - nowa pewnie będzie więc nieco droższa. Tak czy owak w tych 1000zł się wyrobisz. Poza tym następców uzyskają płyty 890GX Extreme4 oraz 890GM Pro3 - od ich poprzednich wersji odróżnia je dopisek R2.0.
Rozumiem, że dysk twardy, stację dysków, obudowę będę mógł bez problemu wykorzystać?! No i kartę muzyczną, zapomniałem dopisać, Creative Xtreme Music.
Jak najbardziej..
A jak nie to rozumiem, że mogę zamawiać te części, wszystko połączyć (nawet ze starym zasilaczem) i tylko jakby co go wymienić (nie wybuchnie nic?!)?
Nie powinno się nic stać - co prawda wzorem jakości te Chiefteki nie są, niemniej nie jest to też żaden noname. Wszystkie wymagane zabezpieczenia posiada. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko kumam. Jutro podejmę decyzję co robić i jak jednak poczekam na nowe płyty, to będę potrzebował Twojej pomocy co do Tego, którą wybrać, bo sam nie wyrobię.

Ostatnia rzecz. Jak złożę wszystko i mój stary zasilacz nie będzie działał, to wystarczy dokupić ten, który podałem w 1 poście? Dobry on jest, wystarczająco mocny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jednak działa! Okazało się, że na częściach było więcej kurzu, niż ustawa przewiduje i zwyczajnie wentylatory (też maksymalnie zapchane) nie wyrabiały. Już wszystko działa! Znaczy w pewnym zakresie, bo to nadal złom, a gry z niewiadomych przyczyn nie działają. Będę mógł teraz spokojnie poczekać na te nowe płyty z AM3+ i uzbierać forsę.

Dzięki jeszcze raz za pomoc!

PS

Proszę nie zamykać wątku, bo jak pojawią się płyty, będę pytał ponownie o dopasowanie sprzętu (razem ze starym zasilaczem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...