Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iZnoGouD

Monitor CRT

Polecane posty

Gość Cz0rny

Nie znam się za bardzo, dlatego tylko zapytam: w miarę możliwości, nie lepiej byłoby kupić nowy monitor LCD?

Pytam, gdyż wiele dzisiejszych wejść nie posiada trybu analogowego i jeżeli kupisz CRT, to licz się z tym, że przy wymianie karty grafiki (lub całego komputera) może go zabraknąć i i tak zmuszony będziesz na zakup innego... Chyba że dokupisz przejściówkę z cyfrowego w analog. Obecnie ja muszę się taką posługiwać (przy monitorze LG Flatron 774FT), ale nie narzekam.

Mam nadzieję, że spojrzałeś również na oficjalne dane, jeśli nie - tutaj link (zdjęcia nieco się różnią, ale to ten sam typ):

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechS...ectID=c00331045

@yojo2: No, nie mów. Tu akurat byś się zdziwił. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cz0rny

Wydaje mi się, że monitor powinien być dobry. Sprawdziłem na kilku innych stronach. Możesz kupować, ale nie biorę na siebie odpowiedzialności za "ewentualne braki zaopatrzenia". ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, za 30 zł to w ciemno możesz spokojnie wziąć! Takim CRT-kom nie wyskakują martwe piksele, więc jedynym elementem, który może zostać uszkodzony jest sam kineskop, ale to już ewentualnie w trakcie transportu.

Swoją drogą, to co się dzieje, monitory za 30 zł sprzedają :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że monitor powinien być dobry. Sprawdziłem na kilku innych stronach. Możesz kupować, ale nie biorę na siebie odpowiedzialności za "ewentualne braki zaopatrzenia". ;)

Czyli mówisz żeby brać? przecież wiem ze kupie na własna odpowiedzialność lol, nie boj się nie będę cie po sondach targał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cz0rny

Bierz.

Jak Kruczek11 wspomniał, zresztą słusznie, za trzy dychy możesz spokojnie kupować. Taka okazja raczej się nie powtórzy.

Tym bardziej, że "nie będziesz mnie po sądach ciągał", więc również rzeczę: kupować. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cz0rny

Przejrzałem jeszcze raz te same strony. Na Allegro masz: "Obudowa może posiadać ślady po naklejkach firmowych". Dla mnie to jedyny mankament. :rolleyes:

Reszta pasuje. Kolory powinny być dobre. Wystawca napisał, że są ostre i jasne. Oby nie "za jasne", ale to można wyregulować.

Możesz kupować, lecz weź od razu z dodatkowym kablem zasilającym (w razie czego), który kosztuje u niego 3 zł.

No i koniecznie faktura: zawsze będziesz miał jakiś jego dowód winy, gdyby opisany produkt "nieco" różnił się od stanu faktycznego.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego CRT już od paru ładnych lat i póki co nie zamierzam wymieniać, na żadne LCD, czy LED. Z wad to chyba spore gabaryty, prawie na pewno bardziej prądożerny od płaskich i mała przekątna. Ale czerń powala, idealny monitor do horrorów :). Czasami nawet jest za ciemny, ale to inna historia :) . Słowem polecam taki typ monitora, ale nie namawiam.

PS. To jest wypowiedź subiektywna i nikt nie musi się z nią zgadzać. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam CRT-ka już kupę czasu i nie mam też najmniejszej ochoty go wymieniać na żadne LCD. Działa świetnie bez zarzutu kolory wręcz wyśmienite... Czego chcieć więcej? A co do monitorka z aukcji to możesz spokojnie brać - na pewno nie stracisz...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mam ten monitor wszystko ok, tylko mam jeden mały problem jak patrze po bokach lewo, prawo, górą prawo, góra lewo,dol lewo, dol prawo to wszystko widzę bardzo wyraźnie, ale jak patrze centralnie na środek to mam takie wrażenie jakbym był pod wpływem alkoholu i wszystko tak jakby mi się rozmazywało dlaczego tak jest ? Monitor nie ma płaskiego kineskopu, kineskop na środku jest trochę wysunięty do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cz0rny

Jak na mój gust, pewnie jednak jest uszkodzony... Nie wiem dlaczego, ale zdaje się, że ma to jakiś związek z tym "wysunięciem".

Sorry, że tak późno odpisuję, ale obecnie tylko komórka mi została, a nie mogę sobie pozwolić na częste wchodzenie do Internetu. Padła mi płyta główna, he he. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitor ma jakieś menu, a zakładam że ma - poszukaj czy nie ma w nim opcji do "centrowania" ostrości. W moim DELL'u takie coś występuje i skorygowałem sobie tym lewy górny róg ekranu, bo też był trochę rozmazany.

Cóż, czas leci, technika idzie do przodu, a nasze CRT'ki nie młodnieją :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...