Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

laska1193

Rozwiązany: Pamięć RAM

Polecane posty

Witam.

Aktualnie posiadam 2Gb takiej RAM: Kingston 2x1GB HyperX 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5

Warto kupić tą samą pamięć ale 2x2Gb??????????????

Chcę dorzucić dysk twardy minimum 1TB. Jaki polecacie???

Ja myślę o takim :

Dysk WD Caviar Black, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Dysk

Ale trochę kosztuje :puknijsie:

Proszę o pomoc.

Pozdrowionka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caviar Black jest kompletnie nieopłacalny - cena jest kosmiczna. Od siebie polecam Samsunga HD103SJ.

O do pamięci, to po prostu dokup drugi taki sam zestaw 2x1GB. 2x2GB nie ma sensu kupować, bo będziesz mieć 6GB pamięci a taka ilość jest nieprzydatna (no chyba że w planach jest sprzedanie starego zestawu 2x1GB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo te dyski są takie same. Po pierwsze cache sam w sobie nie jest decydującą cechą jeśli chodzi o wydajność - ważne są również inne detale jak gęstość zapisu, ilość obrotów na minutę, itp. Dlatego czytając same dane techniczne nie da się powiedzieć który dysk jest wydajniejszy - aby to sprawdzisz musisz szukać testów w Internecie. A z nich wynika, że te dyski osiągają praktycznie identyczne transfery (często nawet z lekką przewagą Samsunga).

A 600MB/s to jest szybkość interfejsu dysku, a nie dysku samego w sobie. Samsung jak i WD w najlepszym wypadku osiągają prędkość co najwyżej 150MB/s (średnio 110-120MB/s).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się do WD zraziłem - stare dyski na PATA były niedorobione, nowe też nie są super niezawodne. Samsunga mam już ponad rok i przejechałem się na nim ledwie raz - dysk pomylił sektory boota ze zwykłymi. Reset kompa i po sprawie. A kumpel ma 2-letnie WD, które lądowały w serwisie już po 3 razy każdy. 6 GB ramu wykorzystasz jak przerzucisz się na 64-bitowy system, zaczniesz używać gier i programów pisanych od podstaw na 64-bity (ewenementy na skale światową) albo zaczniesz robotę w specjalistycznych programach 3D albo renderach z najwyższej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nas się pytasz ile miejsca potrzebujesz? Ty zdecyduj. Ja to się na 320GB mieszczę :P Niemniej z dyskami większymi od 1TB jest taki problem, że są one jeszcze niedopracowane. Na tę chwilę lepiej kupić 1TB lub 500GB.

Ja mam 2GB i na siódemce pracuje i gra mi się komfortowo :) 4GB to naprawdę jest więcej pamięci niż potrzeba. 6GB to już nonsens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...