Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bylon

Słuchawki do MP4

Polecane posty

Hej!

Ponownie już zwracam się do Was z prośbą o pomoc, a to dlatego, iż ponownie jestem na kupnie sprzętu. Słuchawek. Znowu słuchawek, zgadza się (a tak na marginesie, to Plantronics GameCom777 nikomu nie polecam, ale nie o tym jest ten temat, więc nie zamierzam się rozpisywać o tej kwestii), z tym, że aktualnie chodzi o słuchawki do MP4 - a dokładniej - do Phillips GoGear Ariaz (edycja ta).

Może od początku - do - swoją drogą świetnej - MP4 były dołączone - swoją drogą naprawdę niezłe - słuchaweczki SHE9700*. Z tym, że coś im się ostatnio dzieje - pewnie jest to spowodowane naprawdę bardzo częstym i długotrwałym słuchaniem przeze mnie na nich muzyki (ale o me uszy się nie bójcie, bo nigdy nie przekraczam 40% skali, a zazwyczaj jest to ok. 20%) - pojawiają się szumy, zakłócenia, dźwięki, których być nie powinno, no i - cholera! - żeby rozróżnić kanały muszę się przyglądać słuchawkom w idealnym świetle, bo napisy są prawie niedostrzegalne, a to - uwierzcie - problem. Duży.

Dlatego też postanowiłem kupić coś nowego - porządnego, taka wyższa klasa z średniej półki. Do 150 zł. I żeby było jakoś w miarę rozsądnie dostępne, a nie coś, co tylko w Internecie się znajdzie. Poważnie zastanawiam się nad Creative ZEN Aurvana, które znalazłem w ofercie naprawdę bardzo dobrej (140 zł), ale nie jestem pewien, czy mój Ariaz "uciągnie" słuchawki (swoją drogą, to dość ciekawe, że ww. odtwarzacz dysponuje pasmem przenoszenia 80Hz18kHz - nie wierzę - umie przywalić basem, który na pewno wychodzi poza to pasmo) - czy będą one grały czysto, bez szumów etc., bo słyszałem, że to wymagający model. Jak sądzicie?

A może polecacie coś innego, co by się nadawało? Osobiście słucham praktycznie wszystkiego oprócz POP'u, rapu i hip-hopu (choć szczególnie rocka i hard rocka), a co do gustów - EP-630 i wariacje nie wchodzą w grę. Nie jestem zwolennikiem basu, który wszystko inne tłumi i dominuje, to nie dla mnie - może być mocny, ale bez przesady.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, liczę na Waszą pomoc.

PS. Mam jeszcze Creative ZEN Stone Plus, jeśli by i ten odtwarzacz fajnie obsługiwał Aurvay, to byłoby fajnie...

*Tak zupełnie szczerze, to nie jestem pewien, czy naprawdę słuchawki w zestawie były SHE9700 - ich dźwięk był poprawny, ale zdecydowanie nie warty 100 zł, a mniej więcej tyle te słuchaweczki kosztują osobno. Możliwe, że to jednak nie była ta edycja, heh... Mniejsza już z tym - wymiana to wymiana i kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zrodlo samo z siebie nie jest zepsute lb zle zaprojektowane, to zadne sluchawki nie beda mialy szumow i trzaskow. Ich jakosc dzwieku bedzie ograniczona i nie rozwina skrzydel, ale nie bedzie tak, ze jakies sluchawki wyciagna z danego zrodla szumy i trzaski, ktorych tam nie ma.

Zwolennikiem zadnych Creative'ow nie jestem. Jedyne naprawde dobre sluchawki tej firmy to CAL!, ktore i tak maja przetworniki z duzo drozszych Denonow. Zainteresuj sie tym artykulem:

http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-przenosne/

Znajdziesz tam kilka dobrych modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, fajna lista, dużo tych modeli, ale akurat wspominane przeze mnie ZEN Aurvany uchodzą za jedne z najlepszych słuchawek mobilnych, tym bardziej dziwi mnie, że na tamtej liście się nie znalazły.

Może rozważę AKG K315, ale dalej poważnie myślę nad Aurvanami - w takiej cenie naprawdę ciężko je dostać, a słyszałem o nich bardzo wiele pozytywnych opinii...

Polecasz jeszcze jakieś konkretne modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale akurat wspominane przeze mnie ZEN Aurvany uchodzą za jedne z najlepszych słuchawek mobilnych

Wsrod recenzentow portali takich jak benchmark, pclab i czasopism jak cdaction to Aurvany maja naprawde dobra opinie. Problem w tym, ze sa to opinie osob z reguly zupelnie nie obeznanych ze sprzetem audio i oceniajacych produkty bazujac na firmie je produkujacej i sugerowanej cenie. Techfanatyk opisuje rzeczy, ktore sam testowal lub mial okazje dowiedziec sie o nich z zaufanego zrodla. Stad brak tam produktow z spod znaku Creative. Z wyjatkiem wczesniej wspomnianych CAL!.

O K315 nic nie wiem.

Ogolnie sam mam bardzo ograniczona wiedze nt sluchawek przenosnych, bo sam ich nie uzywam. Wiem jednak, ze te Creative'y nie maja zbyt dobrej opinii w srodowisku sluchawkowym. Dzwiek nie jest zly i na pewno lepszy niz w jakichs SkullCandy, ale to nie znaczy, ze Creative przewyzszyl firmy, ktore zazwyczaj wypadaja od niego sporo lepiej (mam tutaj na mysli AKG, Koss i Sennheisera*).

* - Tylko sluchawek przenosnych sennheisera z tego przedzialu cenowego nie polecam poniewaz sa czesto podrabiane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa, choć z jednym wyjątkiem - przynajmniej wg mnie - przy słuchawkach z dźwiękiem więcej, niż poprawnym, czyt. - dobrym, a takimi na pewno są Creative'y (choć z pewnością znajdzie się wiele lepszych modeli, i tu masz rację), bardzo ważne stają się indywidualne preferencje, czyli dźwięk, który lubi się najbardziej - z makabrycznym basem, wszystkim neutralnym, stonowanym czy mocną górą? Osobiście zdecydowanie preferuję dźwięk neutralny, w miarę możliwości, a o taki ciężko w dokanałowych słuchawkach - Senki mają zdecydowanie, jak dla mnie, za mocny bas, choć CX300 wymiatają mimo niego (ale są stanowczo za drogie), Kossy mi nie pasują, sam nie wiem, czemu, a AKG wyglądają nawet kusząco, ale niestety nigdy nie miałem z nimi do czynienia.

Creative'y to coś naprawdę dla mnie, bo choć masz rację, mówiąc, że nie jest to najwyższa jakość dźwięku, że można w tej cenie dostać coś lepszego, to biorąc pod uwagę fakt, iż nie zamierzam słuchać na nie-wiadomo-jakim sprzęcie muzyki, powinna mi ona [jakość] wystarczyć, a - jak już pisałem, liczą się jeszcze preferencje, a skoro i jakość daje radę i "styl" dźwięku mi odpowiada, to chyba warto wziąć, prawda?

Jeszcze jedno - Creative wypada tragicznie w swoich Fatal1ty, i to chyba o to Ci chodzi w opinii w środowisku słuchawkowym. Akurat Aurvany wszelkich rodzajów to w znakomitej większości przypadków po prostu znacznie droższe modele słuchawek w trochę gorszym wykonaniu (gorsze materiały i takie tam) i z napisem "Creative" - przykładowo wspominane już tutaj, legendarne CAL! mają przetworniki z kilkukrotnie droższych Denonów, a Creative ZEN Aurvana ma przetworniki typu balanced armature, stosowane w modelach znacznie droższych - krążyła nawet kiedyś plota, że ww. są po prostu Shure E3c w innym opakowaniu, a te ostatnie to już zdecydowanie wyższa półka...

Jeśli tylko mój odtwarzaczyk pociągnie bez problemu ZEN Aurvany, a tak wynika z Twojej wypowiedzi, to myślę, że sensowne będzie ich kupienie - wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że słuchawki mi podpasują. A za kasę, którą oszczędzę (54 zł!!!) mogę sobie jeszcze wziąć jakieś AKG, do ZEN Stone Plus'a (bo z tego, co czytałem, to ilość Aurvany są bardzo czułe na szumy, a Stone Plus mi ich nie skąpi już na Phillipsach)...

Naprawdę dzięki za pomoc, ale jeśli masz jeszcze jakieś sugestie, to pisz koniecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krążyła nawet kiedyś plota, że ww. są po prostu Shure E3c w innym opakowaniu, a te ostatnie to już zdecydowanie wyższa półka...

Oj, w to zdecydowanie trudno mi uwierzyc.

O neutralne, budzetowe dokanalowki rzeczywiscie dosc trudno. Mozesz poszukac na forum mp3store roznych opinii nt takich dokanalowek; na pewno maja tam duzo tematow, ktorych autorzy byli w identycznej sytuacji co Ty.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...