Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

korinogaro

Co wymienić najpierw

Polecane posty

No więc tak, mam mankament od czego zacząć wymianę sprzętu, bo na całość nie mam teraz kasy. Zamierzam dokupić 1GB albo 2 ramu. Zastanawiam się więc pomiędzy wymianą karty graficznej a procesora.

Sprzęt jaki mam:

procesor: c2d e7200 kręcony na 3GHz

grafika: gtx260 sonic 216SP (palit)

RAM: 3GB DDR2 667MHz

HDD: 500GB 7200RPM 16MB jakiś samsung

Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3L

No i pytanie, jeśli karta to jaka, jeśli procek to raczej 4 rdzeniowy, ale jaki model? Płyty głównej nie zamierzam wymieniać razem z prockiem więc ograniczony jestem do Intela z socketem 775. Drugi element nie będzie za szybko wymieniany... może koło grudnia przyszłego roku, może trochę wcześniej. No i właśnie dlatego mam zgryz co zmieniać.

Z góry dziękuję za pomoc

PS. Mogłem coś pomieszać z wielkością znaków przy MHz czy GB więc w razie co złośliwości z tego powodu mi się należą tylko żeby oprócz nich była też odpowiedź na zadane pytanie w poście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna jeszcze daje radę, więc ja bym się rozejrzał za procesorem. Poszukaj na Allegro Q6600/Q6700 - cztery rdzenie i potężna dawka pamięci L2 (8MB) zrobią sporą różnicę. :)

@Cz0rny - procesor to nie komputer. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cz0rny

O ile nie posiadasz nowszego systemu operacyjnego, radziłbym dać sobie spokój z większą ilością pamięci RAM, gdyż dołożenie kolejnych kostek nie zmieni zbyt wiele. Dzieje się tak, ponieważ starsze systemy nie obsługują pamięci od 4 GB wzwyż. Możesz się nad tym zastanowić dopiero wtedy, gdy zainwestowałeś w Windows 7 albo zainstalowałeś nowsze wersje systemów z rodziny Linux. Wnioskuję jednak, że Linux odpada, ponieważ (jak myślę) bardziej nastawiony jesteś na gry. :)

Co mogę polecić? Grafikę możesz zostawić w spokoju. Jakiś czas jeszcze posłuży. Płyty głównej lepiej nie zmieniaj, bo i tak musiałbyś większość rzeczy dopasować. Możliwe, że coś by nie współgrało z pozostałymi elementami...

Czyli: jak pisze yojo2 - raczej wymień procesor. Niestety, dokładnego modelu Ci nie podam. Na tym się nie znam. ;)

PS. Zastanawia mnie jedna rzecz, Panie yojo2... W opisie: "Nie kupuj komputerów na Allegro!". Zaś w odpowiedzi: "Poszukaj na Allegro". Jedno drugiemu przeczy, nie? Wiem, czepiam się. :D

Czytaj dokładnie-teraz poleca kupno jednej części na Allegro, bo będzie taniej. W podpisie przestrzega przed kupnem całego PC-ta.-org

Mój błąd. Przepraszam najmocniej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Chieftec 560W

Zapomniałem napisać (a co pewnie ułatwi wam doradzenie mi, że gram na telewizorze LCD w 720p)

I jeszcze pytanie czy zmiana przy jakiejś okazji kości RAMu na szybsze 800MHz spowoduje widoczny wzrost wydajności czy będzie on raczej kosmetyczny i nieprzystający do kosztów takiej operacji?

PS. Dzięki za przeniesienie a nie wywalenie tematu

PS2. Może mnie ktoś oświecić dlaczego wszędzie gdzie spojrzę niżej taktowany Q6600 ma wyższe oceny niż Q6700

PS3. Mam Win7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko powinno być w porządku, jednak dla pewności podaj dokladny model tego Chiefteca.

Procesor wymień na Q6600 (na Allegro w cenie ~300-400 zł), RAMu możesz dokupić, jeśli wymienisz system na Windowsa 7 64bit. Karta graficzna nie jest jeszcze taka zła, jednakże miło by było wiedzieć, jakim budżetem dysponujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możesz kupić Q6600, RAM i jakieś chłodzenie na procesor, które przyda się do OC. Na wymianę grafiki to trochu za mało kasy.

KLIK - RAM

KLIK - chłodzenie

KLIK - procesor (którego nie wybierzesz, będzie dobry)

EDIT - Q6600 jest bardzo podatnym procesorem na OC i m.in. dlatego ma takie wysokie oceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za pomoc, biorę Q6600 i to chłodzenie które sugerował Masanohashi, a na następną wypłatę kupię sobie jezcze kość 2GB RAMu.

Ostatnie pytanie... W jakim okresie najlepiej kupować karty graficzne? po świętach w grudniu? Przed? W lato?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie bardzo drogie, 1gb DDR2 800MHz kosztuje podobnie, jak 1gb DDR3 1333MHz od GoodRAMu. Jasne, jest różnica w szybkości, ale czy tak strasznie drogie... ;) Jeśli autor nie będzie inwestować w LGA1155/LGA1156 lub AM3/AM3+, to może kupować DDR2, jeśli ma w przyszłości niedalekiej zamiary wymiany - radzę odłożyć zakup RAMu do kupna nowego PeCeta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerze temat bo zaraz wypłata i co prawda jestem na 99,99% przekonany do zakupu tego Q6600, ale chciałbym zadać pytanie około tematyczne. Otóż, czy nastał już czas, że opłaca się brać 4 rdzeniowe procesory (wolniej taktowane) zamiast 2 rdzeniowych (szybciej taktowanych) jeśli głównie się na komputerze gra/ogląda filmy i korzysta z sieci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...