Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChaintOfVictory

pytania odnośnie procesora

Polecane posty

siema,

otóż zastanawiam czy jest jakaś większa różnica między phenomem II x4 965 a 955, to po pierwsze,

po drugie co oznacza to C3 przy nazwie procesora,

a po trzecie czy to normalne że np. na allegro 965 jest tańszy od 955 albo kosztuje tyle samo?

bo nie wiem czy brać tego:

http://allegro.pl/phenom-ii-x4-965-black-3...1476359968.html

czy 955?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 955 a 965 jest taka, że ten drugi jest o 200MHz wyżej taktowany (bo ma domyślnie o 1 wyższy mnożnik). Biorąc pod uwagę, że obydwa procesory mają odblokowane mnożniki (czyli możesz sobie ustawić jaki chcesz) nie ma żadnego powodu by dopłacać do 965.

C3 oznacza rewizję procesora. Procesory C3 nieco lepiej się podkręcają oraz wydzielają mniej ciepła niż starsze C2.

Za tę cenę możesz brać 965. Mam nadzieję że bierzesz pod uwagę, że kupujesz procesor w wersji OEM, czyli bez chłodzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesory w wersji OEM to najlepsza rzecz jaką wymyślono dla osób które będą bawić się w O/C.Myślę że autor zapomniał o tym więc doradzę mu to chłodzenie:

Zamlan Flex + SilentumPC Zephyr 120mm = 165zł.Wg. mnie warte świeczki.

EDIT@UP

Nigdy nie wiadomo jak który procesor się podkręci.Jeden kręci się lepiej, drugi gorzej. To jak gra w Lotto ;)

Jeżeli chodzi o to że jak podkręcisz do 3.6GHz jeden i drugi to będą minimalne różnice albo wcale, ale wg. mnie spokojnie dasz radę do 3.8GHz w porywach do 4 (nie wiem jak chłodzenie to zniesie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, czyli po podkręceniu oba procesory będą równie wydajne? tzn. na przykład 965 da się podkręcic z 3,4 na 3,8 GHz a 955 z 3,2 na 3,8?
Tak, na tych samych taktowaniach te procesory będą miały identyczną wydajność. Ich możliwości podkręcania również są z grubsza takie same.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...