Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna


Artemis

Polecane posty

Rozglądam się nad zmianą w moim komputerze chyba najgorszego z pod zespołów ( GeForce 7600 GS 512 Mb ) na coś lepszego, jednak problemem są fundusze. Dysponuje jedynie 600 zł ( może udałoby się podnieść do 700 zł ). Jest sens szukać czegoś w tym przedziale cenowym ? Jeśli tak, to preferuje GeForce, a moim celem są zbliżające się : Wiedźmin 2, nowy Assassins Creed, Bulletstorm czy odległy jeszcze TES: Skyrim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5, choć wtedy przy Twojej konfiguracji radziłbym używać XP, na Windows 7 wyraźnie lepszy będzie Radeon. Inna sprawa, że przywiązanie do marki nie jest dobre, marketingowcy się cieszą z każdej takiej osoby - to stałe źródło dochodów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duża jest różnica w szybkości, wydajności itp. między GTX 460 a HD6850 ? No i czy, tak dla przykładu, jest szansa na GTX 560 ( wziąłem z najnowszego numeru CDA ) jeśli oczywiście fundusze by wystarczyły, czy może mój aktualny sprzęt wyklucza takiego typu karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3% na korzyść HD6850, przy czym jeszcze raz podkreślam, że na Windows 7 Radeon będzie w niektórych grach szybszy, o jakieś 20-30%, sterowniki nVidii pod ten system mocno obciążają procesory dwurdzeniowe.

Zamiast dopłacać do GTX560 Ti radziłbym rozglądać się za nową platformą procesor+płyta główna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn albo HD6850 lub GTX 460, albo większe przemodelowanie komputera ? :P Niestety, na zmianę płyty głównej i procesora pieniędzy mieć nie będę, więc zostanie mi zastanowienie się nad tymi dwoma modelami. Windows mam XP i raczej zamiana na 7 nie grozi mi w najbliższym czasie. To jeszcze ostateczna kwestia, nad którą najbardziej mi zależy. Czy te karty pociągną produkcje z tego roku ( TES, Wiedźmin 2 ) ?

Ciężko jest się mi przekonać do Radeonów, mimo iż jest on widocznie lepszy od tej karty GeForce. Jakaś taka wewnętrzna niechęć do tych kart : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn albo HD6850 lub GTX 460, albo większe przemodelowanie komputera ? :P

Najlepiej oba wyjścia jednocześnie :smile: . Jak się nie da, to najpierw grafika, a potem reszta.

To jeszcze ostateczna kwestia, nad którą najbardziej mi zależy. Czy te karty pociągną produkcje z tego roku ( TES, Wiedźmin 2 ) ?

Tych gier jeszcze nie ma, więc trudno powiedzieć. Najnowsze gry używają już 3-4 rdzeni, więc mogą być spadki klatek w niektórych momentach, dlatego spróbuj podkręcić procesor przynajmniej do tych 3,2GHz. Teraz to procesor będzie wąskim gardłem w tym zestawie.

Kup chłodzenie SilentiumPC Spartan HE923 (~65 zł) i podkręcaj.

Ciężko jest się mi przekonać do Radeonów, mimo iż jest on widocznie lepszy od tej karty GeForce. Jakaś taka wewnętrzna niechęć do tych kart : P

Czas się przełamać i dać im szansę. Sam miałem kilka Radeonów przed moim GTX 470 i byłem zadowolony. Ze sterownikami nie ma większych problemów niż ze sterownikami nVidii. Dobrze nie zwracać uwagi na markę, tylko na cenę i wydajność, w innym przypadku jesteśmy konsumpcyjnymi owcami, które grzecznie kupują produkty tej samej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jednak zakupiłem GTX.

Przy montażu powiedziano mi jednak, że ten zasilacz jest ''na styk'' i według nich potrzebny jest mocniejszy. Dodatkowo, co mały ma związek z kartą, dowiedziałem się, że niedługo dysk twardy odmówi posłuszeństwa. Czy jest sens wymieniać te komponenty ? Wtedy z oryginalnego komputera zostanie w sumie procesor i płyta główna. Czy bez wymiany sprzęt nie ''schrzani'' się niedługo ? Dalej, czy wymiana tych komponentów będzie bardziej opłacalna od kupienia całego nowego komputera ( jako zestawu czy składany z części to już mniejsza ) ? Jeśli zakupienie nowego sprzętu będzie bardziej opłacalne to czy A) będzie można wsadzić tam tego GTX, B) czy istnieje możliwość zakupu laptopa, tzn czy twory zwane ''laptopami dla graczy'' istnieją ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie jest na styk, ma ogromny zapas. Można przyjąć że C2D zużywa tyle prądu ile ma TDP (czyli 65W), a GTX460 zużywa 155W pod maksymalnym obciążeniem. Doliczając 10-30W na resztę komponentów otrzymujemy ~250W. Jasno więc widać że zapas jest ogromny.

Co do dysku, to uzasadnili to w jakiśkolwiek sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zasilacza to mówili coś o amperach. O dysku mówili, że zaczyna rzęzić, choć sam przyznaję, że ma już 4 lata, co chyba trochę to usprawiedliwia.

Karta jest teoretycznie 1 GB, ale podczas testu na CanURunIt pokazuje jakby miała 1,5 GB. Czy to możliwe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...