Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artemis

Nowa karta graficzna

Polecane posty

Rozglądam się nad zmianą w moim komputerze chyba najgorszego z pod zespołów ( GeForce 7600 GS 512 Mb ) na coś lepszego, jednak problemem są fundusze. Dysponuje jedynie 600 zł ( może udałoby się podnieść do 700 zł ). Jest sens szukać czegoś w tym przedziale cenowym ? Jeśli tak, to preferuje GeForce, a moim celem są zbliżające się : Wiedźmin 2, nowy Assassins Creed, Bulletstorm czy odległy jeszcze TES: Skyrim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5, choć wtedy przy Twojej konfiguracji radziłbym używać XP, na Windows 7 wyraźnie lepszy będzie Radeon. Inna sprawa, że przywiązanie do marki nie jest dobre, marketingowcy się cieszą z każdej takiej osoby - to stałe źródło dochodów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duża jest różnica w szybkości, wydajności itp. między GTX 460 a HD6850 ? No i czy, tak dla przykładu, jest szansa na GTX 560 ( wziąłem z najnowszego numeru CDA ) jeśli oczywiście fundusze by wystarczyły, czy może mój aktualny sprzęt wyklucza takiego typu karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3% na korzyść HD6850, przy czym jeszcze raz podkreślam, że na Windows 7 Radeon będzie w niektórych grach szybszy, o jakieś 20-30%, sterowniki nVidii pod ten system mocno obciążają procesory dwurdzeniowe.

Zamiast dopłacać do GTX560 Ti radziłbym rozglądać się za nową platformą procesor+płyta główna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn albo HD6850 lub GTX 460, albo większe przemodelowanie komputera ? :P Niestety, na zmianę płyty głównej i procesora pieniędzy mieć nie będę, więc zostanie mi zastanowienie się nad tymi dwoma modelami. Windows mam XP i raczej zamiana na 7 nie grozi mi w najbliższym czasie. To jeszcze ostateczna kwestia, nad którą najbardziej mi zależy. Czy te karty pociągną produkcje z tego roku ( TES, Wiedźmin 2 ) ?

Ciężko jest się mi przekonać do Radeonów, mimo iż jest on widocznie lepszy od tej karty GeForce. Jakaś taka wewnętrzna niechęć do tych kart : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn albo HD6850 lub GTX 460, albo większe przemodelowanie komputera ? :P

Najlepiej oba wyjścia jednocześnie :smile: . Jak się nie da, to najpierw grafika, a potem reszta.

To jeszcze ostateczna kwestia, nad którą najbardziej mi zależy. Czy te karty pociągną produkcje z tego roku ( TES, Wiedźmin 2 ) ?

Tych gier jeszcze nie ma, więc trudno powiedzieć. Najnowsze gry używają już 3-4 rdzeni, więc mogą być spadki klatek w niektórych momentach, dlatego spróbuj podkręcić procesor przynajmniej do tych 3,2GHz. Teraz to procesor będzie wąskim gardłem w tym zestawie.

Kup chłodzenie SilentiumPC Spartan HE923 (~65 zł) i podkręcaj.

Ciężko jest się mi przekonać do Radeonów, mimo iż jest on widocznie lepszy od tej karty GeForce. Jakaś taka wewnętrzna niechęć do tych kart : P

Czas się przełamać i dać im szansę. Sam miałem kilka Radeonów przed moim GTX 470 i byłem zadowolony. Ze sterownikami nie ma większych problemów niż ze sterownikami nVidii. Dobrze nie zwracać uwagi na markę, tylko na cenę i wydajność, w innym przypadku jesteśmy konsumpcyjnymi owcami, które grzecznie kupują produkty tej samej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zakupiłem GTX.

Przy montażu powiedziano mi jednak, że ten zasilacz jest ''na styk'' i według nich potrzebny jest mocniejszy. Dodatkowo, co mały ma związek z kartą, dowiedziałem się, że niedługo dysk twardy odmówi posłuszeństwa. Czy jest sens wymieniać te komponenty ? Wtedy z oryginalnego komputera zostanie w sumie procesor i płyta główna. Czy bez wymiany sprzęt nie ''schrzani'' się niedługo ? Dalej, czy wymiana tych komponentów będzie bardziej opłacalna od kupienia całego nowego komputera ( jako zestawu czy składany z części to już mniejsza ) ? Jeśli zakupienie nowego sprzętu będzie bardziej opłacalne to czy A) będzie można wsadzić tam tego GTX, B) czy istnieje możliwość zakupu laptopa, tzn czy twory zwane ''laptopami dla graczy'' istnieją ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie jest na styk, ma ogromny zapas. Można przyjąć że C2D zużywa tyle prądu ile ma TDP (czyli 65W), a GTX460 zużywa 155W pod maksymalnym obciążeniem. Doliczając 10-30W na resztę komponentów otrzymujemy ~250W. Jasno więc widać że zapas jest ogromny.

Co do dysku, to uzasadnili to w jakiśkolwiek sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zasilacza to mówili coś o amperach. O dysku mówili, że zaczyna rzęzić, choć sam przyznaję, że ma już 4 lata, co chyba trochę to usprawiedliwia.

Karta jest teoretycznie 1 GB, ale podczas testu na CanURunIt pokazuje jakby miała 1,5 GB. Czy to możliwe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...