Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

szymok

PS3 na spółke.

Recommended Posts

Zależy jakie masz z nim układy. Mnie jednak, taki pomysł wydaje się kiepski. Nasuwają się pytania; jak będziecie się dzielić (na początku będzie wszystko ok, ale później być, może zaczniecie się kłócić), kto będzie płacić jak np konsola się zepsuje (znowu kłótnia- o to kto zepsuł), a jak któremuś konsola się znudzi i będzie chciał ją sprzedać, a drugi nie? Albo, np. w ogóle o coś się pokłócicie, zupełnie niezwiązanego z konsolą i zerwiecie na jakiś czas znajomość, to co wtedy? Takich różnych pytań można zadawać o wiele więcej, więc musisz wszystko sam rozważyć. W każdym razie, ja odradzam, bo przez wspólną konsolę możesz stracić kumpla.

Link to comment
Share on other sites

@up- IMO Twoja "porada" jest nie na miejscu, a nawet szkodliwa, niczego nie można opierać na faktach dokonanych i wymuszeniach. Taki sposób postępowania może bardzo zaszkodzić (strata zaufania, kara, zwiększona kontrola, odcięcie funduszy, mama może już mu nie pozwolić na żadne samodzielne decyzje i traktować jak nieodpowiedzialne, małe dziecko, etc.). Poza tym, skąd wiesz jak to dokładnie wygląda? Można radzić, ale nie powinno dawać się rad, które ingerują tak bardzo w życie innych i mogą zaszkodzić. Sądzę, że w tym wypadku, tylko namowa i odpowiednia argumentacja jest odpowiednią metodą na rodzica, jeśli się nie przekona to trudno, ale niczego więcej złego, z tego nie wyniknie. A z zupełnie innej beczki- takie porady mogą zaszkodzić także temu forum, rodzice mogą mieć pretensje za wkraczanie w ich kompetencje. BTW mam pytanie do autora tematu: dlaczego mama nie pozwala Ci na kupno konsoli, jakie ma argumenty?

Link to comment
Share on other sites

Powiedz że PS3 to nie tylko gry, że możesz na tym oglądać filmy (DVD i BluRay) , słuchać muzyki a nie musisz kupować gier co miesiąc, przecież można kupić jedną grę na 2-4 miesiące i to nie jest aż taki duży wydatek, takie gry jak GoW 3 można znaleźć już za 90 dyszek nówkę w sklepie (i nie wmówicie mi że nie bo sam taką kupiłem). Więc aż taki wydatek mega to nie jest jeżeli wliczyć w PS3 także DVD i bluray :)

Link to comment
Share on other sites

Hmm... Pewnie ma swoje racje. Może siedzisz przez cały czas przed kompem i do tego kiepsko się uczysz. :) Powiedz mamie, że przecież się nie rozdwoisz i grać, i tak będziesz tyle samo. ;) A najlepiej to coś jej obiecaj (i obietnicy dotrzymaj), albo rób takie rzeczy, żeby była z Ciebie zadowolona (np. dobre stopnie). Zawsze też możesz jęczeć przez całe dnie, może się w końcu złamie. Trudno coś radzić, bo nie znam Twojej mamy i nie orientuję się jakie tam macie układy. A te pieniądze to niby na co, możesz je w ogóle wydawać?

Link to comment
Share on other sites

No to tak. Uczyć się uczę dobrze (tylko dwie trójki na semestr), a na kompie no to siedzę trochę dłużej jak nie ma szkoły. A mam takie pytanie, czy komp z zasilaczem 500 W i monitorem Manta 1701 ciągnie więcej prądu o PS3 z telewizorem CRT Daewoo (kupionym kilka lat temu)?

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...