Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

renderer

Router czy modem co wybrac?

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam zamiar podpisać umowę z neozdradą na 20 mb i tu zaczyna się problem wszystko ładnie, pięknie tylko: Co wybrać? Router czy modem?

Gdzieś czytałem, że modem nie ogarnie takiej prędkości, ale czy to prawda?Ogólnie łącza nie chce dzielić na więcej komputerów.Jeżeli bardziej polecacie router to chciałbym by miał zaawansowane oprogramowanie i był bardziej nastawiony na gry sieciowe niż na sciąganie.Liczy się też łatwość w obsługiwaniu tego wszystkiego, bo nie chciałbym żeby okazało się że będe musiał wołać informatyka lub coś w tym stylu żeby ustawił mi router :P

z góry dziękuje za pomoc ;]

PS. A i jedno pytanko mnie tak naszło mianowicie: W domu mam inny już router ktoś inny z rodziny z niego korzysta i ma podpisaną umowe (też z neo)i nasuwa sie pytanko Czy jego router nie bedzie zakłucał sygnału mojego i na odwrót? i Czy nie będzie przechwytywał mojego sygnału i "zabierał mojej prędkości" może wygłupiłem się tym pytaniem/tematem ale kompletnie się na tym nie znam chce zasięgnąć troche informacji na ten temat ;)

Link to comment
Share on other sites

Modem jeżeli ma obsłużyć prędkość 20 Mb/s musi być ADSL2+ (czyli jak większość aktualnie). Jeżeli nie planujesz mieć więcej komputerów w sieci to router jest ci zbędny.

był bardziej nastawiony na gry sieciowe niż na sciąganie.

Nie istnieją routery do ściągania lub do gier sieciowych. Wszystkie to po prostu urządzenia bez nastawienia na jedno, lub drugie.

Czy jego router nie bedzie zakłucał sygnału mojego i na odwrót?

Nie powinien, a jeśli będzie wystarczy zmienić kanał radio w routerze.

Link to comment
Share on other sites

Obydwa urządzenia mają inne funkcje. Modem ma po prostu umożliwić odbiór łącza poprzez funkcję modemu, router ma za zadanie umożliwić odbiór poprzez wbudowany modem ADSL, rozdzielić go na switch i jeszcze wszystko puścić Access Pointem. Nie da się określić, które jest lepsze. Jeżeli nie masz urządzeń bezprzewodowych i nie planujesz mieć większej ilości komputerów, telewizorów, konsol to modem ci wystarczy.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...