Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stroggo

Thief Gold/II na Windows 7. Jak tu grać?

Polecane posty

A więc mam problem z Thief: The Dark Project - Gold i Thief II.

Chciałbym pograć w te gry, bo owszem - jest Thief III. Ale bez sensu grać tylko w trzecią część, jak się nie grało w pierwszą i drugą.

Mój komputer:

Core 2 Duo E6600 2,4 GHz (a więc jak sama nazwa mówi - dwurdzeniowiec).

2 GB RAM

nVidia GeForce 8800 GTX

Windows 7 Home Premium 32-bit

Problem: misje nie działają, lub jak już - to się zacinają.

Robię wszystko, co jest opisane na stronie 129 CD-Action :P:

- "Thief 1 należy zainstalować w katalogu c:\Thief Gold, a Thief II w katalogu c:\Thief II - The Metal Age." - bez różnicy jest chyba, jeśli Thief jest wgrany nie na C, tylko na D?

- "Gdy gra nie chce się uruchomić, należy ustawić ją w tryb zgodności z Windowsem XP lub starszym." - ustawiam Windows 95. Włącza się.

- "Jeśli nie ma dźwięku, to w menu gry (przed uruchomieniem misji), w opcjach dźwięku należy wyłączyć przyspieszenie sprzętowe." - w Thief II i tak jest wyłączone od razu :D. W Thief I wyłączam je, bo jest włączone. I dźwięk działa.

- Jeśli nie widać filmików lub gra wywala się po wybraniu pierwszej misji, należy zainstalować kodeki zamieszczone na płycie w sekcji Programy, zgodnie z podaną tam instrukcją." - instaluję, kasując stare. Oczywiście zgodnie z instrukcją.

I tutaj kończy się impreza. Oto, co się dzieje:

- Thief I: gra (proces gry) niby pracuje, o czym świadczy użycie procesora. Ale sama gra - nie odpowiada. W dodatku w Windows zmieniają się kolory. Tak, jakbym ustawił tryb 256 kolorów. Po zamknięciu procesu gry, kolory się przywracają.

- Thief II: to samo, ale bez sytuacji z kolorami. Raz udało mi się włączyć grę. I po otrzymaniu pierwszego zadania w pierwszej misji (bodajże zdobycia klucza do bramy), gra się zawiesiła.

Proszę o pilną pomoc. Chciałbym pograć w te części, a tu kiszka :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Raczej nie bez różnicy. Ghost wyraźnie w reklamacjach pisał, że gra MUSI być zainstalowana w katalogu C:\Thief Gold... Jeśli tam nie instalowałeś, to to zrób...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zainstaluję Thiefa na dysku C i zobaczę, czy pomoże :). Jak tylko wgram - napiszę.

Edit: też nic. To jeszcze nic.

Thief I - problem z kolorami ponownie powrócił.

Thief II - misja się nie włącza wcale.

Czyli co? Za nowy komp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodność z Windowsem XP ustaw i zobacz. Swoją drogą, ja na Windows 7 32bit odpaliłem i tylko lekko kolorki w Thief Gold był skopane, ale wszystko śmigało (instalowałem na dysku C, ale nie do końca zgodnie z zaleceniami Ghosta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thief I - tak jak u Exclusive: kolory lekko zrąbane, ale gra i tak się tnie - po 20 sekundach.

Thief II - startuje, kolory normalne. Po 8 sekundach - stop. I po grze.

A teraz: co się dzieje po ustawieniu trybu zgodności z Windows XP i SP3:

Thief I - to samo.

Thief II - misja się nie uruchamia.

Nie daję rady już z tym no... problemem.

Aha, i wgrany został też darkwidescreen-v6r3rc3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyśpieszenie włączone. DDFix zainstalowany, Thief.exe i ThiefII.exe spatchowane za pomocą DDFix. No to zobaczę, czy coś pomogło i napiszę wtedy.

Edit: poszło. Thief I - kolory już poprawione. Thief II - działa. Oczywiście jak coś, to jeszcze napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...