Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masanohashi

Rozwiązany: Nowy telefon

Polecane posty

Witam,

niedługo będę podpisywać nową umowę w Play'u, w ofercie Stan Darmowy 29. Na telefon mam max 500 zł, byłoby miło, gdybym mógł wziąc telefon w Play'u i niczym innym się nie martwić.

Myślałem o dwóch telefonach głównie - Xperii x8 oraz Xperii x10 mini pro (odpowiednio 399 i 499 w abonamencie 29 zł na 2 lata), chyba, że Wy byście mi coś innego zaproponowali. Zależy mi na telefonie mobilnym, który mógłby mi służyć jako MP3ka, od czasu do czasu aparat, przeglądarka sieciowa (nie ma to jak Wi-Fi w szkole i znajomość hasła, heheheh). Piszę sporo smsów. Chciałbym, aby telefon chodził szybko i sprawnie, nie miał wielu lagów w menu.

Pozdrawiam serdecznie,

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w budżecie zmieści Ci sie Lg P500 - bierz go, niewątpliwie o wiele lepszy od wymienionych ;)

Trudny wybór. Qwerty x10mini pro jest niewygodne, bo malutkie, komfort z uzytkowania smartfona jest niski przez tak mały ekran, do internetu strasznie kiepsko. Dla mnie lepiej niż na qwerty pisze się na swype - wygodniej i szybciej, to kwestia przyzwyczajenia, dlatego wybrałbym x8. Muzycznie stoją tak samo, x10mini pro ma o wiele lepszy aparat (5mpx z AF vs 3.2 mpx bez AF).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do X10mini nie polecam, dla mnie straszna ciężka obsługa. Z byt małe to. Jeśli masz wielkie łapy, to będziesz się strasznie męczył. Najlepszym wyborem jak napisał metalfan jest ten LG, nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli x10 mini pro odpada ze względu na mały ekranik i malutkie QWERTY?

W czym objawia się wyższość LG nad Xperią x8? Zależy mi na telefonie, który wytrzyma te dwa lata bez większych problemów, do SE mam zaufanie, mam teraz w880i i jestem z niego zadowolony :) Z tego, co patrzyłem, to ten LG ma taki sam aparat jak x8, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz sobie, że SE w Xperii dał nakładkę na system. Teraz świetny Android obsługuje się baaardzo archaicznie. Nie wiem czy chociaż da się przesyłać tam zdjęcia. Obleciałem całego X8 koleżanki (z pewnymi trudami, a sam mam dotykowca, lecz z Badą) i nic nie znalazłem o tym. Ile trzeba się w opcjach przekopywać do Bluetooth, jeśli nie chce się z widgetu korzystać, okropna obsługa, a plastik obudowy się rusza i trzeszczy. Telefon wygląda jak cegła, okropieństwo, zero ciekawego stylu i ergonomii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam X8 a mój brat ma x10 mini pro i powiem że jak zaktualizowałem do wersji 2.1 (brat nie musiał bo miał wbudowane) różnica jest mała wadami x10 mini są właśnie ten mały ekran i QWERTY. Teoretycznie x8 jest wersją pośrednia między x10 a x10 mini pro. X10 mini pro jest dobre dla kobiet ale jeżeli masz małe palce to raczej nie będziesz miał kłopotu. Jedną z zalet x10 mini pro jest to że aparat jest lepszy niż x8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli x10 mini pro odpada ze względu na mały ekranik i malutkie QWERTY?

W czym objawia się wyższość LG nad Xperią x8? Zależy mi na telefonie, który wytrzyma te dwa lata bez większych problemów, do SE mam zaufanie, mam teraz w880i i jestem z niego zadowolony :) Z tego, co patrzyłem, to ten LG ma taki sam aparat jak x8, prawda?

Którego masz na mysli Swifta? Swift plus (P500) czy Swift (gt540)?

P500 to chyba jasne, że ma przewage duużą - 2x wiecej ramu, wiekszy ekran z MT, oficjalne froyo i zapowiedziany gingerbread, możliwość modowania, wgrywania romów, to najbardzje przyszłosciowy smartfon z tej półki jak na razie, bez dyskusji. Lepszy aparat bo wysposażony w AF

gt540 - to taki x8 z oporowym ekranem, ale mozna do niego wgrywać romy, modyfikowac, zrobić oc procka (z 600 mhz na nawet 844-900mhz), lepsza jakość muzyki i lepszy aparat (bo z af). Do tego nieoficjalne customy froyo i gingera (odpowiednio - cyanogenmod 6 i 7)

x8 MOŻE będzie miał wyższe wersje androidai i MOŻE będzie miał dualtoucha. Na razie z supportu SE odpisują, że to będzie możliwe.

Co do wykonania x8 - jest gorsze niż w tych lg, ze względu na bardzo palcującą się klapkę z tyłu, która strasznie skrzypi. Ogólnie plastik porzadny i wytrzymały, ale palcowanie w wersji czarnej i skrzypienie czasami irytuje. gt540 jest wyższy, ma plastikową obudowe imitującą metal, ale to porządna rzecz. P500 ma najlepszą obudowe, gumowany plastik, matowy, jest bardzo dobrze:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P500 to chyba jasne, że ma przewage duużą - 2x wiecej ramu

Myślałem o P500. Ten LG powinien chodzić o wiele szybciej od tego x8? Jest dość prosty w obsłudze? Muzyka gra dobrze? Internet bez większych problemów dam radę nim obsługiwać?

wiekszy ekran z MT, oficjalne froyo i zapowiedziany gingerbread, możliwość modowania, wgrywania romów

Tak z polskiego na nasz? O ekranie z MultiTouchem rozumiem, ale czym jest czym jest to Froyo, Gingerbread i do czego przydaje się możliwość modowania i wgrywania romów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o P500. Ten LG powinien chodzić o wiele szybciej od tego x8? Jest dość prosty w obsłudze? Muzyka gra dobrze? Internet bez większych problemów dam radę nim obsługiwać?

P500 będzie szybszy od X8. Nie jest trudny w obsłudze, muzyka gra zadowalająco i internet przegląda się przyjemnie.

Tak z polskiego na nasz? O ekranie z MultiTouchem rozumiem, ale czym jest czym jest to Froyo, Gingerbread i do czego przydaje się możliwość modowania i wgrywania romów?

Froyo jest to Android w wersji 2.2. Gingerbread to Android w wersji 2.3. Mody i ROMy wgrywa się po to, by najczęściej zyskać na szybkości. Moderzy tworzą w oparciu o oryginalne oprogramowanie własne wersje, które zazwyczaj są szybsze i przyjaźniejsze dla użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz okzaje to bierz P500. Muzycznie na poziomie x8 i x10 mini pro (czyli gt540 wg gsm arena i tak lepiej, wiecej przestrzeni jest, na x8 itp dzwiek jest bardziej płaski). Do tego tak jak mówiłem, z tej półki to najbardziej przyszłosciowy smartfon. Mozna dorzucić tu Samsunga Ace, ale na razie jest w ko(s)micznych cenach..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie to wyczytałeś, ale to są bzdury. Wolny procek? Jedynym, następnym cenowo smartfonem, który ma lepszy procek to Milestone. Taktowanie mniejsze, ale jest OC i ogólna wydajność. Liczą mhz się nie sugeruj, Spica ma 800 mhz czyli o 200 wiecej niż P500, a różnica w szybkosci i wydajności jest spora. Każdy smartfon z tej półki z androidem będzie zamulał, jeśli ma się dużo śmieci, no ale nie przesadzajmy, ten procek jest bardzo dobry, tak samo jak układ graficzny (jak na tą półke oczywiście) i wszyscy co ma pójść na hvga idzie bez problemu bez żadnej zacinki (jeszcze nie spotkałem sie z takim appem/grą, przy której by zamulał, znajdzie się parę które na podstawowym taktowaniu moga przymulić, ale jest OC). Mówiło się sporo czasu, że gry hd od np gameloftu potrzebują mocnych procków, minimum 800 mhz, nieraz od gameloftu były info, że wymagania minimalne to 1GHz, a co się okazuje? Gry hd chodzą nawet bardzo płynnie, jak asphalt 5, gangstar (oc trzeba zrobic do pełnej płynności), chociaż tu też trzeba dobrego układu graficznego, ale ardeno 200 to bardzo dobre gpu na ta półkę. Jesli ktoś pisze o słabym aparacie i o nagrywaniu to chyba spicy czy zte blade nie widział - jakość jest normalna jak na tą matryce, taki całkowity standard, dokladnie tak samo jak dajmy na to w Swifcie czy x8 (mowie o fotografowaniu czegoś bez AF). Tak naprawde to lepszy aparat mają tylko WF i x10 mini pro, reszta to praktycznie taka sama jakość (swift, p500, i5800, x8 (foto bez af) i gorsze - spica, blade. Ma mini jacka, jakość dźwięku jak na x8/x10mini/pro, najlepiej odtwarzać muzykę na programach z marketu np pro amp, mixzig itp, bo stockowe playery na andku nie mają equalizera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gpu nie podkręcasz, tylko procka. To wiąże się z utratą gwarancji, ale zawsze można to wyłączyć, wywalić i wszystko ok. W Swifcie to prosta sprawa, kilka kliknięć i wgrywa się roota, później z marketu sciąga się program setcpu i ustawia się taktowanie. Do zdecydowanej większosci zastosowan P500 nie trzeba nic podkrecac i tak ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Play'a (KLIK) wyczytałem, że ten LG nie obsługuje gier i aplikacji. To jest bzdura, nieprawdaż? Poza tym było tam napisane, że wyświetlacz LG ma o wiele mniej kolorów, niż ten z SE (16 mln SE do 262k LG). Czy te dwie rzeczy mają jakiekolwiek znaczenie, czy są bzdurą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze obsługuje, tak samo jak ma gps, a tam pisze, że nie ma. Support playa jest tak inteligentny i doinformowany, ze jak pytalem kiedy mają x8 bo chcialem cos z pojemnosciowka kiedys jeszcze to napisali, że x8 będa mieli za jakiś czas i odradzają go bo, uwaga - on ma wyświetlacz TOPOROWY :D 2 meile do nich i kłocenie się, że tak nie jest i taki wyświetlacz nie istnieje :D a oni dalej, że ekran oporowy to nie toporowy, pisałem juz o tym na forum. Wiec nie zwracaj uwagi na takie coś, specyfikacje sprawdzaj tylko na gsmarena czy na polskim telepolis. Liczba kolorow to chwyt marketingowy. Samsung tak się chwalił, że jego wyświeltacze mają kapitalne ekrany z aż 16 milionami kolorów, wszedzie jako plusy smartfonów były na 1 miejscu te kolory, gdziekolwiek to podawali, niezapomniane doznania itp. Problem jest taki, że i5800 może ma tyle kolorów, ale po pierwsze ludzkie oko nie zauważy ŻADNEJ roznicy miedzy 264k a 16mln, a po drugie jakość kolorów na tym ekranie jest o wiele gorsza od o wiele tańszego swifta czy x8 (tak tylko pojezdzam to co robi Samsung, w Samsungu Ace dopuscili sie kolejnego absurdu bo każdy prawie wyswietlacz smuży). Wiec nie zwracaj na to uwagi, ludzkie oko nie rozroznia takiej ilosci kolorów, nie widzi roznicy, a to tylko chwyt marketinkogy, który pozwala troche podwyższyć cene i zachęcić do kupna tegoż super smartfona z 16mln kolorów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doooobrze. Rozwiałeś prawdopodobnie moje wszelkie wątpliwości ;) Niedługo przejdę się do salonu Play'a i będzie zamówiony.

W razie jakichkowleik pytań, będę pisać. Na razie temat do zamknięcia i jeszcze raz dziękuję Wam, i szczególnie Tobie, Metalfanie (przyjacielu z Wrocławia :D), za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tego LG:

słyszałem z obiektywnego (?) źródła, że LG dość szybko się sypią. Po max roku użytkowania wyskakują jakies błędy, zaczyna się psuć ekran, etc, etc, czy to prawda? Czy Android na tym telefonie będzie działać bez najmniejszych problemów, szybko i bez lagów? Bawiłem się telefonami na Androidzie, ale tam ten system działał... bardzo wolno. Android da się obsługiwać szybko i bez najmniejszych problemów? Jak długi okres czasu trzeba poświęcić na "naukę" obsługi tegóż systemu? Telefon ma mini-jacka i czy są dodawane słuchawki do niego? Jeśli tak, to jakiej są jakości?

Wiem, że tego dość sporo, ale chcę być pewien przed zakupem, w końcu 500 zł piechotą nie chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za ciołek mówił, że LG z andkiem, w tym wypadku Swift się sypie po roku, skoro ten smartfon jest w polskiej sprzedaży od mniej więcej wakacji 2010;) Tak, lg się sypią, ale BEZ androida z androidem to inna bajka, Swift ma bardzo dobre wykonanie w porównaniu z innymi i jest mało awaryjny w stosunku do innych smartów z tej półki. Ten system nie jest wolny, na swifcie smiga to szybko, chyba, że zawalisz całkowicie pamięć to wiadomo, tak samo jak na kompie. Mini jack jest oczywiście. Sluchawki są i nie są złe w porownaniu z tymi dodawanymi do samsungów czy se, ale i tak radze słuchać na jakichś lepszych, własnych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...