Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BlackAlpha1

Potrzeba płyty recovery do laptopa HP z Windows 7 64

Polecane posty

Witajcie!

Pomocy potrzebuję.

Otóż kupiłem 2 lata temu laptopa firmy HP seria Pavilion dv9000 w Viscie 64.

Po paru latach użytowania wystąpiły problemy z kartą graficzną - odlutowała się od płyty głównej. Jakiś czas wcześniej zainstalowałem 7mkę 64

Jest to standardowa tendencja do laptopów z GeForce 8600 GT z tego okresu.

Oddałem więc laptopa do serwisu (oczywiście po gwarancji która minęła, poza tym był kupiony w US&A),

gdzie przedrukowali procesor grafiki na nowo. Problem minął... Na parę miesięcy potem laptop poszedł znowu do serwisu(już na gwarancji serwisu), tam coś pogmerali i się uspokoiło a potem znowu zaczęło rzucać artefaktami(podstawowy objaw "dziania się złego").

Już po trzeciej wizycie w serwisie powiedzieli że nie wiedzą co robić i kazali zainstalować system operacyjny w wersji HP.

Mam oryginalny serial do Windows 7 i mam do was pytanie czy któryś/aś z was mogła by mi udostępnić (rapid, torrent) te płytki do recoveru?

Mój sprzęt to HP Pavilion dv9000 Codre Duo 2,5 3 giga ramu GeForce 8600 GT.

Prosił bym bardzo o pomoc dość szybko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępnianie tych płyt w jakiejkolwiek formie jest niestety nielegalne. Co więcej do płyt od HP nie pasują klucze z normalnych wersji Windowsów, więc i tak to by nic nie dało. Nie szukałbym jednak przyczyny w wersji Windowsa jaką masz. To mi wygląda na problem sprzętowy. Notebooki HP mają beznadziejne chłodzenie, więc coś mogło oberwać od temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Paviliony z serii 9 mają jak Sevard mówi beznadziejne chłodzenie. Tutaj pomoże ponowny reballing karty graficznej i zakup jakiejś porządnej podkładki chłodzącej pod laptopa. Jeśli serwis nie założył jakichś plomb możesz zdjąć niepotrzebne pokrywy ze spodu laptopa, żeby zapewnić mu dobry dopływ powietrza. W połączeniu z podkładką powinno dobrze zbijać temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Paviliony z serii 9 mają jak Sevard mówi beznadziejne chłodzenie. Tutaj pomoże ponowny reballing karty graficznej i zakup jakiejś porządnej podkładki chłodzącej pod laptopa. Jeśli serwis nie założył jakichś plomb możesz zdjąć niepotrzebne pokrywy ze spodu laptopa, żeby zapewnić mu dobry dopływ powietrza. W połączeniu z podkładką powinno dobrze zbijać temperatury.

Moze i ma kiepskie chlodzenie ,ale nie na tyle ,zeby mu obudowe sciagac i turbina schladzac.

Mam ten model juz kilka lat i absolutnie zadnych problemow nie mam ,nawet w letnich upalach bez zadnej podstawki korzystam.

Proponuje zerknac na wentylator ,moze syfem zarosl ,a co do karty - system HP nic tutaj nie zmieni ,albo cos Ci miesza w sterowniku ,albo po prostu zmiana karty sie szykuje (nie sa na szczescie drogie a i dostepne na allegro)

Polecam jednak przyjrzec sie czemus lepszemu ,jesli podpasuje ;)

(cos takiego np:)

ALLEGRO

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...