Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Hasz

Google i filtr

Recommended Posts

Witam.

adres: www.pitstopwroclaw.pl

Od jakichś 4 miesięcy stronka, którą po znajomości pozycjonowałem jest pod działaniem filtra. Postarałem się zrobić co potrafię, żeby pozbyć się prawdopodobnych przyczyn filtra i wciąż linkowałem stronkę. Po jakimś czasie, gdy to nie dało efektów napisałem do Google. Jakiś miesiąc temu widać było, że Google coś kombinuje przy stronce, bo jej pozycja co kilka dni skakała z ostatnich na stare, czołowe pozycje(głównie chodzi o zapytanie 'serwis motocykli wrocław'). Jednak od 2 tygodni strona znowu dla podanego wcześniej zapytania jest na samym końcu. Znalazłby się ktoś, kto poradziłby co jeszcze zrobić? Starałem się zoptymalizować stronę, jak potrafię, zadbać o umiarkowane występowanie fraz w treśći, linkować tylko na wartościowych stronach, i wszystko to co radzą w internecie.

Mógłby ktoś jeszcze coś poradzić? Jak można zauważyć nie jestem w tym zbyt dobry, dopiero się uczę, to mój pierwszy filtr. Chciałbym zrobić znajomym przyjemność i zdjąć tego filtra, szczególnie, że sezon motocyklowy powoli się zbliża.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem twojego posta kilka razy i nie mogę dojść o co ci chodzi z tym "filtrem". Możesz sprecyzować?

Dalej - strona jest zbudowana na tabelach - co za tym idzie, absolutnie nie jest zoptymalizowana jak twierdzisz, jest zwyczajnie przestarzała (o niecałą dekadę - w skali technologii internetowych to jak prehistoria). Tabele sie beznadziejnie pozycjonują (Jesli chcesz wiedzieć dlaczego to google pomoże, z grubsza chodzi o to, że jest przy nich znacznie więcej markupu niż właściwej treści strony - czyli jest źle). Druga rzecz - przez użycie tabel semantyka markupu, również ostotna dla SEO - zawsze leży i kwiczy.

Strony (ich frontend w każdym razie) buduje się już od dłuższego czasu w oparciu o div'y i css, tabelek używa się tylko do przedstawiania typowych danych tabelarycznych.

I w tym momencie można by skończyć, bo strona musiała by chyba oferować treści porno, żeby się w takiej formie dobrze pozycjonować - całość jest do zrobienia od nowa - ale podam jeszcze pare rzeczy, które można na szybko poprawić:

- zupełny brak nagłówków (h1, h2, h3 itd.) - tragedia

- meta description nie powinno być dłuższe niż znaków 150 słów, meta keywords nie dłuższe niż 65 znaków - w obu przypadkach na stronie jest za dużo znaków

- brak atrybutów "alt" przy obrazkach - pamiętaj że roboty które skanuja strony nie widza grafiki, więc taki obrazek jest dla nich bezużyteczny - a wystarczyłoby wpisać przykładowo alt="czerwony motor" i od razu życie jest piękniejsze :)

- niedomknięte tagi w markupie (jak chcesz ich dokładnie poszukac to skorzystaj z firebuga, lub kontroli elementu w chrome / safari, lub z opery dragonfly - ale nie polecam, tak jak pisałem wyżej, strona jest do zrobienia od nowa)

- dynamiczne wartości w adresie strony (czyli np. "index.php?go=wyscigi") - również nienajlepiej wpływają na pozycjonowanie.

+ kupa rzeczy związanych z przestarzałą technologią (przykładowo <marquee> - nie sądziłem że jeszcze gdziekolwiek coś takiego zobaczę, a tu proszę :) ).

I właśnie dlatego za robienie stron płaci się ludziom, którzy się na tym znają, bo wszystko jest niby proste - trochę html, css, hosting, domena i jest strona - ale żeby to wszystko miało ręce i nogi potrzeba sporo wiedzy, czasu i doświadczenia - jednak pieniądze wydane na kreację zawsze szybko się zwrócą poprzez prawidłowo wykonaną stronę. <malkontent :) >

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie ja robiłem tą stronę i sam, gdy zobaczyłem jej kod, to się przestraszyłem z powodu namieszania tych tabel. Przerobiłbym ją na divy, ale po pierwsze- dużo roboty, myślałem, że bez tego się obejdzie, a po drugie, jak dla mnie jest tam strasznie namieszane w kodzie i to kolejna rzecz, dzięki której mi się odechciewa...

Szczerze mówiąc, poprzez "optymalizacje" miałem głównie na myśli optymalizację treści (chociaż kodu w sumie też, ale w dużo mniejszej ilości, bo był tam gorszy bałagan niż teraz). A co do "alt'ów" to każde zdjęcie je ma, tylko jest jeden problem w galerii, gdzie alty są przypisywane dynamicznie i praktycznie każde zdjęcie ma ten sam alt (trzeba będzie to przerobić) ;/.

Jeszcze mam pytanko do dynamicznych wartości w adresie strony. Rozumiem, że chodzi, o to by zamienić ten adres np. na .../wyscigi.html ?

Wielkie dzięki za pomoc i cenne porady. No cóż, trzeba będzie się z tym trochę pomęczyć.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze mam pytanko do dynamicznych wartości w adresie strony. Rozumiem, że chodzi, o to by zamienić ten adres np. na .../wyscigi.html ?

Raczej chodzi o coś takiego:

http://www.pitstopwroclaw.pl/wyscigi/

Mozna to szybko zrobić, pogooglaj "friendly url + htaccess"

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...