Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saczo

Test Drive Unlimited 2 - kierownica w grze

Polecane posty

witam mam do Was pytanko mial moze ktos problem z kierownica w TDU2 ???

zainstalowalem gre na nowiutki sysytem na TDU1 wszystko smiga wykrywa mi kierownice

a w TDU2 gdy daje wyszukaj kontroler nie znajduje mi ani Pada ani kierownicy

pisalem do wydawcy ale chlopy pisza caly czas zeby aktualizowac sterowniki a przeciez od tego sie zaczyna cala zabawa jak cos nie dziala,

co mozna jeszcze zrobic dzieki za podpowiedzi i odpowiedzi

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tez tak probowalem ale gdy chcialem skonfigurowac pedaly to podczas ich instalacji np. hamulca a gdy wczesniej jest zdefiniowany gaz pisze ze ten pedal jest juz przypisany.

cos mi sie wydaje ze Cenega spaprala oprogramowanie.

owiele lepiej jest to rozwiazane w TDU1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zainstalowany program Logitech Profiler? Moją Driving Force GT wykrywa bez problemu (Force Feedback również działa).

I jeszcze jedna rzecz... Wszedłeś w menu Sterowanie w grze :) ?

tak mam poinstalowane wszystko a co do menu sterowania tam takze probowalem :tongue:

probowalem wszedzie tam gdzie mozna uzyc wyszukaj urzadzenie ale poprostu jej nie znajduje i nie wiem juz co z nia rozbic :huh: probowalem zainstalowac gre na innym kompie nowym systemie i na zadnym nie widzi mojej kiery

na innych grach dziala bez problemu tylko TDU2 nie moze ruszyc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tez tak probowalem ale gdy chcialem skonfigurowac pedaly to podczas ich instalacji np. hamulca a gdy wczesniej jest zdefiniowany gaz pisze ze ten pedal jest juz przypisany.

cos mi sie wydaje ze Cenega spaprala oprogramowanie.

owiele lepiej jest to rozwiazane w TDU1

Sprawdź czy w sterowniku nie masz włączonej jednej osi dla pedałów - czy jakoś tak.

I czy możesz to wyłączyć. Pedały powinny być (jak widać) widziane oddzielne przez TDU.

W R440 mam takie ustawienie - czekboks.

JM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w sterowniku nie masz włączonej jednej osi dla pedałów - czy jakoś tak.

I czy możesz to wyłączyć. Pedały powinny być (jak widać) widziane oddzielne przez TDU.

W R440 mam takie ustawienie - czekboks.

JM

nie nie jest widziany w jednej osi

dzis dostalem odpowiedz z Ceneg-i ze nie jestem sam z tym problemem na oficjalnym forum gry ludzie tez mieli z tym problemy.

napisali iz producent wie juz o problemie i ze w nastepnym patch-u bedzie to poprawione ale kiedy wyjdzie tego nie wiadomo.

troche porazka ze w grze wyscigowej nie da sie uzywac kierownicy :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Pisze w tym temacie, ponieważ mój problem dotyczy tej samej kierownicy. W opcjach gry, mogę podstawić odpowiednio przyciski czy ster kierownicy, samej teoretycznie nie widzi... w praktyce kierownica i pedały działają. Lecz nie tak jak trzeba, a mianowicie auto od razu ma pełen gaz i kierownice obróconą maksymalnie w lewo. Gdy ja odbije maksymalnie w prawo ona dobiero się równa, lecz auto stoi i ryje silnikiem. Czy ktoś wie jaki może być tego powód ? Da sie jakoś to naprawić ? Bo jednak w TDU klawiatura odpada. W TDU1 było rzecz jasna ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zła kalibracja? Przed zmiana sterowania, gra prosi b kierownica, pedaly galki itp były w pozycji neutral. Może wtedy przekrzywiłeś i teraz masz problem?

EDIT: U mnie problem z momo rozwiązany. klik panel sterowania, kontrolery gier, momo właściwości, settings i pierwsze od góry "pedals reported as" i odznaczamy combined. Później uruchamiamy test drive, i ciaaach. pedały działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nie moge dalej rozwiązać problemu :P Odznaczałem opcje "pedals reported as" lecz wtedy moge jedynie ustawić albo hamowanie, albo przyśpieszenie. Gra traktuje pedały jako jeden przycisk tak jak by. W samej grze do wyboru mam tylko klawiature, nie widzi kierownicy. Mimo tego, gdy ustawiam w sterowaniu ster do kierownicy, obok w zakładce pisze SteringWellh - znaczy, że mimo wszystko rozpoznaje sprzęt. W systemie jest ona widziana jako Logitech MOMO Racing USB, czyli że podłączona. Kalibracja jest dokładnie opracowana, wyczuwa najmniejszy ruch i pokazuje go na wskaźnikach poprawnie.

Jedynie w TDU2 reaguje ona dziwnie, czasem auto samo jedzie do przodu, robiąc inwersje sterów. Lub też auto 'pali gume' i skręca jedynie w jedną strone. Co moge z tym jeszcze zrobić ? Wersja mojej gry to v069 build 5.

Próbowałem też odpalać gre za pomocą programu Logitech Profiler, który był przystosowany pod mój model kierownicy, lecz to też nie skutkuje. Da się to ręcznie ustawić w plikach gry ? Jakiś mniej konwencjonalny sposób jeśli w normalny nie można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP:

Start -> Ustawinia -> Panel Sterowania -> Kontrolery Gier -> Właściwości

Tam sobie potestuj ją. Jeżeli na tym etapie jest już coś nie tak, to nie jest to wcale wina gry. Ja mam Logitech Driving Force GT i naprawdę nie mam z nią żadnych problemów. Pedały chodzą niezależnie (na dwóch osiach), koło ładnie się centruje, Force Feedback też jest. Ogólnie "miód, malina".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...