Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TomSon

Nowa grafika, czyli

Polecane posty

Siemanko. Chciałbym wymienić swojego leciwego (będą ze 3 lata) Geforce'a 8800 GT. Szukam niezbyt drogiej, wydajnej karty, w cenie tak do 750 zł +- parę dyszek. Zależy mi na tym, żeby była to karta nVidii. Śliczna być nie musi, byle się nie grzała do 70 stopni. Razem z kartą nabędę też zasilacz, bo jak zobaczyłem swój obecny, to się wystraszyłem.

Sprzęt:

- płyta główna Gigabyte GA-945GCM-S2L/S2C

- procesor Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz

- zasilacz ModeCom FEEL III 400ATX (do wymiany, bo to bomba zegarowa)

- RAM 2GB DDR2, firmy nie pamiętam

- obudowa bezimienna :P.

Temat o kartach jest, ale prosiłbym o pomoc głównie z tym nieszczęsnym zasilaczem, bo ten nie da rady przy nowej karcie, a sam nie mam pojęcia, jaki byłby adekwatny do jakiej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważyłeś, zasilacz jest do wymiany. Proponuję coś w tym stylu:

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/se...400w,13827.html

Sprawdzona konstrukcja dobrej firmy, z mocną linią 12V (360W). Przy Twoim zestawie będzie spory zapas mocy.

Za pozostałe pieniądze proponuję:

http://techplanet.pl/produkty/karty-grafic...ress,16130.html

Tak, wiem, to jest karta AMD a nie nVidii, ale wysłuchaj mojej argumentacji. W tej cenie od nVidii kupisz co najwyżej GTX460 1GB, ale to jest kompletnie inna klasa wydajnościowa niż HD6870 (który niewiele odstaje od GTX470). Wg serwisu techpowerup.com HD6870 jest średnio o ok. 15-20% wydajniejszy od GTX460 1GB. Jak dla mnie to jest o wiele lepsza oferta.

Co prawda karta jest niby niedostępna, jednak jakiś forumowicz się o nią pytał i dostał odpowiedź, że będzie można ją kupić.

Jeśli się mimo wszystko upierasz przy nVidii, no to proponuję GTX460 1GB (nie SE). Np.

http://techplanet.pl/produkty/karty-grafic...press,7435.html

Bądź co bądź to jest dobra karta, ale nie tak wydajna do HD6870.

Dodajmy, że w obydwu przypadkach bardzo wskazane jest, abyś podkręcił procesor (inaczej karta może nie rozwinąć pełni możliwości). Myślę, że po OC da sobie radę z czymś lepszym niż GTS450 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, jak podkręcić procka, bo się tym nawet nie interesowałem zbytnio. Jakby było można to bym prosił o jakiś temacik na ten temat ;). W sumie, to ten Radeon głupi nie jest, ale byłyby problemy z dostępnością w moim mieście. Jaki ew. zasilacz do tego GTX-a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradnik, spróbuję niczego nie zrąbać :) A te zasilacze dobrze będą z GTX-em pracować? Bo słyszałem różne historie na temat współpracy Fortonów z GTX-ami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kręcenia, nie wiem, przestudiuję jutro poradnik dokładniej i zobaczę co i czy da się coś zrobić. Czyli mam rozumieć, że za tą kasę mam do wyboru GTX460 i HD6870. yojo, który ty byś wybrał dla siebie zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie chcę za dużo zmieniać i nie musi to być sprzęt wyścigowy z mega OC. Wymiana grafy wystarczy, a o płycie się pomyśli za jakieś parę tygodni ;). Nie zamierzam kręcić na obecnym, bo wiem, czym to grozi :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przeoczyłem sprawę że mobo może nie umożliwiać OC :( Mój błąd.

yojo, który ty byś wybrał dla siebie zasilacz?
Jakościowo wszystkie wyżej wymienione trzy (OCZ SXS2, Seasonic SS-400ET, Fortron FSP460-60GHN) są porównywalnie dobre, różnica tkwi w mocy. OCZ ma 432W na linii 12V, podczas gdy Fortron ma 408W a Seasonic 360W (czyli różnice w mocach zasilaczy są inne, niż wynikałoby to z mocy w nazwie). Z linii 12V prąd bierze procesor i karta graficzna - dlatego to jest takie ważne. Generalnie nawet po bardzo mocnym OC najsłabszy z tej trójki (Seasonic) wystarczy z zapasem, więc jedna chwała co weźmiesz. Kwestia tego, czy chcesz może by zapasowa moc zasilacza przydałaby się przy dalszym ulepszaniu komputera w przyszłości. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...