Skocz do zawartości

Rozwiązany: Słuchawki do grania i nie tylko


Polecane posty

No więc poszukuję bardzo dobrym słuchawek nadających się do grania w gry, słuchania muzyki i oglądania filmów. Nie muszą być idealne do gier, ważne żeby były bardzo dobry w tych 3 rzeczach. Posiadam aktualnie kartę dźwiękową Creative X-Fi Gamer.

Wcześniej miałem Razer Carcharias, ale się zepsuły i dostałem zwrot kosztów. Teraz szukam nowych, innych, choć tamte nie były złe.

Nie muszą być to koniecznie słuchawki typowo gamingowe, myślę o takich Koss, Sunheiser itp. Wolałbym żeby posiadały wbudowany mikrofon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD485 są podobno fajne, porównywalne do HD555 i mniej wybredne jeśli chodzi o źródło. Jeśli professor potwierdzi, że HD555 dadzą radę z tym Cretem to bierz HD555 (6/6 gry w filmach nie umiem ocenic ale poniżej 5/6 nie będzie, a . Spisują się bosko w grach i filmach i całkiem nieźle w muzyce. Prawdopodobnie nie ma uniewrsalniejszych słuchawek. Ja o nich mówię multimedialne :) Ale sparowane mam z Prodigy HD2... Creative ma podobno ciemniejszy dźwięk i mogą być zamulające dla HD555... No i HD555 są otwarte. Ich 'odpowiednikiem' zamkniętym są HD380. Zależy co wolisz :)

Sam mam HD555 i porównywałem do AKG K530 (nieźle w grach, ale nie pasuje mi ten dźwięk) i do Grado SR60i. Te ostatnie są świetne, ale nie nadają się do gry na słuch. Wystrzały np deagle'a w CS:S zagłuszają kroki... Poza tym nieźle. w muzyce 6/6, w filmach jak wyżej a w grach 4-5/6. zależy jaki masz priorytet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem jeszcze, że dla mnie najważniejszym czynnikiem jest wygoda noszenia ich przez długie godziny.

Aktualnie się zastanawiam nad:

- Sennheiser HD 555

- Sennheiser HD 485

- Sennheiser HD 380 Pro

- AKG K530

miał ktoś może któreś z tych czterech ?

~Varamir, mój priorytet to wygoda, a drugorzędna sprawa to minimum 5/6 w grach, muzyce, filmach (w takiej kolejności), poza tym dobrze byłoby gdyby się słuchawki nie rozlatywały, ale nie były też zbyt ciężkie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co wymieniłem miałem przez conajmniej miesiąc... HD555 są megawygodne. W nich nie da się czuć dyskomfortu. Potem są Grado, ale to podobno ewenement, bo mnie pasują w 100% i męczą po dłuuugim odsłuchu, a może to zasługa zużytych gąbek? nie wiem. W AKG, które jako jedyne z tego towarzystwa są półotwarte jest najgorzej. W 1-3h, ma się nieprzyjemny ból małżowin. To samo było w półotwartych AKG K514... Nie dałem rady i sprzedałem K514 i aktualnie sprzedaję K530. W zamkniętych jak np HD380, będzie zapewne jeszcze gorzej. I w sumie dziwnie, bo wg mnie AKG K530 izolują na poziomie HD555... Grado słabo izolują, ale w sumie nie jest źle. Podobnie jak w HD555. Za to dużo dźwięku 'ucieka' do otoczenia. Żadne z powyższych nie są słabo wykonane. HD555 mają wadę konstrukcyjną z pękającym plastikiem, ale nie rozlatuje się po tym nic... Taka ciekawostka raczej estetyczna. AKG K530 wyglądają delikatnie, ale są porządne. To samo tyczy Grado.

@edit: AKG K530 odrzuć z góry. Wymagają świetnego źródła i nie nadają się na multimedialne słuchawki...

Gra na słuch czy 4fun?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie różnie. Ale odkąd mam tą karte dźwiękową to próbuje na słuch, bo jak jest mało graczy na serwerze to można nieźle wysłuchać gościa i potem uciszyć. Gry z ważnych dla mnie dźwiękiem to teraz: Cod4 i BF: Bad Company 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam raczej HD485/HD555 z czego o ile będzie to pasować pod dźwiękówkę to te ostatnie. Ostatnio mnie zadziwiały - jeśli chodzi o gry. Jakoś tak samo się jakoś słyszało, bez wsłuchiwania... Ale mam inną dźwiękówkę ;/ Teraz testuję znowu Grado, bo nie mogę się zdecydować, czy dorównują chociaż trochę HD555 w grach, bo to ich jedyna, jak dla mnie, wada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się drogie zrobiły... Jeszcze niedawno kosztowały ok 300zł ;// sam kupowałem prawie nowe, używane za 250zł oO Nie wiem czy są tyle warte... Np wiem, że za HD485 nie daje się więcej niż właśnie 300zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców wybrałem coś nowszego i kupiłem dzisiejszy odpowiednik Sennheiserów HD 555, czyli HD 558. Zapłaciłem 445 zł w sklepie 3kropki. :smile:

Gdy tylko dojdą mi słuchawki i wypróbuje je to napiszę tutaj jakie są, żeby wszyscy zainteresowani mogli się tego dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm o HD558 niewiele wiadomo. HD5x8 maja te same przetworniki co seria HD5x5. W przypadku HD595 i HD598 roznice sa wyrazne i zdecydowanie na korzysc HD598. Nie wiem jak jest w przypadku HD558 i HD555. Podobno HD558 maja wiecej powietrza i bardziej otwarty dzwiek w przeciwienstwie do starszej wersji, w grach moze sie to przydac. Problem w tym, ze X-Fi gamer to bardzo przecietna karta dzwiekowa i nie pozwoli wykorzystac tych sluchawek w 100%. Jak masz mozliwosc to sprzedaj X-Fi gamera i kup Audiotrak Prodigy HD2, bo dzwiek powinien na tym zyskac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, dziś wróciłem do Polski i zastały mnie nowe słuchawki.

Nie mogę jeszcze powiedzieć dużo, ale mają na prawdę lepszy dźwięk niż tymczasowe Tracery i są znacznie wygodniejsze. Jednak nie wydaje mi się żeby była to różnica warta tej ceny :/ Brak mi jednak regulatora głośności na kablu, a wyciszanie dźwięków otoczenia działa źle (w końcu to otwarte słuchawki). Na zewnątrz słuchawek słuchać muzykę z wewnątrz. Trochę za słabe basy na mój gust.

Muszę jeszcze dokupić mikrofon do nich i będzie git. A co do karty to na razie tego nie mogę zrobić, ale pomyślę o tym za kilka miesięcy. Czy na pewno Audiotrak Prodigy HD2 to dobry wybór, może jakaś nowsza karta, łatwiej dostępna okaże się lepsza?

I czego potem zmieniłeś zdanie na HD485 , varamir? Wcześniej pisałeś "To polecam raczej HD485/HD555 z czego o ile będzie to pasować pod dźwiękówkę to te ostatnie" , nie zważając na różnice w cenie i na to, że póki co nie mam odpowiedniej karty to w końcu HD558 to HD555, tylko nowsza wersja, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie wydaje mi się żeby była to różnica warta tej ceny confused_prosty.gif

W audio nic nie jest adekwatne do ceny, szczegolnie sluchawki, ktore maja sluzyc glownie do grania. Moge Cie jednak pocieszyc. Sluchawki musza sie najpierw wygrzac; prosto z pudelka nie beda brzmialy za dobrze. Po kilku tygodniach uzytkowania beda graly zauwazalnie lepiej. Dodatkowo Twoj sluch jeszcze nie jest 'przystosowany' do wyczuwania wszystkich roznic w dzwieku, bo po prostu nie miales okazji porownac wystarczajaco duzo modeli. Po kilku tygodniach wroc do Tracera, a wtedy uslyszysz wyrazna roznice.

Brak mi jednak regulatora głośności na kablu

Regulacja na kablu oznacza spadek jakosci sygnalu docierajacego do muszli sluchawek, wiec powazne firmy sluchawkowe rezygnuja z tego rozwiazania.

Trochę za słabe basy na mój gust.

Wygrzewanie powinno tutaj bardzo zmienic charakterystyke basu, wiec nie martw sie na zapas.

Czy na pewno Audiotrak Prodigy HD2 to dobry wybór, może jakaś nowsza karta, łatwiej dostępna okaże się lepsza?

W swojej klasie cenowej Audiotrak jest, moim zdaniem, nie do pobicia. Mocne wyjscie sluchawkowe, swietna jakosc dzwieku i stosunkowo niska cena sprawiaja, ze do HD558 karta nada sie bardzo dobrze.

HD558 jest ulepszona wersja HD555. Z tego co raportuja uzytkownicy (dwa duze artykuly na headfonia.com i sporo na head-fi.org) HD558 sa wyraznie lepsze od HD555 i maja wiecej powietrza i przestrzeni w dzwieku. W grach i zastosowaniach multiumedialnych powinny sprawdzac sie troche lepiej. HD485 brzmia bardzo podobnie do HD555, ale maja mniejsze wymagania co do zrodla. Izolacji od otoczenia w tych modelach nie bedzie prawie zadnej (choc to wciaz nie grado:P), ze wzgledu na otwarta konstrukcje. Jak chcesz cos lepiej izolujacego to odeslij HD558 i kup HD380 lub doplac do Shure SHP840 pamietajac, ze te drugie wymagaja naprawde dobrego zrodla, zeby pokazaly, co potrafia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz HD2, to nic nie mówie, bo bałem się, że zostaniesz przy tym co masz/nie dasz conajmniej 200zł na dźwiękówkę. A w takiej syt HD555 nie dadzą rady (czy te HD558).

Tak czy siak, daj się słuchawkom wygrzać, a sobie czas na przyzwyczajenie się. I dokup źródło, bo nie pokażą co potrafią bez fajnej dźwiękówki... I właśnie basu będzie brakować bez dźwiękówki... Z resztą będzie pewnie task jak z HD555, czyli całkiem ok. I HD2 to chyba najlepszy wybór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dalszych testach stwierdziłem, że zwrócę te słuchawki do sklepu.

Teraz przemyślałem jeszcze raz sprawę i potrzebuję słuchawek zamkniętych, w miarę wygodnych, niekoniecznie z regulatorem dźwięku i mic'em (ale nie pogardzę).

Rozważam kilka modeli:

- kupić jeszcze raz Razer Carcharias, z których byłem bardzo zadowolony

- Sennheiser HD 380 - te najprędzej

- Sennheiser HD 280, drogie, nie wiem czy jest sens

Miał ktoś jeszcze Steelseries Siberia V2?

Przeglądałem numery CDA, które mam z ostatnich 2 lat, ale nie znalazłem tam nic dla mnie. W tym numerze jest Megatest "Dźwięk na PC", jednak jeszcze go nie kupiłem i nie wiem czy mi to w czymś pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy w CDA sa, niestety, smiechu warte. Watpie, zeby nowy artykul "Dzwiek na PC" zmienil cos w tym temacie, ale moge sie mylic.

Carcharias i Siberie sobie odpusc. Sluchawki maja jakosc zupelnie nieadekwatna do ceny. HD380 podobno bardzo cisna w glowe, wiec z wygoda moze byc ta sobie. Za to dzwiekowo sa bardzo dobre i powinny sie sprawdzic w tej klasie cenowej. Po jakims czasie cisnienie sluchawek na glowe ustepuje. HD280 podobno cisna jeszcze mocniej, wiec mozna je skreslic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD380, ale najpierw kup tę dźwiękówkę -.-" Miał byś pogląd na to czym są słuchawki które masz. Niby z HD380, jest tak, że nie wymagają dobrej dźwiękówki, ale przyda im się. Dlatego właśnie mówiłem żebyś brał HD485. Tak to narzekasz na ich zaniżoną wersję ;]

Na pclab jest teraz aktywny temat o HD555/HD380. Zaglądnij tam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wam obu!

Temat na PClabie okazał się bardzo pomocny. Już zdecydowałem, oddam tamte i kupię sobie HD 380. Niestety w moim mieście nie mogę ich znaleźć, znowu zamówię na necie. Polecam 3kropki.pl, szybka wysyłka i dobre ceny.

Tylko się zastanawiam nad kartą dźwiękową. Jak wybierałem tą co mam teraz to też dużo czytałem i mówiono , że jest bardzo dobra. Po kupnie zarejestrowałem polepszony dźwięk (po drobnej konfiguracji), lepsze 3D w grach i wzrost kilka fps. Kolega używa słuchawek za 700 zł do integry to ja z moją nie dam rady na HD 380?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem dasz. i nawet mniej stracisz na dźwięku niż Twój genialny kolega... HD380 nie są akurat takie wybredne i dadzą radę z integrą, inna kwestia, że się przyda do nich coś lepszego. Z HD555 jest dużo gorzej. One nie dadzą rady bez dźwiękówki... Ciekaw jestem jakich słuchawek używa kolega, jesteś w stanie się dowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używa Beyerdynamics 770 pro

Zastanawiam się jeszcze tylko nad tym kablem, który jest kręcony, czy to nie będzie przeszkadzać przy siedzeniu przy biurku. Bo obawiam się, że kabel będzie chciał spaść na siłę na dół gdzie jest wejście do karty dźwiękowej. Nie lubię krótkich kabli, ten ma 3m, ale boję się, że nie będzie się chciał całkowicie rozwinąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki kolegi wymagają wzmacniacza słuchawkowego, nawet w optymistycznej wersji 80-cio omowej xD Jak on daje rade - nie wiem.

A co do kabla to bym się nie martwił. Jak coś pisz do nietopyrza z pclab. Akurat ma je na stanie i testuje. Na pewno będzie bardziej kompetentny, bo ma je właśnie w rękach xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT770 pro sa dosc drogie. Maja tez bardzo agresywny dzwiek, ktory nie kazdemu sie spodoba. W tej cenie juz bardziej bralbym Shure SHR840. Swietny, neutralny dzwiek i male wymagania wzgledem wzmocnienia. Nawet zestaw SHR840 + DX/D1 mialby sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Nietopyrzem stwierdziłem, że kupię Sennheisery HD 380 jak tylko dostanę kasę ze zwrotu HD 558. Do tego kupię sobie mikrofon Zalmana ZM-MIC1 . Karty nie zmieniam, przynajmniej nie w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...