Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Spens13

Monitor zwykły czy z 3d (nvidia 3d vision)? Co kupić?

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie w obecnej chwili nie ma się co pakować w 3D. Owszem, taka gra jest całkiem fajna, ale ta technologia jest stanowczo za droga i wciąż niedopracowana (konieczność noszenia specjalnych okularów, itp), jak też wymaga bardzo mocnego komputera. Ponadto na dłuższą metę jest to niewygodne i po jakimś czasie ma się chęć powrotu do tradycyjnej grafiki. Oczywiście to są moje prywatne odczucia, niemniej radziłbym się poważnie zastanowić przed kupnem takiego monitora.

Link to comment
Share on other sites

jojo2 Ma całkowitą racje, 3D jest fajne, ale nie z okularami, pozatem niektórzy nie widzą 3D(np: mój kolega widzi 3D w kinie, ale na telewizorze 3D już nie)ogólnie okulary są niewygodne, a teraz na PC dość mało tytułów wykorzystuje 3D. Jeżeli naprawde chcesz mieć monitor 3D, to poczekaj, aż wyjdą na niego tytuły, oraz jak będzie bez okularów i będzie miał dobrą cene;)
Link to comment
Share on other sites

Ja tylko dodam, że można cieszyć się 3D dzięki takim programom jak iZ3D, które zmieniają grę 3D(tzn. taką z modelami, teksturami, widokiem tpp...) na 3D(musi to być gra w 3D a nie w 2D, myślę, że rozumiesz). Można to zrobić na zwykłych okularach anaglifowych(czerwono-niebieskie), ale także tych, od 3D Vision(z "przyciemnianymi" szybkami). Anaglify można odpalić na zwykłym monitorze(sam tak nie raz robiłem) a te drugie wymagają ekranu 3D, ale efekt jest o wiele lepszy. Dzięki temu programowi prawie każda gra obsłuży 3D.

Link to comment
Share on other sites

i co? posłuchałeś się ludzi, którzy nigdy nie widzieli, ale wiedzą lepiej? ;)

wbij na forum nvidii i poczytaj co ludzie piszą zamiast pytać o opinię randomów z neta, którzy jako argument podają cenę, ferrari też nie jest tanie, czy to szajs przez to?

okulary są niewiele cięższe niż zwykłe i nie przeszkadzają, włażą na zwykłe okulary też, i dodatkowy bonus do iolacji od świata zewnętrznego ;) (btw, może ludzie w okularach też powinni je wywalić, bo niewygodne?)

nie będzie lepszej technologii 3D niż ta, co najwyżej częstotliwość zwiększą, ale jakość obrazu lepsza nie będzie, co najwyżej gorsza, pasywy i bezokularowe to pomyłka i gadżet dla posterów pokroju tych powyżej ;)

nie ma powrotu do 2D

ale najlepiej plazmę albo przynajmniej 27" (okulary mają w zestawie od razu to cena wyjdzie jak za 24)

24 jest ok ale małe :/

problemy są z 1 gierką na 10

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...