Skocz do zawartości

Karta Graficzna ok 1000-1100 zł


Haczyk

Polecane posty

Zacznijmy od podstawowej rzeczy - do jakiego komputera ma być kupowana ta karta graficzna? Podaj model procesora, płyty głównej, ilość pamięci, aktualną kartę graficzną (byśmy wiedzieli z czego się przesiadasz), oraz - co najważniejsze - markę, model i moc zasilacza. Nie zaszkodzi też się dowiedzieć jaką masz obudowę (warto byłoby ocenić czy zapewni wystarczająco dobre chłodzenie).

Jest kilka różnych wyborów których można dokonać:

GTX560 Ti (~900zł)

HD6950 2GB (~1000zł), ale tylko gdy się nie boisz go zmodyfikować do HD6970 (wiąże się to z utratą gwarancji i możliwością uszkodzenia karty; w zamian otrzymujesz kartę wydajnościowo na poziomie GTX570)

GTX480 (~1100zł), przy czym karta wytwarza dużo ciepła i ma głośne chłodzenie;

GTX570 (~1200zł), nieco ponad budżet;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, zapomniałem o specyfikacji :)

Procek: Intel Core 2 Quad Q9300 2.5GHz

Płyta Główna: Gigabyte GA-P35-DS3L

RAM: 2GB

Karta graficzna: GeForce 9800 GTX 512MB

Zasilacz: Mode Com Feel II-500ATX 500W (wiem że badziew, chcę wymienić razem z kartą graf.)

Zastanawiałem się nad tym Radkiem 6950, ciekawa karta. Cena GTX570 troszkę dla mnie za duża.

Czy ten Radeon będzie najlepszy jeśli chodzi o ten przedział cenowy? Jeśli tak, to braż od Gigabyte, Asusa, MSI czy HIS ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, co jak co, ale procesor ma wydajność Phenoma II X4, więc nie powinien spowalniać [choć przydało by się go podkręcić]. Ja proponuję Radeona 5870 [http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=61703] lub GTX560Ti [http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=36024].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX560 jest tańszy o 100 zł (wg esc.pl), a różnica w wydajności między HD5870 a GTX560 sięga 3% (KLIK), więc raczej nie opłaca się dorzucać większej ilości pieniędzy do Radeona. Bierz zasilacz, co Ci podpowiada Yojo, GTXa 560 z mojego posta i na pewno będziesz zadowolony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, co jak co, ale procesor ma wydajność Phenoma II X4, więc nie powinien spowalniać [choć przydało by się go podkręcić].
Nie zgodzę się. Rozumiem jakbyś mówił o Q9450 czy Q9550 (które mają 12MB cache), ale Q9300 takiej ilości cache już nie ma. Nie miałby szans w starciu z Phenomem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX560 jest tańszy o 100 zł (wg esc.pl), a różnica w wydajności między HD5870 a GTX560 sięga 3% (KLIK), więc raczej nie opłaca się dorzucać większej ilości pieniędzy do Radeona. Bierz zasilacz, co Ci podpowiada Yojo, GTXa 560 z mojego posta i na pewno będziesz zadowolony :)

Ale ten Radeon jest tańszy od 560Ti. :)

Co do procka... Pomylilem modele, myślałem że wszystkie Q9xxx są porównywalne do Phenomów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wycofali z oferty tego GTX480. No cóż. Możesz popatrzeć po innych sklepach: http://www.ceneo.pl/Podzespoly_komputerowe...+sgtx~~M480.htm

GTX480 byłby wydajniejszy od GTX560 Ti (o jakieś z grubsza 15%), ale za to się bardziej nagrzewa i ma znacznie wyższy pobór prądu (GTX560 Ti zużywa 202W pod maks. obciążeniem, a GTX480... 320W!). Warto mieć to na uwadze. Procesor by się przydało podkręcić do przynajmniej 3,5GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...