Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Dyskusje o Sesji Cyberpunk

Polecane posty

PS: Zrobiłem to po części żeby BS nie myślał że mam "słomiany zapał" czy też że sesja padnie (patrz. dyskusje okołosesyjne) :P
Bez przesady, nie ukrywam, że w kwestii tempa mam co by nie mówić hyzia i to jest dosyć ciężki przypadek, ale opinię nt. tego, że powinny być sztywne terminy nadal podtrzymuję :D

Możliwe, że ktoś może się czepić tego szczegółu, ale założyłem, że nie muszę czekać na potwierdzenie od MG załatwienia strażnika skoro spał a przystawiłem mu do głowy pistolet z tłumikiem ;P Tak samo jak z resztą działań choć jeśli tutaj MG stwierdzi, że nie da rady to mnie nic do tego ;] Cóż, chyba tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się dać Wam dość dużą swobodę, (ale bez przesady) na pewno jeżeli walka nie wymaga jakiegoś taktycznego myślenia, czyli jak przeciwnik jest ogłuszony, śpi lub jest związany (itp.) możecie wedle swojej woli zabijać czy cóś.

BS i Artius żeby nie było wątpliwości, jako ze jesteście razem to możecie czytać swoje posty.

To chyba tyle ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. niektóre wątki fabularne umożliwią wam ulepszenie waszych mocnych stron czy też zmianę waszego ciała w jakiś sposób :) Mam nadzieję że takie wyjście Wam odpowiada.
Wybaczcie, że powracam do tego tematu, ale ostatnio wzięła mnie faza na szeroko pojęte "think big" oraz marzenia epickich akcji a niebagatelną rolę w tym miał mieć rozwój moich implantów i zapewne nie tylko ;] Tak, wiem, to dopiero początek sesji i - bez urazy do nikogo - prawdopodobnie ta padnie nim dojdziemy aż tak daleko albo sama możliwość realizacji pomysłu zajmie lata w czasie rzeczywistym, niemniej spróbować można. Przede wszystkim liczę na możliwość określenia tego co postać może robić -

nie bez powodu wspomniałem w karcie o chęci naprawienia świata, bo stwierdziłem, że kariera grania do końca najemnikiem do wynajęcia nie jest aż tak super jak by się wydawać mogło, ale już bycie

enforcerem zaufanej grupy ludzi, która z jego pomocą przeprowadziła by przewrót polityczny i drogę ku nowej przyszłości (trochę jak JC Denton z końca Deus Ex'a)

to coś brzmiącego co najmniej ciekawie ;] Niemniej, wracając do implantów - to chciałbym zasugerować też inną możliwość ich rozwoju a mianowicie wykup na rynku. W końcu w świecie powinny istnieć jakieś instytucje ulepszające ludzi za odpowiednią cenę.

Pomysł można rozpatrzeć a ja zaprezentuję coś na kształt planowanych upgradów postaci w dalekiej bądź nie przyszłości:

>IMPLANT MÓZGU

->> data bank (blok pamięci) - niewielkich rozmiarów czip wszczepiony w konkretne miejsce mózgu służący tylko i wyłącznie do katalogowania obecnie niepotrzebnych danych co pozwala zastąpić czasami szwankującą pamięć organicznego mózgu (współpracuje z RUI)

->> cybernetyczne wszczepy - poprawiają wydolność myślenia, analizy sytuacyjnej (jak wyżej a także z blokiem pamięci) a wyjątkowo drogie modele mogą służyć za pomoc w hakowaniu elektronicznych urządzeń nawet jeśli ktoś nie miał z nimi wielkiego doświadczenia

>IMPLANTY OCZU

->> RUI (Realtime User Interface; odpowiednik ARI) - implant daje dostęp mojej postaci do jakiejkolwiek bazy danych w okolicy (chociażby przez przekaźnik internetu bezprzewodowego) co pozwala na identyfikację danej osoby, składu powietrza lub innego związku chemicznego, łusek... niby idealne narzędzie dla detektywa, ale najemnikowi może się przydać ;]

->> X-Ray - kolejny tryb wizji, tym razem skupiający się na prześwietlaniu a w połączeniu z RUI mógłby nawet informować użytkownika o stanie fizycznym/psychicznym postaci w oparciu o tętno, pracę serca, oddech i tym podobne (coś takiego jak miał Gacek w grze ^_^)

->> sonic vision (dźwiękowy wzrok, raz jeszcze patent zapożyczony od Gacka ;P) - użytkownik postrzega otoczenie jak nietoperz, niesłyszalna fala emitowana z jego głowy odbija się od okolicznego terenu pozwalając wykryć przeszkody, ukrytych przeciwników albo tajne przejścia itd.

>IMPLANTY RĘKI

->> blade (ostrze) - wykonane z twardego lecz lekkiego stopu metalu będące integralną częścią "mechanicznej" ręki jest śmiercionośnym narzędziem do walki w zwarciu, które w dodatku całkiem łatwo ukryć co rozumie się samo przez się (nie podaję wariantu podwójnego, bo przecież drugiej ręki nie straciłem... jeszcze)

->> flash (błysk) - niewielki wylot umieszczony na wierzchniej części dłoni emituje dawkę światła wystarczającą aby oślepić przeciwników na bliskim dystansie

->> holo-projektor - wydaje mi się, że nie wymaga tłumaczenia

->> tytaniczna powłoka - wzmocnienie implantu ręki, które teraz będzie w stanie przebić się przez większość ścian a nawet pancernych drzwi (choć bez przesady)

->> GPS - zawsze posiada aktualną mapę okolicy (chociażby przez metodę echolokacji) w 3D rzuconą na projektor zamontowany na mechanicznym ramieniu

->> tarcza - starczająca na dwie, góra trzy sekundy eliptyczna ochrona przed zmasowanym ogniem wroga i szansa na ucieczkę

Brzmi nieźle? :) Możliwe, że później wpadnę jeszcze na inne pomysły, nigdy nic nie wiadomo ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dowiedziałem się, że sesja najpewniej nie ruszy a Marcin najpewniej wycofa się z tego działu. Szkoda :/ W każdym razie wyjścia są dwa: a) zamykam i do archiwum, b) przejmuję i niemalże na pewno wprowadzam pewne zmiany w świecie/fabule. Postaci nowych nie musielibyście robić, RetCona nie będzie itd. Od razu mówię, że będzie masa inspiracji z ostatniego Deus Ex'a ;]

Ostatnia sprawa - jeśli cała trójka by się zgłosiła, że gra dalej to chciałbym mieć czwartego do brydża :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...