Skocz do zawartości

Grand Theft Auto San Andreas - nie działająca mysz


Polecane posty

Trafił mi się naprawdę dziwny błąd. Otóż zainstalowałem otrzymaną grę, która od razu była w wersji 2.0. Żeby jednak działał mod do multi trzeba było użyć innego patcha downgradującego grę do 1.0... mod ładnie hulał jak poustawiałem tryby zgodności, nawet myszka działała, ale jak wróciłem do singla zaczęły się problemy... W menu mysz działa, ale nie do końca. Widać jak porusza się kursor, ale LPM nie działa - w menu opcje aktywuje tylko walnięcie entera. Wracam do gry... nic. Zero reakcji, kamera stoi w miejscu.

Pytanie - co mogło to spowodować? I zanim ktoś zacznie sugerować reinstall gry (thx Captain Obvious) niech mi powie czy miał podobny problem z użyciem właśnie moda MTA :) Tak samo nie uważam, że to problem myszy, bo jak mówiłem - w menu gry już działa, w samej grze nie. Info o systemie się raczej nie przyda, bo w końcu w trybie zgodności gra ładnie hulała ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziałająca mysz to jeden z typowych problemów tej gry (jak też GTA3 i VC) na nowych systemach operacyjnych. Zdarza się również na świeżych, niemodowanych instalacjach gry więc MTA bym nie podejrzewał o wywoływanie problemu.

Po odpaleniu gry zminimalizuj ją i wejdź do Menedżera zadań. Wejdź w zakładkę procesy, kliknij PPM na proces od GTA (gta_sa.exe), wybierz Ustaw koligację... i odznacz wszystkie procesory poza jednym (dowolnie wybranym). Powinno pomóc (jeśli nie działa spróbuj zrestartować grę i ponowić próbę). Tę operację trzeba powtarzać za każdym razem (każdy program jest domyślnie uruchamiany na wszystkich rdzeniach), chyba że odpalisz tę grę w taki sposób (można to wpisać w poleceniu Uruchom, albo można do tego zrobić skrót):

C:\Windows\System32\cmd.exe /C start /affinity numer_rdzenia gta_sa.exe /d "sciezka_do_gry"

Rdzenie numerowane są od jedynki (chyba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...