Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stingray

Rozwiązany: Zakup karty gfx.

Polecane posty

Witam.

W dniu dzisiejszym chyba skończyła mi się karta graficzna. Podczas kopiowania modów do Stalkera: Cień Czarnobyla, zrobilo mi się coś ala zielony filtr. Odpalilem grę i zawieszka. Bywa - restart. Nic nowego, a tu kuku:

a542ca62b9e37808m.jpg

Jak mniemam karta poszła się rozmnażać. Jutro jeszcze porobie testy z inną kartą i z moją na innym kompie. Jednakowoż jestem już przygotowany na zakup karty i prawdopodobnie monitora (nie wiem tylko czy CFFL czy LED). Co do karty to mialem ASUSa EAH4850 TOP. Chciałbym cos na tym poziomie wydajnościowym, bo byłem zadowolony z tej karty. Po podkręceniu CPU wszystko śmigało mi w high detail. Może 5750 lub 5770? NVidia chyba w tej klasie to małej elektrowni wymaga - chociaż zasiłkę mam całkiem srogą. No i dobrze by bylo jakby karta nie wydzielała tyle ciepła co kaloryfer. Bo 4850 nawet z Accelero S1 to rożnie bywało zwlaszcza w lecie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być podobnie wydajnościowo, to albo GeForce GTS450 albo Radeon HD5770 (5750 jest wolniejszy od HD4850). 5770 jest nieco wydajniejszy od GTS450, ale za to GTS się lepiej podkręca (choć po OC obydwu kart i tak raczej wygra Radek). Obydwie karty wydzielają podobną ilość ciepła (GF ma TDP 106W, a Radek 108W) i pobierają podobną ilość prądu (GF 123W, 5770 112W - wartości maksymalne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i także cena :D GTS 450 - średnio najniższe ceny są od 330zł (za 320 też widziałem) a HD 5770 w najtańszej wersji od vertexa to koszt prawie 400 zł (a praktycznie większość producentów ma ją za ok 410-500 zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zapytam- jaki producent? Brać PowerColor czy tam Vertex, czy dołożyć do MSI, Gigabyte czy ASUSa? Wolałbym coś markowego, tylko jeśli to jest jakościowo to samo to po co przepłacać?? NVidię sobie chyba odpuszczę. Cena może i kusząca, ale po ostatnich historiach z przegrzewaniem się kart z chipami tej firmy jakoś nie mogę się przekonać do kart tej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooops. Nie mam żadnego komputera pod ręką, więc nie miałem jak zapytać. Czekałem aż ojciec wróci z pracy i zakosiłem mu laptopa. Jutro pójdę do sklepu i zmienię zamówienie. Z drugiej strony zobaczyłem to dopiero jak pisałem posta. Kurde a mówiłem żeby dali mi tego lepszego, to oni dali mi droższego o 20PLN tylko że to trochę nie to co chciałem. Dzięki yojo2 że zwróciłeś mi uwagę, bo bym zagapił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...