Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KubX

Karta graficzna do ok. 500 zł

Polecane posty

Witam wszystkich użytkowników. Chciałbym wymienić w swoim zestawie kartę graficzną gdyż dużo gram w Armed Assault 2 OA online no i jednak moja obecna grafika potworem wydajności nie jest a akurat ona jest dla mnie priorytetem. Nie chcę też nie wiadomo ile płacić bo w maju prawo jazdy ;] dlatego chciałbym jakieś niedrogie propozycje.

Specyfikacja komputera:

AMD Phenom II X4 925 2.8 GHZ

Zotac 9600GT AMP!

4 GB RAM DDR3 1600 MHZ CL9 GoodRam

Samsung SpinpointF3 750GB

Modecom Premium 500W

MSI 770-G45

Windows 7 Ultimate 64

Na oku miałem GTX'a 460 lub GTS'a 450 (wyhaczyłem okazyjną cenę za 330zł) do których nie musiałbym wymieniać zasilacza. Oczywiście chciałbym usłyszeć Wasze opinie na tematy obydwu kart i ew. innych propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330zł za GTS450 to żaden szał, spokojnie można za tyle kupić w sklepie ;)http://www.ceneo.pl/9677024

Niestety zasilacz masz też do wymiany. Nie dość że Modecom Premium jest tragicznej jakości, to ma też strasznie małą moc. Choć chciałbym Ci polecić GTX460, to chyba jednak lepiej będzie wziąć GTS450 + dobry zasilacz. Na przykład:

http://techplanet.pl/produkty/karty-grafic...ress,15273.html

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/fo...-460w,8923.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówię o wersji 1GB w cenie 330zł a tu mi zapodałeś wersję z 512 mb na pokładzie. Aż tak bardzo ten zasilacz jest zły, żeby go wymieniać? Mam go 2 lata i przeżył 2 konfigurację sprzętu - skoro tak to musiałbym jeszcze trochę uzbierać pieniędzy albo poczekać na jakieś obniżki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz jakiś dobry sklep internetowy, gdzie mogę dostać zasiłkę i GTX 460 lub GTS 450 w rozsądnej cenie? Jeszcze nie jestem zdecydowany, którą wybrać ale wiem, że odłożę decyzję o zakupie na późniejszy czas ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzonego ale czy rzeczywiście opłacalnego :P Jednak 720 zł za GTX 460 1GB to drobna przesada, chyba, że Palit ma o wiele mocniejszą wersję niż Gainward, Asus, Evga czy Zotac.

@Edit

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__kata...192_bit_PCI_E_/ - ewentualnie wersja 768 bo z tego co mi wiadomo nie jest znacząco gorsza od bliźniaczej wersji 1gb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co brać wersję podkręcone? Bierzesz najtańszego GTXa z dobrym chłodzeniem (np. Gigabyte za 657zł) i samemu kręcisz.

Zresztą, jak już masz brać kartę w tym przedziale cenowym to lepszy będzie Radeon 6850. Tańszy od GTXa, pobiera mniej prądu i jest nieco wydajniejszy. Same zalety.

http://techplanet.pl/produkty/karty-grafic...eroc,15270.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma do rzeczy, że mogę zakupić Radka serii HD5xxx który będzie równy albo mocniejszy niż HD6850 a będzie tańszy. Dla przeciętnego Kowalskiego, którym jestem to jest różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku zwracam honor ;] Ale tylko jeśli chodzi o cenę, bo bezdyskusyjnie to są odgrzewane HD5xxx. A jakaś inna, przede wszystkim tańsza propozycja karty? Obojętnie czy Radek czy Nvidia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż 50 zł i kup sobie GeForcea GTX 460 768 MB,stosunek wydajności do ceny stoi na wysokim poziomie. Jeżeli chcesz mieć większą wydajność, ale gorszy stosunek ceny do wydajności, to kup sobie GTX460 1gb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy, ale CTG to są nieopłacalne zasilacze. jakościowo poniżej przeciętnej, a i ich moc pozostawia trochę do życzenia (CTG-500-80P ma 408W@12V. dla porównania Fortron ATX460-60GHN ma... też 408W@12V - a jakościowo jest lepszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem akurat o niego bo kolega z innego miasta ma okazje go zdobyć w swoim sklepie za 90 zł a przy moim budżecie wydawało się, że to atrakcyjna oferta. A i jeszcze jedno pytanko: czy wszystkiego GTX 460 w wersji 768 mb mają szynę bitową 192?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to tak. A nawiasem HD 68xx są następcami HD57xx więc porównuję je do nich jest różnica, aczkolwiek modele HD69xx nie są specjalnie wydajne (chodzi o skok wydajności) HD6950 jest konkurentem GTX 560 (+ HD 5870) a HD 6970 to konkurencja GTX 570. GTX 580 Króluje i nikt nie waży mu podskoczyć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem akurat o niego bo kolega z innego miasta ma okazje go zdobyć w swoim sklepie za 90 zł a przy moim budżecie wydawało się, że to atrakcyjna oferta.
Trzeba było od razu że za 90zł ;) W takiej cenie to jest dobra oferta jeśli każdy grosz się liczy.
A i jeszcze jedno pytanko: czy wszystkiego GTX 460 w wersji 768 mb mają szynę bitową 192?
Tak, szyna 192bit to jest wyróżnik tej wersji GTXa.

A co do GTX580... króluje w rankingu "najmniej opłacalna karta na rynku" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za pomoc. No to klamka zapadła. W najbliższym czasie będzie zasiłka + GTX 460 z 768 mb (chyba, że się trafi jakaś atrakcyjna 1gb).

Myślę, że temat do zamknięcia, a jak się rozmyślę to zaspamię kolejnym :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...