Skocz do zawartości

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D


wiki-yu

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
CzarekMichalczyk -- a widziałeś kiedyś taki "gotowiec wgrany" w Winampie jaki ma Blue sky na pulpicie? Nie? Ja też nie. To chyba logiczne że ściągnął... ??"

A pulpit bardzo schludny, choć tapeta mogłaby mieć jakieś symboliczne czerwone elementy - bardziej by pasowało pod Winampa :}

I tylko jedna rzecz:

- po co Ci 2x kosz? W rogu na pulpicie i w docku.

Winampa nie oglądałem, tylko tapetę. Nie zwróciłem uwagi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mój skromny pulpit:

http://img514.imageshack.us/my.php?image=screen1qn6.jpg

http://img180.imageshack.us/my.php?image=screen2gv0.jpg

+Vista Inspirant

+ObjectDock

+Tapeta z "Otaku Wallpapers"

W sumie bez rewelacji, ale przejrzyście i co najważniejsze - zabiera mało pamięci. Miałem kiedyś jeszcze badziewia w stylu Rainlendar, ale wszystko usunąłem. Tylko niepotrzebne obciążanie systemu (bo przede wszystkim to mój komp nie pozwala mi na zbytnie modyfikacje). A tak mam ładnie i przejrzyście :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz po prostu skrót do gry przeciągnąć z menu start/pulpitu/folderu z grą na object dock. Samo się pojawi z domyślną ikonką. A jak nie pasuje ta domyślna, bo zazwyczaj nie jest planowana w większych rozmiarach i wygląda w docku tragicznie (rozciągnięta, rozpixelowana) to poszukaj na necie jakichś fanowskich.

Co do ikonek ogólnie... http://www.deviantart.com/#order=9&q=object+dock

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy ->

Bardzo stonowany, ładny pulpit. Daję okrągłe 10/10, bo uważam, że praca z takim pulpitem to czysta przyjemność.

Aha.. jaka jest nazwa tej konkretnej tapety i VS ? B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wystarczy przejżeć wczesniejsze posty.

Primo 1 - wywal waszystkie ikonki z pulpitu.. psują ogólny wygląd.

Primo 2 - Tematyka "sportowa" ( a jak xD ) - więc daj jakiś VS sportline np coś zielonego: http://fediafedia.deviantart.com/art/Vista...for-XP-66230299

Primo 3 - ściągnij np. Rocket Dock

Primo 4 - Ściągnij Styler i jakiś pasujący motyw toolbara

Na początek powinno stykać.

[edit]

Zapewne zastanawia cię, czemu ikonki pokryły się częściowo czarnym tłem (i ich nazwy) - prosta sprawa - skonwertuj dowolnym programem tapetę z formatu PNG do np. JPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok. Dzięki. Wiem jak umieścić Pulpit na pasku. Ale nie do końca wiem jak wyłączyć Pulpit ;). A co do reszty to się zastosuje. Acha i jeszcze jedno nie Primo 1 Primo 2 bo primo - po pierwsze. więc - Primo, Sekundo, Tertio, Kwarto itd. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze jedno nie Primo 1 Primo 2 bo primo - po pierwsze. więc - Primo, Sekundo, Tertio, Kwarto itd. ;P

Tak szczerze, to mówię to z przyzwyczajenia, bo kolega tak samo czasem do mnie mówił :P

Kurde, widze ze kto inny teraz udziela wszytskich informacji

To źle ? :)

A ze starymi gwardiami tak to już jest, że nigdy wieczne nie są. Mówię to na przykładzie wspaniałego klanu (którego zresztą byłem Clan Leaderem) z gry Lineage 2, ale to już historia.. zapisana na jakiś 1700 screenów :D - sorki za 2 zdania offtopu, ale lubię porównywać. ;)

[edit]

Zapomniałbym o najważniejszym.

Jeśli chcesz całkowicie ukryć ikony pulpitu, robisz tak:

- PPM (prawy przycisk myszy) --> Pokaż ikony pulpitu (i tu odznaczyć)

Ale lepiej, jak ukryjesz te systemowe (Mój komputer itd. : PPM -> właściwości -> pulpit -> dostosuj pulpit i odznaczasz kwadraty przy ikonach), a i prosta metoda na segregację skrótów: tworzysz 2 foldery (np. Gry, Programy), segregujesz do nich skróty, foldery przenosisz do jakiegoś katalogu, gdzie nie będą śmieciły (gdzieś na stałe) i przeciągasz po kolei obok Pasku języka ( [PL] ) lub jeśli masz wyłączony, obok strzałki "Pokaż ukryte ikony" na pasku startowym.

Nie radzę grzebać w rejestrze i wywalać kosza, niech sobie gdzieś w rogu siedzi, lub, jeśli masz już Object docka / Rocket docka czy coś w ten gust, i tam masz już kosz, to po prostu ukryj ikonki pulpitu pierwszym sposobem - tylko pamiętaj, że jak coś potem na pulpit przeniesiesz, to będzie ukryte..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie OK, ale szkoda, że użyłeś standardowego Visual Style typu Vista.. takie VS ma całkiem spory procent prac w tym temacie, niestety..

I moja rada: zamiast w tle dawać GG, daj lepiej Winampa lub WMP z pasującym, ale innym niż "fabryczny" skinem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie okropne. Skórka od FF'a nie wymaga komentarza. Po prostu tworzyło ją jakieś bezguście... Z samym VS'em Windowsa jest nieco lepiej, ale te postrzępione ikony w Menu Start rzucają się w oczy i psują efekt. Co do samej tapety - jako zdjęcie bardzo mi się podoba, ale na tło pulpit jest zbyt szczegółowe, ostre i po prostu męczy oczy, poza tym - nic białego, czarnego ani szarego nie będzie na tym widać (przykład? Drugi obrazek. Pod dockiem jest napis, którego nie idzie przeczytać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pod Dockiem, to winamp i na zywo da sie wszytsko rozczytac :D

Co do skorki od FF'a, to mi sie strasznie podoba, kazdy ma inny gust, a o gustach sie nie dyskutuje :P

co do ikon w Menu Start, to nie sa postrzempione (na zywo), moze imageshack cos popsul, nie wiem, u mnie wszytsko ladnie wyglada :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...