Skocz do zawartości

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D


wiki-yu

Polecane posty

Przeglądam wiele stron dotyczących rożnych OSów, czytam wiele czasopism... ale o ReactOS słyszę po raz pierwszy. Stąd moje zdziwienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Macie problemy :P Ale muszę wam powiedzieć, że w tym "wyścigu", o to kto ma ładniejszy pulpit, zapominacie o funkcjonalności... Na co komu pulpit, który ma jakieś wyrąbane ikonki, jeśli marnuj się na to pół ramu? Trochę logiki... Pulpit powinien być przede wszystkim funkcjonalny i miły dla oka. Panienki wyrywa się na np. podkręcony procesor :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer, co rozumiesz poprzez funkcjonalność ?

Bo ja rozumiem to poprzez jakieś skróty do najważniejszych programów czy szybki dostęp do odtwarzacza itp.

Na moim pulpicie tak jest: kilka folderów, skrótów, wszystko wygląda schludnie (vs Vista, i po co jakieś inne bajery) i mam szybki dostęp. Na komputerze sporo pracuję i właśnie to mi jest potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wersja alpha :) ale nic nie stoi na przeszkodzie by ściągnąć source i zacząć się bawić no nie? w końcu jak coś dobrego dają za frajer to czemu tego nie zobaczyć? a nawet na wirtualnych maszynach można się przekonać że jest dobrze, mi się udało zainstalować na dysku na starym komputerze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to mówić... ale o Z.F. Skurcz także pierwsze słyszę... odwiedzając ich witrynę jakiś taki niesmak mi pozostał.

Względem pulpitu - doszedł nowy (2 screeny):

apple_adr0_s.jpg apple_adr1_s.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak wcześniejszy theme, wszystko robiłem w photoshopie... (to znaczy, że nie jest to screen, wszystko ręcznie w programie).

Polecam poszperać w Google - ikonek, styli, ładnych tapet jest od groma.

PS Jak znajdę trochę więcej czasu, to myślę, że będą i screeny, a nie wyłącznie wizualizacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem ikonki na te a la Vista (program Icon Tweaker).

Chciałem je zmienić na inne, ale po wczytaniu ikonki nic się nie pojawia i nie ma jak zatwierdzić wyboru.

Może mi ktoś powiedzieć, czemu tak się dzieje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc takie sobie.

Za dużo niepotrzebnych ikonek, poza tym ikonki wcale nie różnią się od systemowych Xp, które po prostu się przejadły.

Pasek ~Object Dock~ lub cokolwiek to jest, nachodzi na ikonkę.

Podsumowując trochę przestrzały theme (jakoś nie lubię programów, które modyfikują wszystko za ciebie) - ale gratulacje za chęci.

ps. ikonka Power Off w górnym pasku strasznie rozpikselowana - radziłbym podmienić.

Zamiast Astona dużo lepiej sprawdzają się:

-Windows blinds (najnowsza wersja jest naprawdę wypaśna, choć nie korzystam)

-ew. Vista Inspirat lub bliźniacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham Twoich rad bo na razie szukam najlepszej konfiguracji wyglądu. Pasek wychodzi tylko jak myszka najadę, a ta ikonka co ikonki którą nazwałeś "Power off" to to jest skrót do folderu. A Visty na pewno nie zainstaluje(skórki) bo zbyt duzo osob to ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie gustuję w stylu Macintosha. Jeśli ktoś widział może gdzie ciekawe style z MAC OS, to może by zapodał linki ? Na deviant art, kiedy próbuje ściągnąć, zapisują się tylko screeny (być może źle szukam).

PS. Czy jest jakiś program (nieduży), który podmienia animację kopiowania/przenoszenia plików i folderów Xp ?

Ręcznie z podmianą u mnie krucho. Próbuję i nie zawsze wychodzi. System jest szybszy, albo ja wiem co ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bylo by fajne, gdyby nie te kolorowe ikonki, ktore do niczego nie pasuja. Dodal bym tez tam jakiegos ObjectDocka. Masz WInampa? Jezeli tak, to go pokaz.

Winamp jest na pulpicie( taka kapsuła z nazwa wykonawcy i tytułem utworu). Sorry ze dopiero teraz odpowiadam ale mam remont w domu i kompa za czesto nie właczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu obcykane, do tego już nie aktualizowane no i zżera mnóstwo zasobów. Dla fanboyów MacOsX'a polecam ręczne dłubanie - lepsze efekty można osiągnąć mniejszym kosztem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę robić wszystkie ręcznie, a nie martwić się, ile RAMu zżerają te wszystkie Object Docki, Windows blinds i inne "extra-bajery" z kolejnej wersji Vista-inspirat albo Mac-cośtam. Ręczna podmiana plików zajmuje wprawdzie więcej czasu i nie zawsze wyjdzie bez pomocy, ale za to możemy byc pewni, że na pewno katalogów systemowych i rejestru nie zawalą śmieci, a zużycie RAMu nie wzrośnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...