Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arczi256

Gryzoń

Polecane posty

Witam wszystkich bardzo serdecznie ! :)

Niedawno kupiłem Saiteka R.A.T-a 5 ale mówiąc szczerze nie pasuje mi on zbytnio (za dużo problemów). W tygodniu mam zamiar jechać i wymienić ją na inną. I tu mam pytanie do Was czyli co wybrać. Od szczurka oczekuję na pewno kabelka najlepiej w oplocie, dobry sensor, normalną rolkę nie chce żadnych kiwających się na boki, dobrze wyprofilowanej, ogólnie dobrej do grania w FPS-y. Bardzo chętnie przyjmę wasze propozycję i z pewnością je rozwarze :)

Pozdrawiam!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnym gryzoniem jest MS Sidewinder X8 ma dwa tryby pracy przewodowy i bezprzewodowy.

Jest to mysz optyczna a optyki w brew pozorom są lepsze od laserów.

Wadą myszki może być to, że jest zbyt duża musiał byś się przejść do jakiegoś sklepu i sprawdzić czy będzie ci pasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pochyłej rolce wyczytałem na jakiejś recenzji i teraz oglądam test tej myszki i znowu jest mowa o tej rolce. Dwa źródła chyba nie mogą się mylić :) Informację o podkładce mam w sygnaturce ale bardzo chętnie napiszę Razer Goliathus Fragged Control Edition :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczona jako laserowa może być ale to, że ktoś tak napisał nie zmieni tego, że jest optyczna :P Poza tym myślę, że aukcje allegro nie są zbyt dobre do tego żeby kierować się nimi w wyborze myszki :) Wiele allegrowiczów specjalnie zmienia w opisie dane myszki. IMO to taki chwyt reklamowy wydaje mi się :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś może kiedyś do czynienia z tą myszka możesz powiedzieć coś więcej na jaj temat? Wiem, że na internecie jest wiele recenzji ale nie ma to jak zapytać się kogoś kto tą myszkę zna :)

Jeszcze zastanawiam się nad Logitechem G9x co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G9x jest wyposazony w sensor Avago 9500 - najlepszy, dostepny na rynku sensor laserowy. Wciaz nie jest on w stanie nawiazac walki z najlepszymi rozwiazaniami optycznymi (szczegolnie na niskich DPI), ale w przeciwienstwie do wczesniejszych laserow sprawuje sie bardzo dobrze. Inne myszki na tym sensorze to G500, Qpad 5K, Mionix Naos 5000, SS Xai, Cyber Snipa Silencer...

Jesli mozesz sobie pozwolic na myszke z nizszym DPI i mniej wypasionym designem to zainteresuj sie takimi myszkami jak Diamondback 3G, Salmosa, Krait, MX518 i A4Tech X-748. Nie maja problemow z akceleracja wsteczna, co jest problemem wielu gryzoni laserowych. Sidewinder x8 rowniez jest godny uwagi, o ile nie przezkadza Ci duzy rozmiar myszki. x8 mozna polecic tylko dla tych, ktorzy lapia myszka cala dlonia, a nie palcami. Z tego co pamietam nie posiada wychylanej rolki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to jak trzymam myszkę to o ile się nie mylę mój styl nazywa się "palm grip" :P Czytałem, że G9x nie byłby dobrym wyborem dla ludzi tak trzymających myche.W MS SideWinderze X8 odstrasza mnie jego bezprzewodowość czy nie odbija się ona na osiągach myszki? Jutro jadę załatwić sprawę z tym gryzoniem mam nadzieję, że szanowny sklep Proline zwróci mi moje pieniądze lub chociaż zamieni na inną myche. Jeśli uda mi się coś wskórać to chyba wezmę G9x lub X8 zależy do tego co będzie dostępne i co będzie lepiej pasowało do mojej macki :P

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MS SideWinderze X8 odstrasza mnie jego bezprzewodowość czy nie odbija się ona na osiągach myszki?

Tak sie sklada, ze Sidewinder x8 jest nielicznym przedstawicielem gatunku dobrych bezprzewodowek.;) Sensor ma naprawde dobry, a do tego mozna uzywac tej myszki z kablem.

G9x (x na koncu jest wazny) do palm gripa sie za bardzo nie nadaje, ale widzialem jedna opinie, ze dla niektorych osob takich chwyt jest mozliwy rowniez w przypadku tej myszki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh no to tak jak juz pisalem - do x8 mozna doczepic kablek, ktory jest dolaczony w pudelku z gryzoniem. Nie boj sie tego, ze jest to bezprzewodowka, bo jest to naprawde dobra bezprzewodowka, ktora zotawia daleko w tyle wiekszosc myszy z kablem przytwierdzonym na stale. A jak koniecznie musi byc kabel to juz sugerowalem:

Diamondback 3G, Salmosa, Krait, MX518 i A4Tech X-748
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to w wyborze peryferii komputerowych jestem strasznie wybredny. Co za tym idzie, żadna z podanych przez Ciebie myszek z całym szacunkiem ale niezbyt mi pasuje :P

Zastanawiałem się nad Gigabyte M8000X ,QPAD 5K, Logitech G9x, Logitech G500, Logitech G9, SS Xai, Snipa Silencer.

Dodam jeszcze raz, że mój chwyt to "Palm Grip". Głownie gram na czułości 800-1200 DPI. Moja podkładka to Razer Goliathus Fragged Control Edition. Mysz KONIECZNIE Z KABELKIEM (nie mam zaufania do bezprzewodowych i raczej nie będę miał) najlepiej w oplocie. Nie lece na bajery takie jak 6000 DPI czy podświetlanie... Najbardziej liczy się wygoda i precyzja. :)

Pozdrawiam! :)

EDIT:

Możliwe, że skusze się na tego X8 ale to jedyny bezkablowiec na którego jestem zdolny sobie pozwolić. Wiem, że to nie pokrywa się z tym co napisałem wcześniej ale to jedyna myszka bez ogonka, która jestem w stanie kupić. lecz najpierw wolał bym porównać ją z innymi gryzoniami :)

Bardzo przepraszam za upierdliwość ale taka moja natura :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie gram na czułości 800-1200 DPI. Moja podkładka to Razer Goliathus Fragged Control Edition

Te dwa fakty sugeruja, ze myszka optyczna bedzie najpewniejszym wyborem. Myszki optyczne to dokladnie te, ktre polecilem. Jesli Sidewinder x8 Ci nie pasuje, to nie wiem, co bedzie odpowiednie, bo ta myszka zdaje sie miec najlepszy sensor na rynku.

Możliwe, że skusze się na tego X8 ale to jedyny bezkablowiec na którego jestem zdolny sobie pozwolić.

Inne bezprzewodowki sa zauwazalnie gorsze od myszek przewodowych. Nie pisze tutaj o najnowszym Logitechu, o ktorym wiadomo bardzo niewiele, ale sytuacje zdaje sie nie byc zbyt optymistyczna biorac pod uwage historie bezprzewodowek i ilosc udanych modeli. Od myszek laserowych x8 jest zdecydowanie lepszym wyborem, jesli za glowny wyznacznik jakosci brac moment pojawiania sie akceleracji wstecznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko albo nie, nie jedno. Jeszcze parę pytań i daje Wam spokój ale nie wiem na jak długo :P Otóż pierwsze pytanie skierowane jest do naszego szanownego i powszechnie szanowanego Pana Porfessora :) Jaką Ty posiadasz myszkę? :) Bo odwiedzając Twój profil bardzo mnie to zaintrygowało a najbardziej zdanie

Jakis czas temu kupilem myszke, ktora spelnia moje wymagania...

I jestem bardzo ciekawy jaka to myszka :P Co do SideWindera X8 to jestem już prawie na 100% zdecydowany (a mówią, że kobieta zmienną jest...). I w związku z tym zapytuje czy opłaca się ją brać za 250 zł? I chciałbym, żeby w miarę możliwości szerzej wypowiedział się jakiś użytkownik tego gryzonia :) Oglądałem również wideo recenzję X8 i koleś narzekał na scrolla, że się ślizga oraz a odbiornik, że jest nieporęczny. Jakie Wy mieliście odczucia grając tą myszką. Jak sprawdzi się do produkcji tj. Call of Duty? Muszę o to wszystko wypytać ponieważ szczura nie zmienia się co miesiąc tylko co parę lat.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka to SteelSeries Ikari Laser. Polecic jej nie moge, bo jej ceny sa dosc wysokie, a to produkt dosc awaryjny. Powszechne problemy zaczynaja sie na lamiacym kablu, a koncza na wadliwej implementacji sensora w wybranych modelach. U mnie sa drobne problemy z sensorem. W kazdym razie nauczylem sie zyc z ta myszka mimo jej wad. Z low sensa przestawilem sie na medium i problemy z akceleracja wsteczna pojawiaja sie bardzo rzadko.

Sidewindera x8 za 250zl za bardzo sie nie oplaca, ale to tez zalezy od Twoich wymagan. Jesli wystarczy myszka solidna i posiadajaca dobry sensor to lepiej sie zainteresowac Diamondback 3G, MX518, Salmosa, Krait lub X-748. Sidewinder x8 niedawno kosztowal ok. 180zl, a w takiej cenie byl naprawde atrakcyjna i uniwersalna propozycja. Jesli masz go kupic za 250zl, to nie jest to tak oplacalne aczkolwiek wciaz trudno znalesc myszke lepsza, przynajmniej z tych nowszych i bardziej 'wypasionych' modeli. Co do walorow uzytkowych x8, to skomentowac tego nijak nie moge, bo nie testowalem. Wiekszosc uzytkownikow narzeka na zbyt duze rozmiary, ale poza tym problemow nie ma.

Ja bym radzil wybrac najtansza myszke spelniajaca Twoje wymagania. Te ktore maja szczegolnie dobre sensory to:

Razer Salmosa, Diamondback 3G, Krait, Logitech MX518, A4Tech X-748 i Sidewinder x8. Wszystkie te myszki sa solidnymi i ogolnie polecanymi myszkami z bardzo dobrej jakosci sensorami. Przeczytaj o ich walorach uzytkowych (dlugosc kabla, ilosc przyciskow) i wybierz najtanszego gryzonia, ktory spelnia Twoje wymagania. Miej na uwadze, ze Krait i Salmosa to myszki male, wiec do palm gripa sie nie nadaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak moje fundusze zostały obcięte :( Mam do wydania około ~150 zł. Zastawiam się nad A4Tech X-748 lub mx518. Wiem, że obie myszki mają świetne sensory. Pozostaje mu jedynie wybór tej, która lepiej będzie pasowała do mojej ręki. I która waszym zdaniem jest lepsza. Nie wątpię, że będzie to trudny wybór bo obie myszki są uznawane za genialne przez graczy. Dlatego proszę pomóżcie mi z wyborem gryzonia.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to bardzo trudno okrelic, co bedzie lepsze. 'Na oko' samemu stwierdzisz wiecej nt wygody niz ktos za Ciebie. To co mi pasuje, Tobie moze sie wydac niewygodnym rozwiazaniem, ktore bedziesz w stanie zidentyfikowac juz tylko patrzac na myszke. Osobiscie bralbym X-748, bo zauwazalnie tansza. Nawet jesli Ci sie nie spodoba, to nie bedzie tragedia stracic takie pieniadze.

Z kwestii uzytkowych moge powiedziec tyle, ze niektorym osobom wybitnie nie pasuje ksztalt MX518. Sam mam G5, ktora ma identyczny profil i dynamiczna sesja trwajaca kilkanascie minut potrafi naprawde dac sie we znaki mojemu palcowi serdecznemu. Kilka innych osob tez narzekalo na ten problem, a u innych wcale on nie wystepuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rzeczywiście będzie to trudny wybór. Zobaczymy przejdę się do sklepu i co będzie mi bardziej odpowiadało to to wezmę :) Tak czy inaczej bardzo dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam!! :):)

EDIT

Jedna dodatkowa rzecz mnie męczy. Mam dwie myszki optyczne takie nie droższe niż 20 zł. I na mojej podkładce kursor wariuje. tzn. gdy nie dotykam myszy to kursor kręci się tak jakby w kółko. Na poprzednim Racie 5 (laser) takie zjawisko nie występowało. Boje się, że gdy kupie X-748 to dalej będę miał problem z wariującym kursorem. Myślicie, że to wina tanich myszek i X-748 nie będzie miał takich problemów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy, ktore opisujesz, sa najprawdopodobniej rezultatem slabej jakosci sensora, a nie nieodpowiednim dobraniem podloza. Byc moze rzeczywiscie optyczne myszki maja problemy na powierzchni, ktorej uzywasz, ale bardzo w to watpie. Optyki sa znane z tego, ze sa bardzo uniwersalne. To lasery, szczegolnie te najnowsze, maja opinie wybrednych sensorow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...