Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kiYoo

Modernizacja komputera

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Właśnie szykuje się powoli do postawienia komputera na nowo i w związku z tym naszła mnie myśl, żeby może coś ulepszyć.

Konfiguracja jaką posiadam jest dla mnie wystarczająca, więc nie mam żadnego parcia - po prostu pomyślałem, że może uda mi się coś polepszyć umiarkowanym kosztem :)

Nie mam określonego budżetu, raczej zdecyduje co i czy w ogóle coś zmieniać w zależności od tego co mógłbym osiągnąć (jeśli się okaże, że za małe kilkaset zł zauważalnie przyśpieszę komputer to będzie dobrze, a jak się okaże że nie da się zrobić nic sensownego to trudno ;)

Mój obecny komputer ma poniższą konfiguracje:

Procesor - Core 2 Duo E6750

Grafika - GeForce 8800GTS 512

Płyta główna - EVGA 650i Ultra

Ram - 2 x 1 GB OCZ DDR2 PC2-6400 Platinum Revision 2 Dual Channel

Przede wszystkim chce zmienić dysk twardy bo obecny dosyć mocno eksploatowałem i jest trochę zjechany, a oprócz tego brakuje mi miejsca. Spodobały mi się te dyski hybrydowe Seagate'a, czyli Momentus XT. Nie wiem tylko czy warto w nie iść i czy warto montować taki dysk przy mojej obecnej konfiguracji? Może lepiej kupić po prostu dobry klasyczny dysk?

Oprócz tego myślałem nad zwiększeniem ilości ramu. Tylko tutaj pojawia się drugie pytanie - czy lepiej polować na takie kości jak mam i dołożyć dwa razy 1 GB czy już lepiej odpuścić i zakupić jakieś całkowicie nowe 4 GB?

Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie czy coś warto zmieniać i czy w ogóle warto to byłbym wdzięczny za odpowiedzi :)

Po pierwsze podaj dokładną moc i markę zasilacza.

Po drugie - zależy, ile to jest te kilkaset złotych. Kilkaset złotych to jest 101, a może być i równiez 999 - uściśnij jakoś tą kwotę, bo może uda się wejść na AM2+ z nowym procesorem, płytą główną i grafiką, a bez wymiany pamięci.

Witam,

Zasilacz wydaje mi się, że jest całkiem niezły - to beQuiet E5-550W.

Hmm, co do przedziału cenowego to jeśli mam rzucać jakąś kwotę to pewnie chciałbym się zamknąć w 300-400 złotych nie licząc dysku, który i tak muszę kupić. Oczywiście jakby się okazało, że za 500 złotych mogę podwoić wydajność swojej maszyny to się zastanowię ;)

Pozdrawiam

Można pomyśleć o wymianie procesora na Core 2 Quad Q6600. Gry korzystające z więcej niż 2-ch rdzeni mocno przyspieszą.

Co do dysku... wg mnie Momentus to jest mało opłacalna propozycja jak na swoją cenę. Ja bym kupił zwykły dysk - polecam Samsunga HD502HJ.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...