Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kiYoo

Modernizacja komputera

Polecane posty

Witam wszystkich,

Właśnie szykuje się powoli do postawienia komputera na nowo i w związku z tym naszła mnie myśl, żeby może coś ulepszyć.

Konfiguracja jaką posiadam jest dla mnie wystarczająca, więc nie mam żadnego parcia - po prostu pomyślałem, że może uda mi się coś polepszyć umiarkowanym kosztem :)

Nie mam określonego budżetu, raczej zdecyduje co i czy w ogóle coś zmieniać w zależności od tego co mógłbym osiągnąć (jeśli się okaże, że za małe kilkaset zł zauważalnie przyśpieszę komputer to będzie dobrze, a jak się okaże że nie da się zrobić nic sensownego to trudno ;)

Mój obecny komputer ma poniższą konfiguracje:

Procesor - Core 2 Duo E6750

Grafika - GeForce 8800GTS 512

Płyta główna - EVGA 650i Ultra

Ram - 2 x 1 GB OCZ DDR2 PC2-6400 Platinum Revision 2 Dual Channel

Przede wszystkim chce zmienić dysk twardy bo obecny dosyć mocno eksploatowałem i jest trochę zjechany, a oprócz tego brakuje mi miejsca. Spodobały mi się te dyski hybrydowe Seagate'a, czyli Momentus XT. Nie wiem tylko czy warto w nie iść i czy warto montować taki dysk przy mojej obecnej konfiguracji? Może lepiej kupić po prostu dobry klasyczny dysk?

Oprócz tego myślałem nad zwiększeniem ilości ramu. Tylko tutaj pojawia się drugie pytanie - czy lepiej polować na takie kości jak mam i dołożyć dwa razy 1 GB czy już lepiej odpuścić i zakupić jakieś całkowicie nowe 4 GB?

Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie czy coś warto zmieniać i czy w ogóle warto to byłbym wdzięczny za odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podaj dokładną moc i markę zasilacza.

Po drugie - zależy, ile to jest te kilkaset złotych. Kilkaset złotych to jest 101, a może być i równiez 999 - uściśnij jakoś tą kwotę, bo może uda się wejść na AM2+ z nowym procesorem, płytą główną i grafiką, a bez wymiany pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zasilacz wydaje mi się, że jest całkiem niezły - to beQuiet E5-550W.

Hmm, co do przedziału cenowego to jeśli mam rzucać jakąś kwotę to pewnie chciałbym się zamknąć w 300-400 złotych nie licząc dysku, który i tak muszę kupić. Oczywiście jakby się okazało, że za 500 złotych mogę podwoić wydajność swojej maszyny to się zastanowię ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pomyśleć o wymianie procesora na Core 2 Quad Q6600. Gry korzystające z więcej niż 2-ch rdzeni mocno przyspieszą.

Co do dysku... wg mnie Momentus to jest mało opłacalna propozycja jak na swoją cenę. Ja bym kupił zwykły dysk - polecam Samsunga HD502HJ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...