Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

fixt

Zawiecha = format :(

Recommended Posts

Borykam się z takim oto problemem (dość dziwnym i bardzo uciążliwym)

Otóż od jakiegoś czasu mojego PC dopada dziwna dolegliwość. Przynajmniej raz na dzień musi się zawiesić (z byle jakiego powodu). Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że taki zawias w 99% oznacza format i wgrywanie na nowo systemu.

System się zawiesza (czy to podczas gry, filmu czy po prostu przeglądania internetu), resetuje komputer, wyskakuje Logo powitalne Win XP i dalej nic - czarny ekran i reset. Po resecie to samo i tak w kółko.

Muszę wgrywać system od nowa. Po prostu za każdym razem gdy system się zawiesi usuwa mi się jakiś ważny plik z katalogu Windowsa. Na 100% nie jest to wina wirusa czy innego robaka (dzieje się tak też ledwo po wgraniu nowego systemu, nawet jeszcze internetu nie zdążę podłączyć więc skąd taki wirus ??). Wątpię też aby była to wina przegrzanych komponentów (temperatury sprawdzałem cały dzień i nic ciekawego nie zauważyłem, wszystko w normie. Testy na grach i programach diagnostycznych), więc czy jest możliwe aby była to wina zasilacza?? No-name 400W

Moja konfiguracja: AMD x2 4000+, 2gb ram i ATI x1950 Pro 256MB. Windows XP SP3

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zasilacz prędzej czy później i tak wypadało by wymienić, ponieważ może Tobie uszkodzić resztę komputera. Winowajcą całego zamieszania jest zapewne dysk, ale nie można wykluczyć także RAMów, o których swoją drogą mógłbyś napisać coś więcej (na przykład prędkość, albo ich firmę i w jakich kościach są one włożone). Poczekaj na Sevarda, albo na kogoś, kto umie odczytywać S.M.A.R.T., to się dowiesz więcej o co chodzi z tymi zawiechami :)

Link to comment
Share on other sites

Ramy - 2 kości. Każda po 1 GB, 600mhz. A firma? Goodram albo Kingston (czy jakoś tak).

Jeśli mam zamieścić jakieś logi/wykazy szczegółowe mojego sprzętu to proszę tez napisać w jakich programach się je wykonuje.

Nie wziąłem pod uwagę dysku i zapomniałem napisać też o tym, że kiedyś bardzo często siadały mi partycje (po formacie np nie mogłem odczytać z jednej partycji danych) i ogólnie było sporo problemów.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...