Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

lemka8

Rozwiązany: Karta Dźwiękowa

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie: czy opłaca się montować kurzącą się na strychu Audigy SE SB0570 (w której miałem problemy z mikrofonem), czy lepiej sprzedać ją i mieć dodatkowe pieniądze na zakup nowej dźwiękówki.

Jeżeli lepsza będzie ta druga opcja, chciałbym prosić Was o radę, jaka karta dźwiękowa będzie najlepszym wyborem do około 200 złotych? Priorytetową sprawą jest dobre pozycjonowanie w grach online typu Counter-Strike, lecz fajnie by było, gdyby muzyki także dało się słuchać.

Dodam też, że nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem a chciałbym oszczędzić jak największą ilość pieniędzy. Moje słuchawki to Razer Carcharias, a pełna konfiguracja komputera znajduje się w moim podpisie (o ile jest potrzebna).

Za niecałe 100 złotych można mieć zewnętrzną kartę Steelseries Siberia, lecz jakoś nie jestem przekonany do tej marki, a i opinie są mieszane.

Z tego co widzę ten model mogę dostać tylko używany, a na forach jest wiele tematów z problemami z tą kartą. Poza tym po problemach z dawną kartą Creative'a mam mieszane uczucia co do tej firmy. Co myślicie o Xonarze DG? Ma podobno wzmacniacz słuchawkowy i jest stworzony dla użytkowników słuchawek, a ja głośników nie używam wcale (od czasu aż ostatnie poszły z dymem :)).

Powiem tak, audigy2, Titanium HD i głośniki T20 oraz MuVo C100 i V100 to jedyne rzeczy od Creative jakie uznaję. Audigy2 owszem, jest tylko używana, ale jest bardzo podobna do wyższych modeli creative (do music, gamer oraz do wersji tych kart z extreme w przedrostku...) więc nie ma co przepłacać. Ogólnie ma bodajże dobre (mocne) wyjście słuchawkowe i tyle...

I 1. karta ze wbudowanym wzmacniaczem, jaką warto rbać pod uwagę to Prodigy HD2 (200zł + 50zł cło), ale nie do tych słuchawek. Bez urazy, ale jak dla mnie wszystko inne będzie się marnować... A obok HD2, najlepszą dźwiękówką pod słuchawki w tym budżecie to Xonar DX...

O Xonarze DG za duzo nie wiem, ale z tego co czytalem wynika, ze to cos w rodzaju ulepszonego Xonara DS z Dolby Headphone i mocniejszym wyjsciem sluchawkowym. Jakosc dzwiekowa bedzie pewnie lepsza od Music, a i w grach powinno byc dobrze. Miej na uwadze, ze Music i DG posiadaja systemy 'uprzestrzeniania' dzwieku na sluchawkach stereo (odpowiednio CMSS-3D i DH), ktorych Xonar DS nie posiada. Na Xonarze DS masz tylko i wylacznie stereo. Xonary (obydwa) powinny byc mniej problematyczne pod wzgledem sterownikow, ale masz windows XP i nie powinno byc zadnych problemow na wszystkich trzech kartach.

Ja bralbym to, co tansze i latwiej dostepne.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...