Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lemka8

Rozwiązany: Karta Dźwiękowa

Polecane posty

Witam.

Mam pytanie: czy opłaca się montować kurzącą się na strychu Audigy SE SB0570 (w której miałem problemy z mikrofonem), czy lepiej sprzedać ją i mieć dodatkowe pieniądze na zakup nowej dźwiękówki.

Jeżeli lepsza będzie ta druga opcja, chciałbym prosić Was o radę, jaka karta dźwiękowa będzie najlepszym wyborem do około 200 złotych? Priorytetową sprawą jest dobre pozycjonowanie w grach online typu Counter-Strike, lecz fajnie by było, gdyby muzyki także dało się słuchać.

Dodam też, że nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem a chciałbym oszczędzić jak największą ilość pieniędzy. Moje słuchawki to Razer Carcharias, a pełna konfiguracja komputera znajduje się w moim podpisie (o ile jest potrzebna).

Za niecałe 100 złotych można mieć zewnętrzną kartę Steelseries Siberia, lecz jakoś nie jestem przekonany do tej marki, a i opinie są mieszane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ten model mogę dostać tylko używany, a na forach jest wiele tematów z problemami z tą kartą. Poza tym po problemach z dawną kartą Creative'a mam mieszane uczucia co do tej firmy. Co myślicie o Xonarze DG? Ma podobno wzmacniacz słuchawkowy i jest stworzony dla użytkowników słuchawek, a ja głośników nie używam wcale (od czasu aż ostatnie poszły z dymem :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, audigy2, Titanium HD i głośniki T20 oraz MuVo C100 i V100 to jedyne rzeczy od Creative jakie uznaję. Audigy2 owszem, jest tylko używana, ale jest bardzo podobna do wyższych modeli creative (do music, gamer oraz do wersji tych kart z extreme w przedrostku...) więc nie ma co przepłacać. Ogólnie ma bodajże dobre (mocne) wyjście słuchawkowe i tyle...

I 1. karta ze wbudowanym wzmacniaczem, jaką warto rbać pod uwagę to Prodigy HD2 (200zł + 50zł cło), ale nie do tych słuchawek. Bez urazy, ale jak dla mnie wszystko inne będzie się marnować... A obok HD2, najlepszą dźwiękówką pod słuchawki w tym budżecie to Xonar DX...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonara DG mozna chyba brac. Ludzie pisza, ze to taki DS z mocniejszym wyjsciem sluchawkowym, wiec nie powinno byc zle. Co prawda to co ma ten DG wzmacniacza nie przypomina, ale do takich sluchawek wcale go nie trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem jeszcze co nieco o X-Fi music, myślę, że tą też można by brać.

Tak więc prosiłbym o ostateczny wybór co będzie lepsze zarówno do gier, jak i muzyki: X-Fi Music, Xonar DG, a może Xonar DS? (wybór tylko z tych trzech)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Xonarze DG za duzo nie wiem, ale z tego co czytalem wynika, ze to cos w rodzaju ulepszonego Xonara DS z Dolby Headphone i mocniejszym wyjsciem sluchawkowym. Jakosc dzwiekowa bedzie pewnie lepsza od Music, a i w grach powinno byc dobrze. Miej na uwadze, ze Music i DG posiadaja systemy 'uprzestrzeniania' dzwieku na sluchawkach stereo (odpowiednio CMSS-3D i DH), ktorych Xonar DS nie posiada. Na Xonarze DS masz tylko i wylacznie stereo. Xonary (obydwa) powinny byc mniej problematyczne pod wzgledem sterownikow, ale masz windows XP i nie powinno byc zadnych problemow na wszystkich trzech kartach.

Ja bralbym to, co tansze i latwiej dostepne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...