Skocz do zawartości

spadki fps podczas grania


jezzaile

Polecane posty

Witam, mam problem z komputerem. Bardzo często pojawiają się u mnie spadki klatek podczas grania.

geforce gtx 470 SOC

RAM: 6gb

E8400 c2d 3ghz

płyta główna: P5KC

- Nowy NFS Need for Speed Hot Pursuit dziala mi w 60fps i spada czesto do ok 40 (czyli norma) ale spada tez do ok 20 i to w takich miejscach że raczej nie powinien np tunele, zakręty.

- Darksiders działa mi tez w 60fps i tez spada do 40 bardzo często i równie niespodziewanie do ok 25 (patrze na jakąś ścianę z płonącymi samochodami i mam 60, a tu nagle wybucha jeden i przez nędzny płomyk mam 25 i zaraz znowu 60 nawet jak ten płomień jeszcze nie zniknął) To jest już przegięcie! Gra ma niskie wymagania - http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14812

- Mafia 2 działa płynnie ok 40 fps, ale jak odwracam się postacią to mam przycięcie do ok 20 a potem znowu 40 (nic się nie zmienia w obrazie a jednak ścięcie) a przy włączonym physx to już wgl nie mogę grać... pokaz slajdów.

-Battlefield bad company 2 działa niby dobrze ok 45-55pfs ale jak się coś wali i jest dym to może zejść do 25 i często płynność wraca nawet wtedy kiedy nadal jest rozróba, a nieraz trzeba czekać na koniec efektów rozwałki

-Assassins Creed 2 działa ok 50 ale za często schodzi do 30 a nawet często do 25.

To są przykłady które mogę teraz podać bo mam teraz te gry zainstalowane.

Ostatnio robiłem formata i to nie pomogło. Już nie wiem co może być nie tak

Oczywiście pytajcie mnie o dokładne rzeczy to będę podawał więcej informacji, bo nie wiem co teraz może się przydać.

Założyłem ten temat abyście zrobili burze mózgów i mi pomogli. POMOCY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na najniższych detalach? To wygląda jak problem z doczytywaniem tekstur albo coś w tym stylu. Możliwe, nawet bardzo, że to procesor nie daje rady.

BC2 i Mafia 2 (szczególnie PhysX) to z resztą bardzo wymagające gry, które potrafią mi zakrztusić i7 i 570, więc... Chociaż tę drugą przechodziłem na 8800 i c2d 2.4, nie mając raczej problemów przy średnich detalach i wyłączonym PhysX.

No i muszę zadać standardowe pytanie 'forumowego eksperta' (wyrabiam się, a co! :D) - jesteś pewny zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest sprawa karty/ramu, ja przy radku 4870 i 2 GB RAMu nie mam takich problemów (w BC2 gram bardzo dużo, Mafię 2 i AC2 przeszedłem na tym sprzęcie).

Jak format nie pomógł i nic prócz gry nie męczy zasobów to może podkręć ciut procka (też mam E8400, wykręcone na 3,6), ewentualnie to może być zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...