Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

jezzaile

spadki fps podczas grania

Recommended Posts

Witam, mam problem z komputerem. Bardzo często pojawiają się u mnie spadki klatek podczas grania.

geforce gtx 470 SOC

RAM: 6gb

E8400 c2d 3ghz

płyta główna: P5KC

- Nowy NFS Need for Speed Hot Pursuit dziala mi w 60fps i spada czesto do ok 40 (czyli norma) ale spada tez do ok 20 i to w takich miejscach że raczej nie powinien np tunele, zakręty.

- Darksiders działa mi tez w 60fps i tez spada do 40 bardzo często i równie niespodziewanie do ok 25 (patrze na jakąś ścianę z płonącymi samochodami i mam 60, a tu nagle wybucha jeden i przez nędzny płomyk mam 25 i zaraz znowu 60 nawet jak ten płomień jeszcze nie zniknął) To jest już przegięcie! Gra ma niskie wymagania - http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14812

- Mafia 2 działa płynnie ok 40 fps, ale jak odwracam się postacią to mam przycięcie do ok 20 a potem znowu 40 (nic się nie zmienia w obrazie a jednak ścięcie) a przy włączonym physx to już wgl nie mogę grać... pokaz slajdów.

-Battlefield bad company 2 działa niby dobrze ok 45-55pfs ale jak się coś wali i jest dym to może zejść do 25 i często płynność wraca nawet wtedy kiedy nadal jest rozróba, a nieraz trzeba czekać na koniec efektów rozwałki

-Assassins Creed 2 działa ok 50 ale za często schodzi do 30 a nawet często do 25.

To są przykłady które mogę teraz podać bo mam teraz te gry zainstalowane.

Ostatnio robiłem formata i to nie pomogło. Już nie wiem co może być nie tak

Oczywiście pytajcie mnie o dokładne rzeczy to będę podawał więcej informacji, bo nie wiem co teraz może się przydać.

Założyłem ten temat abyście zrobili burze mózgów i mi pomogli. POMOCY!

Sprawdzałeś na najniższych detalach? To wygląda jak problem z doczytywaniem tekstur albo coś w tym stylu. Możliwe, nawet bardzo, że to procesor nie daje rady.

BC2 i Mafia 2 (szczególnie PhysX) to z resztą bardzo wymagające gry, które potrafią mi zakrztusić i7 i 570, więc... Chociaż tę drugą przechodziłem na 8800 i c2d 2.4, nie mając raczej problemów przy średnich detalach i wyłączonym PhysX.

No i muszę zadać standardowe pytanie 'forumowego eksperta' (wyrabiam się, a co! :D) - jesteś pewny zasilacza?

To raczej nie jest sprawa karty/ramu, ja przy radku 4870 i 2 GB RAMu nie mam takich problemów (w BC2 gram bardzo dużo, Mafię 2 i AC2 przeszedłem na tym sprzęcie).

Jak format nie pomógł i nic prócz gry nie męczy zasobów to może podkręć ciut procka (też mam E8400, wykręcone na 3,6), ewentualnie to może być zasilacz.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...