Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dakek

Komputer za +/- 3000

Polecane posty

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

869 zł

Płyta główna:

MSI P67A-C45 /intel P67/

439 zł

Wentylator:

SilentiumPC Spartan HE923

79 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

159 zł

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

205 zł

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD6950 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

1099 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22NP20 ATA100 SecurDisc (black)

99 zł

Klawiatura:

Logitech DeLuxe 250 Keyboard Black PS/2

39 zł

Mysz:

Logitech M100 Black Mouse

39 zł

Obudowa:

Cooler Master HAF 912 (bez zasilacza)

299 zł

Zasilacz:

Fortron FSP500-60APN 500W

169 zł

Suma:

3495 zł brutto

2841.46 zł netto

Co powiecie na ten temat? Może lepiej kupić gtx560 ti (oc od gigabyte'a lub msi) ? Czy zasilacz da radę? Odrazu mówię, że radeona 6950 nie będę podkręcał do 6970 z jakimiś biosami i innymi różnymi.

2500k chciałbym podkręcić, jestem zielony, ale kiedyś musi być pierwszy raz.Słyszałem też, że 6950 mocno się grzeje i hałasuje, a narazie same referenty są. Procesor wg. mnie jest obecnie najbardziej opłacalny z dostępnych. Płyta jest p67, więc 2500k da się podkręcić, a od tych droższych różni się tylko ilością złacz. Wentylator został mi polecony, nie znam tematu. Pamięć tania i dobra. Dysk duży tani i dobry, mało awaryjny i cichy. Nagrywarka ma małe znaczenie, klawiatura i myszka nie będą do tego komputera, ale coś muszę kupić do starego (biuro). Obudowa dość droga, ale dobrze chłodzi, cicha i wg. mnie ładna. Wątpliwości mam co do zasilacza, wydaje mi się, że trochę może być za słaby.

Jeśli już zdecydowałbym się na kartę 6950 vs gtx560 ti to od jakiego producenta i dlaczego? Zależy mi na komputerze wydajnym, do gier, cichym i zimnym :laugh:

Zastanawia mnie też różne zdanie testerów z benchmark.pl i nvision.pl na temat gtxa 560. Ci pierwsi mówią, że nie ma czym się podniecać, a drudzy, że super karta. ocb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mógłbyś oszczędzić na obudowie (KLIK), kupić 2gb RAMu i mieć GTX570. Link do benchmarku - KLIK Różnica w wydajności między GTX570 a HD6950 wynosi ~9% na korzyść GeForce'a. Masz tam również na tym wykresie przedstawioną wydajność GTX560 względem innych kart.

Co do odblokowywania HD6950 do HD6970 - pamiętaj, że taka zabawa kończy się utratą gwarancji i podwyższeniem temperatury i głośności.

EDIT - ah, wypadałoby jeszcze coś z zasilaczem wymyślić, wątpię, aby Fortek 500W pociągnął to, na dodatek po OC - OCZ powinien IMHO to uciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a c powiesz na ten :

http://www.techplanet.pl/produkty/zasilacz...600w,11765.html ?

Hmm na obudowie mógłbym zaoszczędzić, ale po co mi dodatkowe 2gb ramu? Z drugiej strony jednak ta obudowa, którą ja wybrałem mnie kusi. :wink:

Podany przez Ciebie benchmark już wogóle mnie zdezorientował raz hd 6950 wygrywa, raz gtx 560 ti

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być OK.

Hmm na obudowie mógłbym zaoszczędzić, ale po co mi dodatkowe 2gb ramu? Z drugiej strony jednak ta obudowa, którą ja wybrałem mnie kusi. :wink:

Jeśli Cię kusi, możesz do niej dołożyć ;-) Mówiłem o odjęciu 2 GB RAMu i oszczędzeniu ~70-80 zł, na obudowie oszczędzeniu ~100 zł i kupieniu GTX570 :-)

Podany przez Ciebie benchmark już wogóle mnie zdezorientował raz hd 6950 wygrywa, raz gtx 560 ti

Nie rozumiem. Jest pokazane przecież dokładnie, jaką moc w porównaniu do GTX560ti mają pozosatłe karty. Moc GTX560 jest pokazana jako 100%, im wyższa moc, tym lepiej :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jest pokazane przecież dokładnie, jaką moc w porównaniu do GTX560ti mają pozosatłe karty. Moc GTX560 jest pokazana jako 100%, im wyższa moc, tym lepiej :-)

Chodzi o to, że na benchmark.pl gtx560 wypada gorzej od 6950

na nvision lepiej

a tu znowu gorzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...