Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

eps9

MAC a WAN

Recommended Posts

Witam mam do Was takie pytanie. Chciałem zrobić sobie sieć w mieszkaniu, więc zakupiłem ruter, podłączyłem skonfigurowałem. Dzwonię do operatora bo wyświetla się komunikat o autoryzacji: "blebleble" prosi mnie o WAN.

Wczoraj nie maiłem czasu się tym zająć ale dzisiaj tak myślę, na etykiecie rutera jest numer MAC czy jest to to samo co WAN i czy wystarczy podanie tego numeru?

Link to comment
Share on other sites

WAN to nie to samo co MAC. MAC to numer. Zakładam, że jedyne czego potrzebujesz to użyć opcji na swoim komputerze Klonuj MAC adres bądź MAC Clone. Być może niepoprawnie skonfigurowałeś WAN na routerze i dlatego masz taki komunikat.

Link to comment
Share on other sites

Komunikat jest generowany przez mojego dostarczyciela internetu. Nie jest to komunikat z systemu, po prostu jak chcę skorzystać z internetu wyświetla się ten komunikat i proszą mnie o kontakt z biurem w celu autoryzacji czy weryfikacji. Skontaktowałem się z nimi i poprosili mnie o podanie numeru WAN.

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, więc zapytam w moim wątku. Jeżeli laptop korzysta z sieci bezprzewodowej a pc łączy się z ruterem przez przewód to czy powinny się widzieć? czy jest to coś w rodzaju 2 sieci; bezprzewodowa i "tradycyjna" więc nie są w tej samej sieci?.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...