Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

24adi05

Zasilacze ok. 500w i 700w

Polecane posty

Wyśmienite: Antec HCG 520W, Seasonic S12II-520 Antec TP-550 (przy czym niewiele drożej jest wersja 650W).

Dobre: Fortron FSP500-60GHN, OCZ StealthXStream2 500W, Chieftec BPS-500S.

Średnie: Corsair CX500, Fractal Design Integra 500W, OCZ ModXStream 500W, Chieftec GPS-500A, Tacens RADIX IV 500W, Chieftec APS-500S.

Kiepściejsze: Fortron FSP500-60APN, Chieftec CTG-500, Tacens VALEO III 500W.

Przy czym podstawowe pytanie... do jakiego sprzetu te zasiłki i co to znaczy "tanie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać choćby orientacyjną cenę oraz konfigurację komputera. Nie wystawiasz sobie najlepszej opinii, skoro Tobie nie chciało się napisać dwu podstawowych danych, a yojo2 wylicza dla Ciebie multum zasilaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź (o coś takiego mi chodziło :D) znaczną część znałem, ale głównie chodziło o sprzęt typu Tacens VALEO III 500W.

Chodzi o to że kolega ma zasiłke szrota, i musi wymienić :P a co znaczy tanie to jakieś badziwne modecomy za 100 zł itp. Choć zdziwiłem się, że OCZ ModXStream 500W jest gorszy od OCZ StealthXStream2 500W. Gdzieś tu na forum wyczytałem odwrotnie

edit : org chodziło właśnie o taki przegląd. To co napisał yoyo było tym o czym dokładnie myślałem. Może temat był niewyszukany stylistycznie, ale chodziło o bardzo szybką odp. Jeszcze raz wielkie dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć zdziwiłem się, że OCZ ModXStream 500W jest gorszy od OCZ StealthXStream2 500W. Gdzieś tu na forum wyczytałem odwrotnie

Pewnie pomyliłeś sobie go z pierwszą wersją druga jest poprawiona choć i podstawowa była bardzo dobra (u mnie w budzie taki siedzi), to ModXStream jest niezmieniany od jakiegoś czasu i dlatego w tej chwili nie licząc odpinanych kabli przegrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie to, że wersja M ma odpinane kable. Przy czym w cenie M12II-620 masz nieco lepszego Anteca Truepower New TP-650 (część kabli ma odpinanych, poza tym jest mocniejszy i posiada konwerter DC-DC, co się pozytywnie odbija na jakości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba ostatnie już pytanie w tym temacie - jaki zasilacz jest najbardziej przyszłościowy ? tym razem z przedziału 600-700w. Chodzi o to by działał jak najdłużej na najnowszy konfiguracjach (np z moim przyszłym zestawem z SB + hd6850 czy coś w te deseń) i późniejszą zmianą na nową podstawkę+karta ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz robił SLI czy Crossfire to starczy na lata Seasonic S12II-520 520W. Jeśli chcesz mieć zasilacz z modularnym okablowaniem to dobrym wyborem będzie Antec High Current Gamer 520W http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=33191 .

@ chodziło mi o modularne okablowanie. Sorki za pomyłkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli będzie prawdopodobnie antec albo ocz :D a z anteców który lepszy gamer czy True Power ? Gamer ma nieco większy wiatrak, więc powinien być cichszy. Z drugiej strony gamer nie ma odpinanych kabli. czyli lepszy będzie chyba TP

edit : ile lat można bezpiecznie działać na jednym zasilaczu ? 5 lat? myślę że 8-10 to już trochę za dużo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...