Skocz do zawartości

Minifelietony


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 983
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Normalnie - zabraklo miejsca na felietony.

Aczkolwiek - jak rzekł Smugg - JEDEN się zmieścił :D Czyżby na otarcie łez tym, którzy się do nich przyzwyczaili?

Po prostu bylo tyle miejsca, ze akurat jeden idealnie tam siedzial. To, ze akurat Mac Abry to juz naprawde zbieg okolicznosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zdziwisz - felieton jest... JEDEN. Bo wyjatkowo w tym numerze wrocilismy do ankiet :)

:cry: ... w tym momencie w mych oczach zaszkliły się łzy a krew zawrzała, jak mogliście mi to zrobić? Liczyłem na jakieś super tematy z okazji jubileuszu (mile widziane byłoby zwiększenie objętości felietoników) a tu co? Mam tylko nadzieję że ankiety będą dobre a autorem felietonu będziesz ty albo EGM (uchyl rąbka tajemnicy :wink: )

Sa za to ankiety jubileuszowe, i to takie, na ktore odpowiadaja nie tylko obecni ale i dawni pracownicy, oraz aktualni wspolpracownicy. A EGM akurat w tym miechu i tak nie napisal zadnego felietonu - tak jakos mu (nie) wyszlo z czasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa za to ankiety jubileuszowe, i to takie, na ktore odpowiadaja nie tylko obecni ale i dawni pracownicy, oraz aktualni wspolpracownicy. A EGM akurat w tym miechu i tak nie napisal zadnego felietonu - tak jakos mu (nie) wyszlo z czasem.

Heh,a będzie Mr.Jedi :?: :P Miło by go było zobaczyć...No i oczywiście Yasia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa za to ankiety jubileuszowe, i to takie, na ktore odpowiadaja nie tylko obecni ale i dawni pracownicy, oraz aktualni wspolpracownicy. A EGM akurat w tym miechu i tak nie napisal zadnego felietonu - tak jakos mu (nie) wyszlo z czasem.

Heh,a będzie Mr.Jedi :?: :P Miło by go było zobaczyć...No i oczywiście Yasia :P

Bedzie Jedi, Ankieta Yasia... nie pamietam, czy odeslal ale tez w ten czy inny sposob bedzie obecny - polecam szczegolnie jedno zdjatko w Tipsomaniaku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie Jedi, Ankieta Yasia... nie pamietam, czy odeslal ale tez w ten czy inny sposob bedzie obecny - polecam szczegolnie jedno zdjatko w Tipsomaniaku :)

Najbardziej chcialbym przezyc powrot Mr.Jedi'ego :P Oral strasznie psychike, do dzis znam na pamiec niektore jego texty ;) Chetnie jego felietonik jakis bym przeczytal albo zobaczyl go w AR :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłby konkurs na najlepszy minifelieton to myślę, że ja bym

zaproponował bardzo ostrego konkurenta o tytuł najlepszego w CDA. Mam

namyśli minifelieton gema który został napisany miesiąc po tym jak do

SiDiEkszona dołączono Operation Flashpoint - autor tego felietony porusza

odwieczny problem graczy i nie tylko - bezsensowność wojny,

bezsensowność walki człowieka o... no właśnie za co mamy ginąć na wojnie z

innym człowiekiem? za wiarę? za pobudki naszego władcy?...

Byle więcej takich tekstów panowie, bo przecież gry nie są wyłącznie po to

aby nas bawić tylko również, a raczej ze wskazaniem aby rozwijać nasz

umysł w końcu większość graczy to młodociani zapaleńcy (przynajmniej w

polsce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pytanie troche bez sensu bo za trzy dni CDA w kioskach ale jednak zapytam bo nie zdzierże dlużej;)

Skoro zamiast felietonów są ankiety z współudziałem "allumni" to czy znalazło się miejsce dla Yabola?... lub czy Yabol znalazł sie na miejscu?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję, by zlikwidować minifelietony, a zaoszczędzone w ten sposób miejsce przeznaczyć na jeden, konkretny, przemyślany felietonna całą stronę i to z prawdziwego zdarzenia. Co mięsiąc pióro byłoby oddawane kolejnemu redaktorowi. I niekoniecznie miejsce owego felietonu musiałoby być w okolicach Gamewalkera, ale po AR. Coś na wzór felietonów z reaktywowanego Top Secreta - to był chyba jedyny dział tego pisma, który przypadł mi do gustu (art o pijarze nadal uparcie tkwi mi w pamięci). Ma to sporo zalet - czytelnicy dostaliby coś zmuszającego do refleksj, a redaktorzy trybunę do wyrażania swoich opini, a nie - jak do tej pory - "okienko".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję, by zlikwidować minifelietony, a zaoszczędzone w ten sposób miejsce przeznaczyć na jeden, konkretny, przemyślany felietonna całą stronę i to z prawdziwego zdarzenia. Co mięsiąc pióro byłoby oddawane kolejnemu redaktorowi. I niekoniecznie miejsce owego felietonu musiałoby być w okolicach Gamewalkera, ale po AR. Coś na wzór felietonów z reaktywowanego Top Secreta - to był chyba jedyny dział tego pisma, który przypadł mi do gustu (art o pijarze nadal uparcie tkwi mi w pamięci). Ma to sporo zalet - czytelnicy dostaliby coś zmuszającego do refleksj, a redaktorzy trybunę do wyrażania swoich opini, a nie - jak do tej pory - "okienko".

Sprzeciw. Jeden felieton to by dawalo mozliwosc wypowiedzi dla danego czlonka elkipyu 1-2 w roku gora. Poza tym jak masz 10 tekstow, to zawsze trafisz na cos, co ci pasuje, a jak 1 - szansa jest mniejsza. No i roznorodnosc mniejsza i w ogole jakos tak. A jak jakis autor CDA ma chec napisac wiekszy felieton, to mozna go dac i do O Grach Inaczej,...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to lekki off top ale czy na forum jest miejsce na przemyślenia napisane przez forumowiczów?

Zależy na jaki temat - masz poszczególne wątki w dziale "Off-Topic", a jeśli do żadnego z nich temat Twoich przemyśleń nie pasuje, to ostatecznie możesz spróbować w "Forumowiczach o sobie" - SolariS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W sprawie felietonów to wystarczą trzy słowa. Nie te kóre myślicie :D Chodzie mi o "jestem na tak". fajna forumuła i ciekawe felietony znanych nam redaktórów CDA jest tym co tygryski lubią najbardziej. Z biegiem czasu chyba uznam, że jest to trzecie powó, aby kupować czasopismo, zaraz po AR i Na Luzie. Felietony są miłą odskocznią od stricte komputerowo-growego tematu, choć nie zawsze. Cieszę się, że pomysł nie przepadł i czekam na dalsze teksty tego typu szanownych Redaktorów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A jak jakis autor CDA ma chec napisac wiekszy felieton, to mozna go dac i do O Grach Inaczej,...

No właśnie. Szkoda, że żadko kiedy jest taka chęć. Bo ostatnio mało jest ciekawych felietonów w tym dziale odniśnie gier. Oczyiwiście są jakieś na konktetny temat, ale brakuje mi tego co było jakiś cxzas temu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie minifelietony bardzo przypadły do gustu. To był bardzo miły przerywnik po coraz to bardziej powtarzających się pyt. w GW. Można się troche o redaktorach dowiedzieć i ogółem posłuchać ludzi mądrych i oczytanych (nie to co politycy...). 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie felietony (nie cierpie "amerykanizmów" :wink: ) to fantastyczna sprawa. Pozwalają redaktorom oderwać się od pisania ciągle o grach i kompach i dorzucić coś od siebie, prosto z serca albo z wątroby.

Wiem, że większość z was już to wie, ale wiedzcie też to, że jestem nowy... i nie bijcie za bardzo. To naprawdę mój pierwszy raz :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ktoś miał bardzo dobry pomysł z tymi felietonami. Pozwalają lepiej poznać redaktorów ich opinie o świecie i to co ich gryzie. Naprawdę super.

To prawda. Redaktorzy przestają być teraz tylko ksyfkami. Poznając redatkorów, poznajemy samo CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał bardzo dobry pomysł z tymi felietonami. Pozwalają lepiej poznać redaktorów ich opinie o świecie i to co ich gryzie. Naprawdę super.

Dla mnie z jednej strony felietony to dobry pomysł - tutaj zgadzam się z Mordimer Madderdin Jednak jest jeden minus. Otóż ankiety można było błyskawicznie przeczytać i pośmiać się. Felietony są równie spoko co ankiety, tylko na pewno nie wszystkim przypadły do gustu. Idealnym rozwiązaniem byłoby zanieszczać pół na pół: np. 5 ankiet, 5 felietonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej podobaja sie felietony od ankiet, gdyż każda kolejna ankieta (a szczególnie jesli jest ich kilka w jednym numerze) są dość przewidywalne, ciężko jest wymyslić jakieś naprawde błyskotliwe pytanie (chociaż błyskotliwych odpowiedzi nie brakuje ;P), natomiast felietony bywaja baaaardzo różne, od poważnych otwartych dyskusji na tematy, których staramy się unikać, przez refleksje na dotyczące aspektów życia codziennego, aż po zwyczajne wyrażanie swojej opini na jakis temat :-]

osobiście bardzo lubie felietony EGM'a, gdyż sam interesuje się różnymi ciekawostkami i absurdami współczesnej polszczyzny :-]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez popieram bardziej felietony. oczywiscie, zankiety sa zabawne, bardzo zabawne, ale podobne do siebie pytania staja sie... hmm... nuzace? Tak, to dobre slowo. A felietony sa wlasnie nieprzewidywalne:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uwielbiam felietoniki w gamewalkerze.

O ich wyższości nad ankietami nie ma nawet co dyskutować.

Królewski minifelietonista to Hut - uwielbiam tego gościa za jego gust do muzy i książek......

Zaś najlepszym tekstem do tej pory był ten napisany w całości w czasie zaprzeszłym -cudo ! (nie mam pod ręką tego numeru - więc autora nie pochwale).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee..... Najlepszy to jest Eld. Uwielbiam czytać o tym, co go wkurza [czyli o wszystkim (nawet o WoW :shock: )]

Fakt. Wielu ludzi interesują takie sprawy - inny punkt

widzenia - ale krytyka WoW to swoista herezja ! Na stos z Eldzikiem....

Ja raczej preferuję wychwytywać te fragmenty w, których chłopaki rozpisują się na temat tego co ich intryguje - nie zaś wprowadza w złość.

Choć z drugiej strony krytyka jednej sprawy nierzadko przyczynia się do podniesienia na piedestał innej !

Krytycyzm jest więc także swego rodzaju pseudopochwałą !

He, do jakże zawiłych wniosków można dojść poprzez lekturę "CDA" !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...